Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Mandaty za parkowanie - kiedy przedawnienie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6924)

hubert 05.07.2010 20:23

Mandaty za parkowanie - kiedy przedawnienie
 
Kurza dupa dostałem wezwanie do zapłaty za mandaty za parkowanie z 2004 i 2005 roku od Zarządu Dróg Miejskich. W sumie jest ich 5 i jakoś nie chce mi się pozbywać 250 PLN :D

Czy takie mandaty w ogóle się przedawniają ?

Hubcio

PARYS 05.07.2010 20:55

Tak jak wszystkie inne mandaty za wykroczenia.
Ale nie wiem ile to jest :mur: 3 albo 5 lat :dizzy:

czosnek 05.07.2010 21:06

Mi ściągnęli ze zwrotu podatku jak liczyłem na przedawnienie ;)

lukchol 05.07.2010 21:41

no właśnie, się dołączę do pytania z taką różnicą że mi przyszło osiem za 2005 i 2006...

jakoś im się na interwencje musiało zebrać

hubert 05.07.2010 22:16

Szukają kasy na budowę stadionu narodowego ;)

R2D2 05.07.2010 22:29

Cytat:

Napisał hubert (Post 122485)
Kurza dupa dostałem wezwanie do zapłaty za mandaty za parkowanie z 2004 i 2005 roku od Zarządu Dróg Miejskich. W sumie jest ich 5 i jakoś nie chce mi się pozbywać 250 PLN :D

Czy takie mandaty w ogóle się przedawniają ?

Hubcio

To co lepiej zakombinować , niech od kogoś innego ściągną ( czyt. podniosą jakiś podatek , akcyzę na paliwo, piwo , fajki i wódę ).
Kiedy skończy się kombinowanie w tym kraju ?.
Ja bym się wstydził napisać taki post. Takim kombinowaniem okradacie nas wszystkich.
Jeszcze z działu PID , aaa fu. Podatków też może nie płacisz ?

Sory ale nie mogłem się powstrzymać , rzygać mi się chce jak czytam takie wątki.

hubert 05.07.2010 22:51

R2D2, nie wiem co Cię napadło ale proszę o trochę umiaru ...

W latach 2004, 2005 mieszkałem w centrum Warszawy, w strefie płatnego parkowania, a że nie byłem tu zameldowany więc musiałem słono bulić za parkowanie lub parkować daleko od domu na bezpłatnym parkingu. Zdarzały się mandaty bo np człowiek zaspał i nie zdążył ruszyć samochodu przed godziną graniczną opłat za parkowanie ...

Moje pytanie zadane tutaj jest proste i jasne. Czy jest przedawnienie jeśli chodzi o takie zobowiązania ? Jeśli jest to nie zapłacę z prostej przyczyny - takie jest prawo. Zarząd Dróg po 5 latach sobie przypomina że mam jakieś niezapłacone mandaty i teraz tak na prawdę żeby sprawdzić czy je zapłaciłem czy nie (bo płaciłem za mandaty, nie wiem czy za wszystkie) musiałbym pójść do banku i zabulić jeszcze za wydruk transakcji na koncie w tamtym okresie. Nie da się ukryć że mają niezły burdel w dokumentach ... Jeśli się okaże że nie ma takiego przedawnienia, grzecznie zapłacę.

Do Twojej wiadomości uczciwie płacę podatki i nie kombinuję. Nawet gdy klient nie chce paragonu drukuję go i wrzucam do segregatora. A mógłbym przecież tego nie robić i być do przodu na podatku i VAT ...

Zastanów się proszę zanim napiszesz że rzygać Ci się chce bo sam całkiem święty pewnie nie jesteś ?

I jeszcze jedno, nie porównuj płacenia podatków do płacenia mandatów. Mam wrażenie że niektóre gminy sobie zrobiły z tego niezłe źródło dodatkowych dochodów.

R2D2 05.07.2010 23:30

Sory Hubert że tak pojechałem ale z twojego pytania jednoznacznie wynikało że nie chciałbyś się pozbywać 250PLN .Jeżeli cie uraziłem to przepraszam.
Staram się tylko pokazywać ludziom że nie zapłacenie przez jednych zobowiązań obciąża innych i to nie w sposób bezpośredni.

Nawet jeżeli wydymanie fiskusa czy innego ciemiężyciela jest legalne wg, prawa to każdy ma swoje sumienie i powinien wiedzieć czy dobrze robi.

hubert 05.07.2010 23:46

Bo nie chcę się pozbywać i wkurza mnie to że po tylu latach sobie o tym przypominają. Ostatnio też zus się do mnie odezwał że coś im się nie zgadza w deklaracjach sprzed 7 lat i musiałem przeprowadzić wykopaliska archeologiczne w moich dokumentach :)

Poncki 05.07.2010 23:52

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 122552)
Nawet jeżeli wydymanie fiskusa czy innego ciemiężyciela jest legalne wg, prawa to każdy ma swoje sumienie i powinien wiedzieć czy dobrze robi.

Teoretycznie tak ale ostatnio wezwał mnie US, żebym przedstawił dokumenty,które już złożyłem. Nie mieli sumienia zwrócić mi dnia urlopu:(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.