Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   [P] Zakup kasku (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45297)

ziutek2002 05.01.2024 21:49

[P] Zakup kasku
 
Witam.
Zanim pojadę do sklepu i obejrzę je fizycznie, może ktoś z Was już teraz jest w stanie coś powiedzieć, doradzić/odradzić. Troszkę posiedziałem na różnych stronach i w zależności od mojego rodzaju jazdy wybrałem pięć modeli, które wpadły mi w oko. Nie chcę wydawać też przysłowiowych milionów, wolę kupić kask w rozsądnej cenie, a resztę przeznaczyć na paliwo do moto:) I tak:

1. Airoh Commander
2. Nexx X.WED2
3. LS2 Explorer
4. O'Neal Sierra Flat V.23
5. Acerbis Flip FS-606

Może ktoś z Was któryś użytkuje i może podzielić się doświadczeniem. Nie ukrywam - mam dwóch faworytów, ale jestem ciekaw Waszych ,,nominacji'' :)

Z góry dzięki za opinie!

irekafrica 05.01.2024 22:27

Też miałem taki dylemat ale celowałem w Nishua carbon enduro i w końcu wyłowiłem nowy bez pudełka w bardzo dobrej cenie.Użytkuję od pół roku i po za gównianym daszkiem jestem zadowolony.Może dopisz go do listy.

nabrU 05.01.2024 23:04

@emek ma Airoh Commandera (i @Danny chyba też) więc czekaj, aż się pojawią wywołani do tablicy :D

Mam również Nishua Enduro Carbon i jest OK (problemów z daszkiem nie miałem- nie wiem o co chodzi)

Emek 06.01.2024 08:26

Mam 2 commandery a w ekipie ma jeszcze 2 kolegów. Mój szwankował na gwarancji bo przy zdejmowaniu wylaziła wyściółka i ten problem nie tylko u mnie występował. Naprawili na gwarancji. Dla mnie kask wygodny, wentylacja OK ale szału nie ma. Wcześniej miałem Shoei Hornet ADV. Airoh to w mojej ocenie podobny kask z tym że za pół kasy Shoei (jak kupowałem, obecnych cen nie znam). Mam wersję w kolorze orange oczojebny w macie i wizualnie matowieje od słońca. Użytkowo jestem zadowolony i kupiłbym drugi raz. Teraz kumpel kupował i niestety na łeb mu nie pasował Airoh, wziął Scorpion ADF-9000 z pompowanymi policzkami.
Trzeba się przymierzyć.

rrolek 06.01.2024 08:46

Kupiłem tego LS2 ale odesłałem. Mi na dynce źle leżał, jakość wykonania marna, wizjer w górnym położeniu opierał się o daszk, no i waga. Niby karbon a 1750 g XL ważył. Kupiłem Nishue jak irekafrica. Bardzo wygodny, sprawdza się na szosie, w terenie mniej - jak ciepło to słaba wentylacja, jak poniżej zera i jeżdżę w okularach to parują, trzeba uchylać wizjer.

WojtasA 06.01.2024 09:39

Znajomy lata w Shoei Hornet i jest bardzo zadowolony.

Danny 06.01.2024 10:37

Miałem Commandera a wcześniej z daszkiem i szybką O'Neal Sierra II i krótko Horneta. Wszystkie były fajne ale najwygodniejszy na moją czachę był jednak Commander. Sporo cichszy od O'Neala i generalnie było widać/czuć że to półka wyżej, czego nie można powiedzieć o Hornecie - tam ewidentnie było skasowane za logo. Commandera sprzedałem jak zacząłem jeździć.na CRF300 bo potrzebowałem czegoś lżejszego i lepiej zwentylowanego. Jeśli znów zacznę.tłuc Afryką bezdroża to pewnie kupię ponownie Commandera bo tam nawet nieźle siadały gogle przy otwartej szybce. Kolor miałem biały połysk więc nic się z tym na słońcu nie działo. Generalnie to fajny i dobrze wyceniony orzech.

Emek 06.01.2024 10:46

Potwierdzam. Gogle w commanderze pasują bez problemu i to różnej maści. Należy jednak zwrócić uwagę na mocowania szyby. Tam są metalowe śruby na plasticzanej podkładce. W czasie użytkowania lubi się to luzować i ostatnio mi jedna wypadła. 200 km wracałem na jednym mocowaniu a drugie podkleiłem power tape. Kosztuje to grosze ale może warto dać tam kapkę loctite coby nie wypadło.
Hornet miał cenę z doopy (choć widzę że potaniały mocno) i nie odpowiada ona jakości jaką za tą kasę dostajemy. To samo dotyczy Arai.

Bałtrok 06.01.2024 13:58

Ja mam takiego LS2 kupionego chyba w 2020r i mi z uwagi na problemy z zatokami bardzo przeszkadza brak możliwości zamknięcia górnych wlotów powietrza. Poza tym był w miarę ok. Problemów z szybą iciearającą o daszek nie mam.

ziutek2002 06.01.2024 14:09

Bardzo dziękuję za cenne informacje od Was! O to mi właśnie chodziło. Potwierdziliście to co wyczytałem :) Postawiłem na białym kasku (ew. z niewielkimi dodatkami kolorystycznymi). Nishua - też na początku wziąłem go pod uwagę, ale kolor (w końcu to carbon) i temat z tą wentylacją spowodował, że nie znalazł się na liście.

Czekam jeszcze czy ktoś wypowie się o Nexx'ie (oprócz tego, że bardzo dobrze wypada to też o jego wadze :) ) No i Acerbis.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.