Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Hein Gericke - sklep internetowy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=388)

hubert 15.04.2008 14:13

Hein Gericke - sklep internetowy
 
Mam pytanko. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zamawiał coś w sklepie internetowym Hein Gericke ??

Chciałbym coś u nich zamówić ale nie mogę się trochę z nimi dogadać. Z tego co dowiedziałem zamówienie polega na wysłaniu do nich faksu z zamówieniem, na którym ma być adres billingowy i dane z karty kredytowej. Wysyłka kosztuje 10 EUR, minimalne zamówienie 75 EUR.

Nie mogę się natomiast z nimi dogadać jakiego typu to jest przesyłka, czy jest ubezpieczona i z opcją śledzenia. Pani na moje pytania odpowiada tylko tyle że przesyłka jest wysyłana za pomocą DHL, ale wiem że te tańsze przesyłki DHL z Niemiec de facto przechodzą przez Pocztę Polską i boję się że znowu gdzieś po drodze zgubią moją paczkę ??

Jeśli ktoś korzystał z tego sklepu to mam pytanko czy przesyłka jest z opcją śledzenia i jak długo idzie do Polski ??

chomik 15.04.2008 14:20

Dokładnie tak było wyszła za pośrednictwem DHL a dotarła przez Pocztę Polska po wielu poszukiwaniach z mojej strony..... całość trwała około 2 tygodni.

hubert 15.04.2008 14:22

Cytat:

Napisał chomik (Post 3999)
Dokładnie tak było wyszła za pośrednictwem DHL a dotarła przez Pocztę Polska po wielu poszukiwaniach z mojej strony..... całość trwała około 2 tygodni.

O k..wa to je pierniczę już dwie przesyłki straciłem w ten sposób, więc nie ma mowy żebym trzeci raz zaryzykował. A na czym polegały Twoje poszukiwania ? Rozumiem że nie miałeś żadnego numeru przesyłki ?

chomik 15.04.2008 14:30

Miałem oryginał listu przewozowego, bo przy mnie w Berlinie był wypisany :) kurtka dojechała do Berlina 2 dni po tym jak wyjechałem.... i wtedy wyszła od nich.
Znaczy jest jedna sprawa, może uda Ci się ich namówić na opcję wysyłki w pełni DHL (i to DHL będzie ją po Polsce rozwoził) bo oni mogą zaznaczyć droższą opcję na liście, mi wysłali tą tańszą pewnie dlatego, że nic nie płaciłem....
A numer listy nie wiele znaczy :) szukałem przez jakieś centrale poczty w których nikt nie wiedział, że rozprowadzają przesyłki DHL :)... jak już znalazłem miejsce gdzie jednak je rozprowadzają to później musiałem znaleźć numer na jakim paczka jeździ po Polsce, bo to nie numer niemiecki i takie tam... Jako, że w temacie przesyłek w miarę się orientuje (pracowałem 6 lat w Stolica/UPS) to chyba tylko dlatego nie dałem się zbyć półsłówkami albo wykorzystywałem tricki w celu zdobycia informacji podając się za pracownika PP....

hubert 15.04.2008 14:38

Chomik to ty mistrzem świata jesteś bo ja niestety się odbiłem od ściany i mimo wielu telefonów nic nie załatwiłem. Ale w moim przypadku to były przesyłki typu Small Packet, które wogóle nie mają żadnego numeru nadania a bez tego na poczcie spuszczali mnie na drzewo. Rozumiem że ta Twoja przesyłka jakiśtam numer miała i wystarczyło ustalic jaki został jej nadany numer w Polsce ?

chomik 15.04.2008 14:46

1 Załącznik(ów)
Tia to była jak pamietam klasa Economy czy cuś.... i miała swój numer. Także pewnie tylko dlatego udało mi się cokolwiek znaleźć a sprawa była gardłowa, bo to był w końcu mój garnitur ślubny a został tydzień do terminu :)

hubert 15.04.2008 14:56

He he całkiem nieźle się prezentuje jako garnitur ślubny :)

Andrzej_Gdynia 15.04.2008 19:47

Niezle to się prezentuje ta fajna babeczka co przypadkiem stoi przy Chomiku. Hmmm... chciała się przyjrzeć temu garniturowi? Kurcze jak tak to też taki sobie kupie...

newrom 15.04.2008 21:43

DHL jakiś czas temu przejął od germańskiej poczty (deutche post cy cóś) wszystkie paczki, pakiety itd. W opcji najtańszej niczym się to nie różni od zwykłej poczty. Ofkoza DHL przesyła też paczki z .de jako firma kurierska.

Co do zakupu u HG to na priv podeślę Ci namiar znajomego który ściąga różne klamoty z louisa/HG/Polo.


Pozdr
newrom

chomik 15.04.2008 21:53

Cytat:

Napisał newrom (Post 4044)
DHL jakiś czas temu przejął od germańskiej poczty (deutche post cy cóś) wszystkie paczki, pakiety itd. W opcji najtańszej niczym się to nie różni od zwykłej poczty. Ofkoza DHL przesyła też paczki z .de jako firma kurierska.

To tylko tyle prawdy, że to DP kupiło DHL.... poprzez zakup Exela... no w każdym razie niestety paczki przechodziły jeszcze w zeszłym roku poprzez Pocztę Polską w strasznym bałaganie... może jest lepiej....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.