Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Ciuchy enduro / cross ? Jakie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27112)

zimny 30.07.2016 13:38

Ciuchy enduro / cross ? Jakie?
 
Witajcie,

Pisałem na FTA ale mam wrażenie że tu więcej ludzi jeździ w terenie sprzętami nieco lżejszymi niż Afryka. Ostatnio odkrywam na nowo radość z jazdy śmigając Tenerką po piachach i drogach leśno-polnych 10-tej kategorii. Na dzień dobry przekonałem się że przewiewny crossowy kask z goglami być musi. Mój integralny Caberg nie dość że ostro się niszczył to okrutnie się w nim dusiłem.

Jako że nie lubię kupować 2 razy - kupiłem taki jaki najbardziej pasował na moją dyńkę i jest porządny o ile wiem. SHIRO Wild Wolf karbonowy bodajże, bardzo lekki - coś około 1050g. W ogóle nie można porównywać z integralem, rewelacja.

Kolejne kupiłem ochraniacze na kolana - z dawnych moich prób wiedziałem że należy kupić dwuzawiasowe. Zatem zainwestowałem z Leatt Dual Axis Guard. Wydaje się że będą dobrze działać.

Poza tym sprawiłem sobie rękawiczki Fly, natomiast buty jakimi na razie dysponuję to Diadory MUD. Nie są złe ale jakiejś szczególnej ochrony nie dają - na razie zostaną.

I dalej jestem nieco w kropce - kurtka to Modeka Discovery, dość gorąco w niej. Spodnie mam modeki turystyczne bez membrany (tzn. wypięta).

Co polecicie - co odradzicie? Przydałaby się jeszcze zbroja, portki crossowe i jakaś koszulka pewnie.

Pozdrawiam
zimny

Babel 30.07.2016 15:40

Ja teraz zbroję mam UFO - trafiłem za grosze używkę w fajnym stanie na OLX ie
Jak jest zimno lub pada zakładam na to panterkę z Bundeswery z goretexem - nie mogę jej zajeździć od kilku lat ( zakupiłem chyba 30 pln)
Portki Alpinestars trafiłem na promocji w - http://www.outlet.intermotors.pl/
a koszulka jakiś Onel ( tu chyba nie bardzo jest znaczenie co kupisz.)

Franz 31.07.2016 01:00

Do dziś nie spotkalem nic lepszego na lato niż scott anaheim model sprzed kilku lat
Scott san diego to jest to samo. Można kupić w necie nowe rozmiar M i L
Lub czatowac na uzywke w dobrym stanie.Warto.

Adagiio 31.07.2016 07:52

Ja ubieram podkoszulek z wełny merynosów z długim rękawem, buzer, bluzę, spodnie crossowe i nakolanniki. Jak jest chłodno to dodatkowo kalesony, polar setkę i kurtkę ufo. Buty mają być takie co by przy wywrotce lub uderzeniu o kamień, gałąź, itp. chroniły należycie i dobry lekki kask.
Zdrowia.

voxan69 31.07.2016 08:33

Na zbroje wojskowe goretexy z UK

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Futrzak 31.07.2016 09:48

Zbroja i ochraniacz szyi Leat Brace

zimny 03.08.2016 10:37

Dzięki Panowie. A powiedzcie jeszcze - zbroja na siatce czy buzer + ochraniacze na łokcie?

Wydaje mi się że do amatorskiego pyrkania na 30-letnim sprzęcie kaskaderskim zbroja typu Fox Titan (rozsądna cena i chyba sensowna) będzie ok?

Pozdrawiam
zimny

dawid8210 03.08.2016 10:56

Jak nie daj bozia polecisz na jakie drzewo, to ono nie zapyta amator czy zawodowiec i ile lat ma sprzęt ; Tak mi się wydaje.

zimny 03.08.2016 11:51

No wiem :) Dlatego staram się sensownie ubrać, jednak rekreacyjna jazda starą tenerką jest nieco inna niż motocross. Choć zdaję sobie sprawę z tego że przeszkody tak samo twarde. Wszystkiego od razu jednak mieć nie mogę...

Buzer chyba wygodniejszy a zbroja bardziej praktyczna?

motormaniak 03.08.2016 12:04

osobiście na wycieczki typu Ukraina, Bałkany - niezależnie czy na lekkim czy na afryce biorę buzer - bez nałokietników. Do buzera przynitowałem stary mały plecak.. jak jeżdżę po poligonie czy torze to w zbroi na siatce - bo ma wbudowane nałokietniki, naramienniki itd. Turystyczna jazda w zbroi dla mnie jest zbyt kłopotliwa.
Używam zbroi Adrenaline - tania , ale ma duże oczka i jakością udaje te droższe, Na chłodniejsze dni wojskowy goretex.
buzer używam jeden i ten sam od 15 lat - oprócz wymiany pasków jest praktycznie wieczny, al jak zasyfie - myje szlaufem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.