Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Big foot / poszerzenie stopki bocznej / Kacza stopa :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11389)

aciu 20.11.2011 13:20

A róbcie co chcecie. Miałem tylko pytanie ale widzę że nie wpasowało się pomiędzi ogólny standard dyskusji czyli kto ma lepszy motor. Usuń temat i miejmy to z głowy.

Misza 20.11.2011 13:27

1 Załącznik(ów)
Blacha stalowa, 4mm, wymiary 4,5x7cm. Przyspawana do oryginalnej nóżki tak żeby nie obijała o wachacz. Zagięta jest tak by możliwe było przechylenie motocykla "na nóżce" i zrobienie np centralki z kubła na smieci, badyla czy kamola. Zagięcie tak zrobione żeby na sztywnym podłożu nóżka miała cały czas kontakt liniowy a nie punktowy i nie zginała za mocno blachy i spawu.

Dokręcane turetochowskie i inne tego typu lubią się połamać, pogiąć itp.


Moja o wymiarach ja wyżej działa wystarczająco dobrze na piachu i błocie... większe wymiary są bez sensu bo po co wozić taki klamot ze sobą, zawsze można jebnąć motorem o glebę lub oprzeć o drzewo :)

Reinchardt 20.11.2011 14:16

Patent najprostszy - kupić największą podkładkę jaką mają w sklepie na stanie i od dołu dospawać do oryginału. Mam tak u siebie, znacznie zwiększyło powierzchnie styku motonga z matką ziemią i nawet w miarę estetycznie

hubert 21.11.2011 13:46

Cytat:

Napisał aciu (Post 206994)
A róbcie co chcecie. Miałem tylko pytanie ale widzę że nie wpasowało się pomiędzi ogólny standard dyskusji czyli kto ma lepszy motor. Usuń temat i miejmy to z głowy.

Spoko nie usuwamy tematu :)

Pajdor 21.11.2011 17:35

W zyciu bym za takie coś nie dał 40 zł ale sam woże kawałek blachy również : )

rubin 21.11.2011 18:10

Moja stopka oryginalna (od pana houndy) lekko pekla, jako ze kupilem mig/mag ... :) wycialem kawalek blachy, obszlifowalem na szlifierce z lidla i dospawalem do oryginalu.(zdjecia za kilka chwil,jak je aparatem z sieci redbull mobile sfotografuje ;) ).
Jak dla mnie daje rade,o wahacz nie obija,jedynie boki ostre w niej i beton (kupiony w castoramie) z podlogi w garazu charata.
...ale kotwiczy stabilnie na bardziej miekkim gruncie-i o to chodzi.

majki 21.11.2011 20:20

Cytat:

Napisał rub1n (Post 207183)
jedynie boki ostre w niej i beton (kupiony w castoramie) z podlogi w garazu charata.

Dlatego też dobrze rogi oszlifować, a boki lekko zadrzeć do góry, żeby się lepiej na podłożu różnym układało (coś jak pisał Misza). ;)

robertG7 21.11.2011 20:52

"A mnie ciekawi jak wyglądają wasze patenty, jak radzicie sobie w Maroku a jak na bagnach, jak w lesie i wogóle."

Zakrętka od słoika, rzucona na ziemię. Pomysł podpatrzony.

zdjęcie ukazujące ten patent, proszę nie rozpowszechniać
http://images39.fotosik.pl/1189/db748b36e5f3f92e.jpg

rubin 21.11.2011 21:04

Cytat:

Napisał majki (Post 207220)
Dlatego też dobrze rogi oszlifować, a boki lekko zadrzeć do góry, żeby się lepiej na podłożu różnym układało (coś jak pisał Misza). ;)

...się zrobi... kątówką z praktikera ;) a na wszystko hammerite ;) oczywiście czarny, żeby jak afri w rzece zaparkuje, nie zardzewiała

aciu 21.11.2011 21:56

Hmm powoli zabieram się za remoncik / konserwację ramy a co za tym idzie różne duperelki wyjdą w praniu. Stopkę centralną i boczną planuje dać w ocynk bo chyba najdłużej wytrzyma, chociaż w razie domalowania trudno bedzie go usunąć...mniejsza z tym. Wydaje mi się że najlepiej na poszerzenie bocznej stopki nada się podkładka tak jak pisał Reinchardt, i podbić ją z jednej strony tak jak sugeruje Misza. Wiem ze można i byle puszkę zdusić i podłożyć, ale nie raz bandziora podnosilem z gleby jak już mi ją zakosili a jeśli przyspawać na stałe to najlepiej przed remontem i malowaniem co nie? A do tego dobrze mieć motor na kołach a nie w kartonach. Zależy gdzie się jeździ, nie wiem jakie wy południowcy macie tam szutry ale u nas bliżej morza same żwiry i mułki...trudno tam dekielek od słoika podłożyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.