Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Problem z synchornizacją (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12544)

demon-x 08.03.2012 19:56

Problem z synchornizacją
 
Mam problem z synchronizacja gaźników w TA 650, może ktoś będzie tak dobry i coś doradzi ?
a chodzi o to że nie mogę zsynchronizować gaźników. Wymieniłem filtr powierza, świecę, wyczyściłem gaźniki, membrany są dobre. Ustawiłem mieszankę wg. Heynsa, ( nie ustawiłem poziomu paliwa w komorze ) i obroty na 1250. I z obrotami zaczynają się problemy, wskazówka nie stoi idealnie na 1250 tylko ma wahania w granicach +-100-150 obr/min. Układ powietrzny sprawdziłem kilkukrotnie czy przypadkiem nie łapie lewego powietrza i wszystko tak jakby było w porządku. Przy próbie synchronizacji gaźników wakuometrem własnej robot z rurki, po ustawieniu słupa cieczy na równym poziomie w jednym z cylindrów jest jakby większe podcienienie, tzn. nie mogę ustawić równego poziomu w obu rurkach tak żeby trzymało cały czas. Po paru sek. w jednej rurce poziom cieczy maleje a w drugim rośnie. Jak wkręcę na obroty i spowrotem spadną one na 1250 to poziom cieczy w rurkach jest kompletnie rozregulowany.
Dodatkowo przy schodzeniu z obrotów strzela w wydech.
Jakieś rady co dalej z tym robić ?

podos 08.03.2012 22:48

Najpierw zlikwiduj wahania wolnych obrotow. Moze cos ze ssaniem nie tak?

Leon 08.03.2012 22:58

sprawdź dobrze świece i przewody, czy z iskrą wszystko gra

demon-x 09.03.2012 05:36

rozbiorę jeszcze raz i sprawdzę czy na pewno wszystko dobrze jest. A membrany z iglicami są identyczne ?

podos 09.03.2012 08:28

nie znam sie na trampkach. to dzial techniczny do afryki. takie falowanie i strzelanie mial ktoś z wyrobionymi prowadnicami/ośką przepustnic. ale to 650 to co to jest? jakies nowe?

pałeł 09.03.2012 08:51

jeśli robisz ururka to masz wskazania bezwzględne mega dokładne
jeśli słupki utrzymują sie długo na tym samym poziomie wynik masz ok
albo inaczej po ustawieniu na zegarach, rurka i tak pokaże różnice jest to przyrząd dokładniejszy coś jak mikrometr przy metrówce :)

Transglobal 09.03.2012 09:31

Najpierw zawory , strzelanie z rury to prawdopodobnie uchylony zawór wylotowy gdzie paliwo eksploduje w rozgrzanej rurze , sprawdź linkę ssania, potem skład mieszanki "porcelanki na kawę z mlekiem" . synchronizację robimy na wolnych obrotach, wiec przy przegazówce zawsze się trochę pomiary rozjadą , po wszystkim zamień miejscami wężyki wakuometru , mi pokazywały co innego, jak się okazało miałem nieszczelnosci na połączeniach wężyków . Pozdro

demon-x 09.03.2012 16:02

Cytat:

Napisał podos (Post 226274)
nie znam sie na trampkach. to dzial techniczny do afryki. takie falowanie i strzelanie mial ktoś z wyrobionymi prowadnicami/ośką przepustnic. ale to 650 to co to jest? jakies nowe?

TA jest z 2000r, pisze tutaj bo jest podobny do AT

Zaworów nie ruszałem, jak mnie pamieć nie myli to przed zmianą świec, filtrów i czyszczeniem gaźnika nie było falowania obrotów i strzałów w wydech, jest to swierzo kupiony sprzęt ( styczeń ). Musiałem wymienić świece i filtr bo były tak zasyfione ze ..., tak wiec po drodze raczej ja musiałem coś zrąbać, tylko nie mogę dojść co.

LukaSS 09.03.2012 19:36

Do zaworów zajrzyj, jedna wątpliwość mniej.

klanol 10.03.2012 08:56

Mam pytanie, a nie chcę zakładać nowego wątku. Jak dorobić śrubkę do wkręcenia wężyka w gaźnik. Tzn. chodzi mi o końcówkę wężyka od wakuometru? czy można kupić gotową czy trzeba samemu nastrugać?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.