Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   [FAQ] Akumulator (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2112)

podos 03.12.2008 11:41

[FAQ] Akumulator
 
Nowy temat w Afripedii:

http://faq.africatwin.com.pl/Akumulator

prawda to? :

Cytat:

Napisał Afripedia
Akumulator jest konieczny do rozruchu Afryki oraz do zasilania pompy paliwowej, elektrycznej. Bez akumulatora nie odpalimy afryki nawet na popych.


DANDY 03.12.2008 12:31

W Kletnie zdechł mi aku i cały czas z pychu paliłem co prawa aku był i może było w nim jeszcze tyle mocy aby pompa drgneła . Jeżeli natomiast chodzi o paliwo w gaźnikach to tu obowiązuje ta sama zasada co w walniętej pompie. Pełny zbiornik ominięcie pompy i wio . Bardziej martwi mnie elektryka bo jej jeszcze dobrze nie znam ale już niedługo . Tak więc myśle że to prawda jeśli mamy mały poziom paliwa w zbiorniku.

wieczny 03.12.2008 15:09

Niech nikt przypadkiem nie czyści klem "+" i "-" wychodzących z aku papierem ściernym. Drobinki zostaną w ołowiu i powierzchnia przewodzenia jest mniejsza. Mnie uczono lekko skroić nożykiem powierzchnię ołowiu. Zrobi się gładka, prawie lustrzana. Papierem ściernym lub szczotką owszem, ale końcówki kabli. No i się dwie szkoły - skręcania na sucho i smarowania wazeliną na wierzchu, lub walezlinowanie przed skręceniem. No ale to są dwie szkoły: falenicka i otwocka.

7Greg 03.12.2008 15:19

Jeszcze pozostaje problem odpalenia na pych przez "mikuniowcow" ;)

podos 03.12.2008 16:30

Cytat:

Napisał wieczny (Post 34249)
Niech nikt przypadkiem nie czyści klem "+" i "-" wychodzących z aku papierem ściernym. Drobinki zostaną w ołowiu i powierzchnia przewodzenia jest mniejsza. Mnie uczono lekko skroić nożykiem powierzchnię ołowiu. Zrobi się gładka, prawie lustrzana. Papierem ściernym lub szczotką owszem, ale końcówki kabli. No i się dwie szkoły - skręcania na sucho i smarowania wazeliną na wierzchu, lub walezlinowanie przed skręceniem. No ale to są dwie szkoły: falenicka i otwocka.

no wiec jak sie nazywają końcówki kabli - zebu mozna bylo rozróżnić co czyscic szczotka a co papierem?

Zoltan 03.12.2008 19:56

Cytat:

Napisał podos (Post 34258)
no wiec jak sie nazywają końcówki kabli - zebu mozna bylo rozróżnić co czyscic szczotka a co papierem?

Z nomenklaturą, i to obojętnie czy polityczną, czy techniczną- zawsze kłopot..
Proponuję tak:
końcówki kabli to właśnie klemy, a cycki sterczące z baterii to bieguny akumulatora,
tak więc:
klemy traktujemy papierem albo szczotką, a bieguny głaskamy nożem

wieczny 03.12.2008 20:38

Dobre! I do tego stosowne zdjęcia.

hubert 03.12.2008 23:14

Cytat:

Napisał 7greg (Post 34250)
Jeszcze pozostaje problem odpalenia na pych przez "mikuniowcow" ;)

Jeśli moto nie stoi długo to w gaźnikach jest wystarczająco paliwa żeby odpalić moto ...

Franz 04.12.2008 16:43

Cytat:

Napisał wieczny (Post 34249)
Niech nikt przypadkiem nie czyści klem "+" i "-" wychodzących z aku papierem ściernym. Drobinki zostaną w ołowiu i powierzchnia przewodzenia jest mniejsza. Mnie uczono lekko skroić nożykiem powierzchnię ołowiu. Zrobi się gładka, prawie lustrzana. Papierem ściernym lub szczotką owszem, ale końcówki kabli. No i się dwie szkoły - skręcania na sucho i smarowania wazeliną na wierzchu, lub walezlinowanie przed skręceniem. No ale to są dwie szkoły: falenicka i otwocka.

Jak dziesięć razy skroisz to srednica się zmniejszy i styku wcale nie bedzie ( to w samochodzie)
Mnie uczono szczotką z drutami miedzianymi/ mosieżnymi.
W PRAKTYCE papierem , i zwyklą szczotką drutami stalowmi :haha2:
Oczywiście należy przetrzeć szmatką aby te opiłki usunąć.
Konserwacja bezkwasową wazeliną techniczną.
Zapobiega utlenianiu.

Vooytas 07.12.2008 16:17

Odpalanie bez aku.
A co z reglerem? Jeżeli nie będzie aku to nawet jak odpali to jest możliwe że regler się zniszczy? Tak mi się wydaje....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.