Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Jaka papa? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32769)

matjas 23.08.2018 12:53

Jaka papa?
 
Piszemy sobie radośnie o ciuchach z plastiku a mnie ostatnio nachodzi aby zakupić klasyczną motocyklową kurtkę skórzaną - na te dni kiedy nie jest za ciepło ani za zimno i kiedy nie pada. No nie wiem... może to jakiś prekryzys wieku średniego.
W większości mam jakieś klasyczne sztrucle i myślę o takim odzieniu już od dość dawna. Nie ma to być rzecz jasna jakaś ramoneska z ćwiekami ale po prostu klasyczny krój, protektory, może Outlast po nowoczesnemu.
Tarbor ma w ofercie coś takiego i szyte nawet na miare kosztuje około 1300PLN - odpowiednio konserwowana, jeśli utrzymać bziuch w ryzach może starczyć na forever.

Jak myślicie??? Macie jakieś typy? Czy po przesiadce w tekstylia nikt nawet nie spogląda w stronę starożytnej 'papy'?

Wdzięczny będę za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami/doświadczeniem w tym temacie.

zdruf
matjas

Emek 23.08.2018 13:07

Belstaff ma zajefajne kurtki retro ale cena zabija.
https://www.revzilla.com/product_ima...ck_750x750.jpg

matjas 23.08.2018 13:19

Belstaff znam i mam z plastiku - od 16 lat :D Juz nieco 'wyrosłem' miejscami :D ale nie sprzedaję bo mam kurde sentyment. Ich kurtki z impregnowanej bawełny to jest dopiero kasa ale wyglądają kozak trzeba przyznać.
Wadą ich WSZYSTKICH jest brak protektorów i brak kieszeni na takowe /o ile ma wiedza jest prawidłowa/ stąd pomysł z Tarboretem polskim.

BTW - w czym jeżdżą nasi drogowi przyjaciele z Policji??? Nie jest to aby jakiś Tarbor dla nich zrobiony? Ostatnio poddczas kontroli się przyglądałem i musze powiedzieć, że mi się podobały te ich kurtki nawet bardzo. Nie było jednak nastroju do rozmowy bo dowód się skończył :/

Mają właśnie nasi Policaje fajne skórzane kurtki i nie są to żadne tekstylia. W niemcowie też widziałem policjantów w skórach podobnie jak w ub roku w Finlandii na FJR1300 /yeah!/. Coś kurczę w tym jest - przecież Deutsches Polizei stać do cholery na zamówienie setek kurtek z BMW... A jednak...

m

wojtekk 23.08.2018 14:03

Napisz , gdzie kontrola , to spróbuję się dowiedzieć , gdzie szyte.

stopa-uć 23.08.2018 14:23

Adrenalina ma skórę.
Zaraz będę miał linka żeby obejrzeć, a gdyby było kilka osób to załatwię
jakiś rabat.

Ciał

matjas 23.08.2018 14:25

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 596494)
Napisz , gdzie kontrola , to spróbuję się dowiedzieć , gdzie szyte.

Haaaaa :) dobre!!!

Gniechowice, dolnośląskie.

Dwie CBF1000 i jeden R1200RT ogólnie to taki mieli rozmach ze z daleka myślałem ze jakiś minizlot. W chwili kiedy mnie zatrzymali już 5 było w obróbce i kiedy tam stałem to zatrzymali jeszcze trzech. Ogólnie cały ruch jednośladowy w niedziele rano ;) a ja podjeżdżam z *zagadkowa niedziela trojki* w głośnikach. Było śmiesznie póki się nie okazało ze mam kwit nieważny.

M

stopa-uć 23.08.2018 14:38

Teraz rozumiem dlaczego zmieniasz kurtkę.
Tylko wytłumacz jakie trzeba mieć na ubranie kwity , bo ja też nie mam na kurtkę.
I czy można bez ubrania ale w kasku ? ?

