Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Sprężyna amora- czym malować?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20203)

Marcin-BB 09.02.2014 15:50

Sprężyna amora- czym malować??
 
Proszę się nie śmiać- może pytanie głupie, ale trochę jestem skołowany i chcę porady doświadczonych i bardziej światłych ode mnie??:)
Chciałbym odświeżyć sprężynę amortyzatora (wilbers do afryki- jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie). Chciałem pomalować proszkowo, ale chłopak, któremu zwykle takie coś zlecam twierdzi, że sprężyna może się odkształcić podczas wygrzewania w piecu (około 180 st. C) i odradza mi takie malowanie.
Jak to jest z tymi sprężynami?? W końcu to kawał stali- znacznie mocniejszy niż zwykła rurka. Stelaże i różne duperele takie malowanie przechodzą bez szwanku a sprężynie miałoby zaszkodzić??
Fabrycznie wygląda na malowanie jakimś proszkiem?
No więc jak- można czy nie można? Jeśli można to do jakiej temperatury?
Dzięki!

Kosmal 09.02.2014 16:42

Może lepiej kupić kondona na sprężyne.
Jeżeli jesteś estetą to raz- nie będzie Cię drażnić jej widok.Dwa-chroni przed błotem i syfem.

Misza 09.02.2014 17:03

Zwykły spray działa jak należy, tylko odtłuścić i jazda. Chociaz kolega malował jak leci, po błocie, oleju tylko lekko przetarł suchą szmatą i się trzyma. Chciał WP-look no i ma... białą sprężynę w afrze :)

Marcin-BB 09.02.2014 17:04

A co to takiego ten kondon??:o
Eeehh- chyba jednak wolę bez!:-))

zipo 09.02.2014 17:29

1 Załącznik(ów)
kondom to taki rekaw uszyty z materialu. Mi sie sprawdza w sm, bo tam zawsze rury grzeja sprezyne i lakier zlazi a amor przez to potrafi sie rozciec.
Ale rok temu znalazlem czas na afre bo chcialem czerwona sprezynke.
Uznalem , ze za malo czerwieni jest na afrze.
efekt -zobacz jak fajnie wyszlo

ps
burdel na stole to nie moja brocha :)

madart 09.02.2014 18:23

do katow chlopaki malują proszkiem normalnie i smigaja bez odksztalcen :)

wilczyca 09.02.2014 18:31

Ja bym pomalowała lakierem do paznokci, w kropki albo kreski. :) co najmniej dwa kolory :D wiesz, że to wcale nie musi być żart ;)

mygosia 09.02.2014 18:43

A koszulka termokurczliwa by się nie sprawdziła?

:)

Skydiverek 09.02.2014 19:04

Spręzyna jest wykonana najprawdopodobniej z jakiejś stali wysokoweglowej pewnie z dodatkiem krzemu i manganu. Oczywiscie moze byc z jakiejś bardziej wyszukanej stali stopowej.
Na 95% jest obrabia cieplnie po zwinieciu poprzez hartowanie i srednie lub wyskokie odpuszczanie. Czyli temperatury hartowania powyzej 800 st C a odpuszczanie min 300 do 500 st C, zalezy od gatunku stali.
Dla sprezyn zwijanych na zimno bez pozniejszej obrobki cieplnej stosuje sie wygrzewanie w temp 200 -300 st C, ale nie zawsze.

I tak dla sprezyn obrabianych cieplnie temp 180 st C nie jest na tyle wysoka by zmienic ich własciwosci.
Dla sprezyn bez obróbki cieplnej moze cos sie podziac z wymiarami.

Ale obstawiam ze Wilbers robi hartowane sprezyny.

spaw 09.02.2014 23:00

A ja to chyba skłaniałbym się ku temu kondomowi... Tylko że aby go założyć to trzebaby rozebrać amor, nie?

Wysyłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk 2


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.