Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Leasing motocykla a GAP (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33016)

matjas 17.09.2018 16:07

Leasing motocykla a GAP
 
Idą zmiany i niedługo chyba wpadnie coś nowego. Wybór jest jak dla mnie jedyny słuszny w tych pieniądzach ale nie chcę uprzedzać faktów. Na pewno nie będę popularny :D

Pytanie jednak zasadnicze jeśli wszystko się uda - brać GAP czy nie???? Na auto mam, wziąłem jakoś z rozpędu.
Przy motkach jest większe ryzyko tak szkody jak i kradzieży... jeśli nie wezmę to jest luretka.
Czy są jakiekolwiek alternatywy???

matjas

sebol 17.09.2018 16:48

A jaki to dodatkowy koszt ?

DanielCRF 17.09.2018 16:51

Cytat:

Napisał matjas (Post 600899)
Idą zmiany i niedługo chyba wpadnie coś nowego. Wybór jest jak dla mnie jedyny słuszny w tych pieniądzach ale nie chcę uprzedzać faktów. Na pewno nie będę popularny :D

Pytanie jednak zasadnicze jeśli wszystko się uda - brać GAP czy nie???? Na auto mam, wziąłem jakoś z rozpędu.
Przy motkach jest większe ryzyko tak szkody jak i kradzieży... jeśli nie wezmę to jest luretka.
Czy są jakiekolwiek alternatywy???

matjas

Pytanie czy kupujesz motka z wkładem własnym czy nie? Moim zdaniem lepiej pieniądze przeznacz na wykup AC w wariancie z niezmienną sumą ubezpieczenia. Gap to tylko dodatkowy wydatek i sposób aby podwyższyć koszty leasingu.

matjas 17.09.2018 17:00

koszt 1750PLN - 12tys km na wachę na tym moto...

Kwestia z wariantem AC bezcenna - o coś takiego właśnie mi chodziło.
Wolę dopłacić do pakietu niż kupować kolejny produkt. Zapytam czy jest to możliwe!

Mam wkład własny ale niewielki - 10%, większy wykup - tylko z biegiem czasu ten wkład będzie coraz większy - co kiedy szkoda całkowita, lub kradzież zdarzy się po 24 mcach?

DZIĘKI za podpowiedź!

m

szynszyll 17.09.2018 17:11

padoj synek, jak na słuchoniu u farorza, co to Ci we łbie furgo?!

DanielCRF 17.09.2018 17:11

GAP ma sens gdy kupujesz nowy motocykl bez wkładu własnego i dodatkowo bogato go doposażasz. Wyposażenia nie będzie miało za dużo wartości dla rzeczoznawcy przy szkodzie a GAP pokryje różnicę do faktury. W Twoim przypadku przy wkładzie własnym i zakupie motocykla , gdzie utrata wartość jest mniejsza niż w przypadku samochodu lepiej wydane pieniądze to odpowiednia polisa AC a na wyjeździe wydanie paru złotych więcej na parking strzeżony.

Cezar3 17.09.2018 21:19

Ja wziąłem GAPa....
Jak ukradną po trzech latach, lub będzie całka, to zwracają kwotę do faktury.
Nawet przy AC do pełnej wartości nie pokryje spadku ceny rynkowej moto.
Za trzy lata będzie wartość ok ( zakładając ) 30 tys, a z GAPem zwrócą 58tys.
A to już pozwoli na łatwiejszą wymianę na nowe moto :)
Koszt ok 500 zł rocznie był dla mnie do przełknięcia, a ewentualna korzyść jest niewspółmierna.
Ale zależy jak kto lubi...

PawelM. 18.09.2018 22:41

jakbys chciał nasza Fundacja współpracuje z 4safe, który mógłby podpowiedzieć i załatwić dobre warunki

matjas 18.09.2018 22:43

Widzę ze wyjścia nie ma.
Ostatecznie ubezpieczenia są po coś :/

O wynikach batalii poinformuje a tymczasem mam jedno kwadratowe bmw w garażu mniej.

sebol 18.09.2018 22:47

"koszt 1750PLN - 12tys km na wachę na tym moto..."
To kwota na cały okres leasingowania ?

Jak tak, to ja bym brał. Opcja stała suma ubezpieczenia też nie jest za darmo, a jest gorsza od GAP.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.