Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Odzież przeciwdeszczowa - opinie i rady (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=378)

szymek 14.04.2008 21:46

Chciałem poruszyć temat odzieży przeciwdeszczowej na moto.
Jakie są wasze uwagi i spostrzeżenia w tym temacie.
Czy wybrać jedno czy dwuczęściowy. Co z rękawicami i butami.
Sam jestem ciekaw...

Widziałem dziś w sklepie kombinezon jednoczęściowy firmy BF model Splash za 209zł. Czy warto kupić coś takiego czy może zwykłą jednoczęściówkę np z LOUISa która na ALLEGRO oscyluje w granicach 80 złotych. Obie z pewnością są zarówno nieprzemakalne jak i nieoddychające. Różnić się zatem mogą jakością wykonania a co za tym idzie trwałością.

zombi 14.04.2008 22:12

Szymek robisz ostanie zakupy przed wyjazdem na AgroDisco?\

Ja kurtkę LOUISa ( dwuczęściowy ), grzecznie zabrałem ze sklepu do domu i tu zdziwka źle zgrzana. Wymieniłem na nową, a w sklepie obejrzałem dokładnie - mądry polak po szkodzie. I co? DUPA. Przy pierwszym deszczu wyciągam kurteczkę, a tam zamek się nie zapina.

Morał. jak wybierzesz LOUISa do dobrze sprawdź.

Misza 14.04.2008 22:13

Ja polecam dwuczęściowe które np mają jedną podstawową zaletę... są dwuczęściowe. Mam takie coś, łatwo się zakłada, a spodnie od kompletu mam zawsze przy sobie i jeżdżąc po mieście w jeansach (wygodnie!!!) nie obawiam się że mi te jeansy namokną. A w trasie to i tak Modeka mi nigdy nie przeciekła

chomik 14.04.2008 22:23

1 Załącznik(ów)
Ja mam HG jednocześciowy i jak było zimno i deszcz padał to byla sama przyjemnosc w tym jechac. Kupilem na bazarze za 120 zl.

ramires 14.04.2008 22:29

chomik, moze i fajne, ale chyba ciezko patrzec przez takie male wyciecia ...
:haha2:

puszek 14.04.2008 22:39

Tez mam takiego kondona jak Chomik. Tylko ma kolory bardziej odblaskowe. Ale uwaga.Warto dokupic do tego ortalionowe pokrowce na rekawice. W czasie drogi w Bieszczady jak nas na słowacji ulało To poszła mi woda do łokci po rekawicach. Zmieniłem porzadne ale mokre rekawice na bawełniaczki plusk pokrowce i było git.Tylko troszke sie kulawo operuje dzwigniami....:)

giziu 15.04.2008 07:46

Najlepszym zabezpieczeniem przed deszczem są kurtka i spodnie rybackie, nie dosyć że są wykonane z dobrego materiału to jeszcze chronią przez zimnem. Z tego co pamiętam to sama kurtka kosztuje około 30-40zł spodnie około 50zł.

hubert 15.04.2008 08:35

Cytat:

Napisał szymek (Post 3852)
Widziałem dziś w sklepie kombinezon jednoczęściowy firmy BF model Splash za 209zł.

Szymku nie wiem czy mam dokładnie ten sam model ale mam BF jednoczęściowy z podpinką.

Muszę powiedzieć że gdyby nie ten kombinezon to bym chyba nie dojechał w zeszłym roku na Pustynię Błędowską bo po drodze padał deszcz ze śniegiem i było niemiłosiernie zimno i nieprzyjemnie ...

Jednoczęściowość jest wadą i zaletą. Zaletą w tym sensie że woda nie ma prawa dostać się do środka, natomiast wadami takiego rozwiązania jest to że upierdliwe jest zakładanie i zdejmowanie, człowiek (a przynajmniej ja) wygląda trochę w tym jak debil no i nie można oczywiście osobno założyć samych spodni albo samej kurtki.

Przymierzając kombinezon jednoczęściowy lepiej na próbę siąść w nim na moto ..

Latem jeszcze go nie testowałem więc nie wiem co się dzieje przy wyższych temperaturach ...

Franz 15.04.2008 08:59

Ubranie lepsze dwuczęsciowe. Dlaczego ? Będzie wiedział ten kto jeździł w jednym i drugim. Jednoczęściowe puszcza wodę na wysokości pępka . Siedzisz kombinezon jednoczęściowy w tym miejscu sie załamuje i woda kapie na klejnoty.
Miałem jedne i drugie. Teraz używam dwuczęściowe Held. Kupione u Kwietnia w Dzierżoniowie.Helda mogę polecić.

chomik 15.04.2008 09:06

Cytat:

Napisał Franz (Post 3921)
Jednoczęściowe puszcza wodę na wysokości pępka . Siedzisz kombinezon jednoczęściowy w tym miejscu sie załamuje i woda kapie na klejnoty.

Mi tam nic nie puszcza a zresztą co ma puszczać jak to guma... no chyba, że dziurę się zrobi.
Moim zdaniem minusem głównym to jakbyś był w pojedynkę i chciał zdjąć sam w trudnej sytuacji... w bardzo trudnej sytuacji.... to się możesz posrać w zbroję, bo samemu jej z ramion nie ściągniesz :) i tutaj rzeczywiście lepsze 2 części....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.