Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Kazachstan (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33654)

sebol 23.01.2019 17:57

800 km dziennie jadąc na wschód to sporo, jednak przy w miarę wczesnym wstawaniu do zrobienia. 650 km dziennie wracając na zachód zrobisz z palcem w nosie, a nawet w okolicy 1000 km.

Emek 23.01.2019 18:38

Na żywo czar ciut pryska. Ale miejsce na biwak spoko.

yeuop 24.01.2019 06:06

czy w Kazachstanie nadal trzeba się rejestrować, o ile planujemy tam zostać dluzej niż 5 dni? pamiętam, ze podczas powrotu przez Kazachstan zameldowałem się na granicy 5. dnia o godz. 23:45 :D

może komus przyda się taka informacja - kazachskiej waluty nie da się oficjalnie wymienić na ruble w rosji.... ja miałem szczęście, ze spotkałem kogos, kto regularnie przekracza te granice sluzbowo i wymienil mi hajs....

chemik 24.01.2019 07:24

Cytat:

Napisał yeuop (Post 621358)
czy w Kazachstanie nadal trzeba się rejestrować, o ile planujemy tam zostać dluzej niż 5 dni?

My się rejestrowaliśmy w kwiecień/maj 2017, ale policjant, który to robił mówił, że po zniesieniu wiz dla Polaków okres na rejestrację wydłużył się do 15 dni.

ltd454 24.01.2019 08:00

Zwróć też uwagę na to w drodze tam, że co 1-2 dni masz zmianę czasu o godzinę = mniej spania. Różnica KZ z PL to 4 godziny o ile dobrze pamiętam. Wstać o 5 żeby wyjechać o 6 luz, ale wstać o 1 żeby wyjechać o 2 to już ciężka sprawa. Organizm nie adaptuje się tak szybko do zmian czasu. Na powrocie oczywiście łatwiej.

przemo77390 24.01.2019 08:10

Chemik - przeglądałem Twoja relację żeby nie było że nie.

Dzięki wszystkim za porady które są dalej mile widziane.

Kurczę biorąc pod uwagę wasze podpowiedzi to może się tak zdarzyć że przyjdzie jechać znowu przez Ukrainę - mi już trochę zbrzydła ta trasa na Kijów i potem dalej ale czasami widać że jest to siła wyższa.

Także po waszych informacjach jest duże prawdopodobieństwo że obierzemy w pierwszą stronę trasę Polska - Ukraina - Rosja - Kazachstan. Proszę wszystkich zainteresowanych wyjazdem o wypowiedzi w temacie tego przejazdu - za i przeciw.

Powrót: Kazachstan - Rosja - Łotwa - Litwa - Polska - aby było urozmaicenie i może zobaczenie Moskwy co dla niektórych.

yeuop 24.01.2019 08:31

Cytat:

Napisał chemik (Post 621362)
My się rejestrowaliśmy w kwiecień/maj 2017, ale policjant, który to robił mówił, że po zniesieniu wiz dla Polaków okres na rejestrację wydłużył się do 15 dni.

jest to wiec informacja pewna i sprawdzona?

w dodatku jeszcze jedno pytanie.... wybaczcie, ale już w ogole nie jestem w temacie..... wiec do Kazachstanu już nie trzeba wiz???? naprawdę o tym nie wiedziałem..... i jak to dalej szlo? do kirgizji nadal nie trzeba? a do tadzykistanu nadal trzeba, zgadza się?
byłem tam ladnych pare lat temu i już nie pamiętam, w ogole stary i glupi się zrobiłem jakiś ostatnio:bow:

Emek 24.01.2019 09:24

Nie trzeba do kaz, uzb i krg. Tjk dalej wizy.

Grzechu2012 24.01.2019 09:38

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 621366)
Chemik - przeglądałem Twoja relację żeby nie było że nie.

Dzięki wszystkim za porady które są dalej mile widziane.

Kurczę biorąc pod uwagę wasze podpowiedzi to może się tak zdarzyć że przyjdzie jechać znowu przez Ukrainę - mi już trochę zbrzydła ta trasa na Kijów i potem dalej ale czasami widać że jest to siła wyższa.

Także po waszych informacjach jest duże prawdopodobieństwo że obierzemy w pierwszą stronę trasę Polska - Ukraina - Rosja - Kazachstan. Proszę wszystkich zainteresowanych wyjazdem o wypowiedzi w temacie tego przejazdu - za i przeciw.

Powrót: Kazachstan - Rosja - Łotwa - Litwa - Polska - aby było urozmaicenie i może zobaczenie Moskwy co dla niektórych.

Łotwa-Litwa nudy,
przejście graniczne Rosja-Łotwa niby spoko ale po stronie europejskiej straszne chamstwo, nikt nie chciał puścić nas do przodu mimo ulewy.
A jeden kutas z puszki specjalnie poszedł do celnika żeby nas wyjebał na koniec kolejki po tym jak podjechaliśmy pod szlaban. Taka europejska gościnność :mur:

matjas 24.01.2019 09:59

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 621388)
A jeden kutas z puszki specjalnie poszedł do celnika żeby nas wyjebał na koniec kolejki po tym jak podjechaliśmy pod szlaban. Taka europejska gościnność :mur:

Kutasi wszędzie sie znajdą :Sarcastic:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.