Ciał

Navaja 23.08.2018 14:40

Obejrzyj sobie kurtkę BMW Atlantis. Najlepiej te starsze modele z przed 2010 roku.
Jest to typowa kapota na moto, z pełnymi ochraniaczami: łokcie, barki i plecy.
Do kasety będzie pasować jak znalazł.
Jak Ci podpasi to uzbroj się w cierpliwośći poluj na portalach aukcyjnych. Mój kumpel ostatnio takową za jakieś śmieszne pieniądze wyrwał.

matjas 23.08.2018 14:58

Dzięki Navaja - oczywiście wolałbym jakąś używkę niż nową, choć Tarbor ma Outlast jeśli się chce a to dobra rzecz przy czarnej skórze... Będę szukał - nie ma z tym pośpiechu niemniej za wskazówki zawsze wdzięczny.
Problem z używaną to zawsze rozmiar no chyba, że się pofarci.

Stopa: jak w polskim filmie: 'ogólnie zawsze staram się mieć kwit' :D

m

wojtekk 23.08.2018 15:43

Matjas - popytam o producenta.

Co do poszukiwania używki -wiele razy mi sie sprawdziło. Wstaw sobie powiadomienia o portalach. I wtedy spokojnie sobie czekasz jako Kłapouchy, aż mu osty urosną (i może je zeżreć).

Novy 23.08.2018 22:47

Oryginalne ubranie motocyklowe Bundeswehry

Oryginalna kurtka motocyklowa Policji niemieckiej

Jeszcze jedna propozycja niemieckiej, policyjnej kurtki motocyklowej

tyran 23.08.2018 23:37

Skóra jest niepraktyczna.
Jak miałem bardzo sportowego nakeda, to miałem skórę. Nie chcę do tego wracać!
Do nakeda bym wrócił. ��

matjas 23.08.2018 23:55

To nie ma być jedyna kurtka.

Novy - polska policja ma ładniejsze kurtki :) :) :)
Ale dzieki

M

tyran 24.08.2018 00:05

Cytat:

Napisał matjas (Post 596605)
To nie ma być jedyna kurtka.
M

U mnie też nie jedyna, ale z niej nie korzystam.

matjas 24.08.2018 00:06

No to już napisz dla potomnych dlaczego!
Nasiąka woda?

M

radosss 24.08.2018 08:12

Policja u nas jeździła w papach od Tarboru, nie wiem czy nadal tak jest, ale wydaje mi się, że dawniej latali w takich:

https://i.imgur.com/AmcvLxP.jpg

Model k08

Papa dla mnie to coś więcej niż kurtka...:D
Sam zbieram się do zakupu modelu z linku powyżej i tak jak padło stwierdzenie, przy odpowiednim dbaniu będzie na lata.
W zeszłym roku na bajzlu rozglądałem się za kolejną kurtką skórzaną (wyrosłem ze swojej starej), ale z braku mamony zakupiłem tekstylną. Porównywałem różne kurtki skórzane i jedno co mogę stwierdzić, to fakt, że Tarbor bije na głowę inne kurtki jeżeli chodzi o jakość samego materiału jak i ogólne wykonanie. Warto wyłożyć ponad tysiaka. Jeżeli jesteś fanem "klimatu" papy to nie ma co się zastanawiać. Jak ogólna rozmiarówka nie leży, to uszyją na miarę.

matjas 24.08.2018 08:17

UHM... tak to mniej więcej wyglądało.
Orientujesz się co to za model dokładnie w Tarborze? Boss?

Ja oglądałem tą kurtkę BMW Atlantis proponowaną przez Navaja i powiem Ci, że zajebiście to wygląda. Fakt, ze droższe niż Tarboret ale w wersji '4' masz już gore laminowane pod skórą no i jednak skóra jest 'nieco' inna niż ta Tarborowa. Naprawdę fajna kurtka ale używka to nowy Tarbor.
Jak to jednak często bywa z BMW można trafić używkę nową niemal od jakiejś Gwiazdy Palestry lub Pana Lekarza, którzy dali się złapać na lep marketingu BMW i zakupili co kazano - w rok zrobili 1000km i tyle było. Takie okazje są częstsze niż można przypuszczać - zwłaszcza na przełomie sezonu /jesień-wiosna/.
Póki co mam już 11 sezon mojego UVEXA Transworld kawowego i ten sezon na pewno jeszcze prześmigam.

Na pewno ogromną zaletą kurtki z Lublina jest fakt, że możesz to uszyć na siebie i MUSI pasowac jak ulał. Tylko uważać z browarami i jedzeniem po 18tej :D a wystarczy do końca.

m

radosss 24.08.2018 08:21

Model K-08

Zmyler 24.08.2018 11:44

Co do Tarborowych kurtek - to miałem 2 szt motocyklowych i aktualnie jedną klasyczną prostą do chodzenia. I o ile do chodzenia jest ok (jakość skór, szycie) to z motocyklowych nie byłem zadowolony. Najgorsze jest to że po deszczu, po przemoknięciu oddają kolor na ciało. Po prostu cały tułów i ręce miałem kilkukrotnie sine (długo się zmywało). Do tego szwy pod pachami woziłem do poprawki bo się pruły (mam blisko, mieszkam w Lublinie), podobno zmienili nici ale już nie sprawdziłem. Fakt obsługa szybka, profesjonalna, czasem od ręki. Ale aktualnie nie używam ich kurtek do jazdy, wybrałem jakąś starą zachodnią no name.

matjas 24.08.2018 11:58

Uhm... dlatego wolałbym chyba jednak dołożyć so tego bmw.

A jak porównasz skore z tkanina?

M

tyran 24.08.2018 12:25

Cytat:

Napisał matjas (Post 596607)
No to już napisz dla potomnych dlaczego!
Nasiąka woda?

M

Skóra ma mały zakres temperatury w której jest komfort. Dla mnie 17-25*C.
Po za tym trzeba o nią szczególnie dbać.

Tomasa 24.08.2018 12:49

2 Załącznik(ów)
Ja używam kurtki Spidi, mam ją już kilka lat. Nic się nie pruje, porządnie zrobiona. W zestawie protektory na łokcie i barki, żółwia trzeba było dokupić. Ma podpinkę. Pod pachami i kawałek po wewnętrznej stronie ramienia wszyty jest materiał, żeby się w lecie nie gotować. Z tego co widziałem w sieci, to teraz są inne kolory ale krój jest bardzo podobny albo ten sam.

radosss 24.08.2018 13:31

Ja do tej pory jeździłem w papie KRAWEHL, kawał solidnej szkopskiej roboty...

Misza 24.08.2018 19:05

Mam Tschula... Krótka skóra, protektory. Zajebista w offie i na miasto. Zakres temperatur od 0 do 35. Czasami nasiąka wodą jak się w niej wyrobię w lesie w rzece, nie wiem ile schnie.

pawel_sz 24.08.2018 21:44

Używam hd messenger 3/4. Fajna kurtka,dopasowana i daje rade :). Trochę nietypowa bo "dłuża" ale posiada wentylacje na barkach i wywietrznik na plecach. Zamykane/otwierane suwakami.
Ochraniacze klasyka - w kieszeniach na łokcie, barki i plecy.
p.

matjas 24.08.2018 21:47

to się z tego zrobił taki mały forumowy coming out :D kto czym i w czym jeździ.

lezan81 24.08.2018 23:48

Byłem ostatnio parę razy na "giełdzie samochodowej" w Białymstoku. Za każdym razem był gość z używkami. Kilkadziesiąt kurtek w większości skórzanych, policyjne też były. Patrzyłem akurat po sportowych oldschoolach to ceny były przystępne, od 200 PLN. Były tez kombinezony, po kolorach przełom lat 80 i 90. Poza tym trochę texów.

Mhv 25.08.2018 17:31

Też mnie temat ciekawi. Może kto wie gdzie jakieś używki we Wawie znajdę?

radosss 25.08.2018 18:52

Wbijaj na bajzel we wrześniu, może coś się trafi

MUTT 25.08.2018 19:08

moja kurtka gdzieś zaginęła .... ale mam portki - Tarbor do sprzedania , jak nowe może komuś się przydadzą - krój " jeans'owy " reszta na priv. aby nie śmiecić ...
sorry Matias

Mickael441 11.12.2022 10:46

Dzięki za udostępnienie linków, zamówiłam na Ebayu kurtkę niemieckiej policji i jest świetna! :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.