Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Triumph tiger 1050 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10688)

Foxio 22.10.2011 12:12

Triumph tiger 1050
 
Hejeczka. Ciekaw jestem opinii na temat TIGERKA. Ktoś użytkuje? Jakieś doświadczenia odnośnie awaryjności, prowadzenia, kosztów utrzymania itp? Nie chce dyskusji czy nadaje się w teren itp bo to jest oczywiste dla mnie ze nie:)

Cezary 22.10.2011 17:06

zaraz się zacznie dyskusja, co lepsze, afra czy tiger :haha2:

nicek27 22.10.2011 17:10

Cytat:

Napisał Cezary (Post 202177)
zaraz się zacznie dyskusja, co lepsze, afra czy tiger :haha2:

e e e. Jest pytanie o konkretny model. Już się nakręciło wystarczająco rozmów o wyższościach.

Foxio 22.10.2011 19:05

Wydaje mi się ze zadałem jasno sprecyzowane pytanie. Nie chodzi mi o porównywanie do afki czy innego sprzęta, tylko o merytoryczne opinie. Ewentualnie tigerek wiadomo że nie będzie jeździł do Afganistanu, Wietnamu, Kambodży itp itd no dobra może do Kirgistanu:) tylko jak już to zwykła turystyka asfaltowa:)

siwy 23.10.2011 00:20

Brzydki, ale policja zakupiła trochę sztuk więc pewnie nie jest zły sprzęt. Jak się dobrze zapoluje to można mieć z importu kilkuletni sprzęt za 2-3 tys. funtów za co w pl kupisz kilkunastoletnią afrykę :)

Marcin-BB 23.10.2011 10:59

Oj Foxio- chyba za długo nie piłeś z nami piwa i stąd te pomysły!!??:D
Lepiej chodź do "Browaru"- pogadamy przy bielitzerze i Ci przejdzie!:)

A tak serio: Stare Triumphy były zawsze dobrymi i solidnymi motocyklami.
Taki bonneville- śni mi się nie raz po nocach!;)
Z racji małej popularności w naszym kraju były problemy z dostępnością części i serwisu, ale myślę, że w ostatnich latach zmieniło się to na plus.

No i problem, który dotyka wszystkich "nowych" motocykli- jakość schodzi na dalszy plan, liczy się zysk. Opinie o nowych modelach są skrajne, a prawda leży pewnie po środku. Na pewno Siwy ma racje- ceny kilkuletnich egzemplarzy są bardzo atrakcyjne w porównaniu z konkurencją. Jeśli planujesz tigera jako drugi/trzeci sprzęt w garażu to może być ciekawa odmiana na weekendowe przejażdżki!

graphia 23.10.2011 11:33

jako drugi/trzeci/CZWARTY chyba :D ;)

Foxio 23.10.2011 12:19

Graphia chyba jako szósty. Zapomniałeś o ogarze i ostatnio znowu się pojawił jakiś dziwny srebrny trampek :) aczkolwiek to inny garaż:) Bonnevill to esencja klasyki, ale to dopiero na emeryturze. A w związku z planami na przyszły rok przymierzamy sie do przebudowy floty garażowej stad ten pomysł z tygryskiem:) Na piwko zawsze można pójść :)

rubin 23.10.2011 12:36

a ja sie zastanawiam co żonie powiedzieć kiedy już kupie 2 sprzęta po afri...

...na razie wymyslilem ze dla syna xl 125 (kończy roczek w przyszłym tygodniu :) )

tomekc 23.10.2011 13:44

Do jazdy po czarnym, troche szybszej czy tez turystycznej super sprzet -i to jest jego zastosowanie glowne. Lokalnie na uk rynku, moto trzyma ceny wysokie (nei spadku wartosci jak w przypadku bandita 1250ccm na przyklad -ktory tez jest swietnym motocyklem). Nie wiem jak z akcesoriami nie fabrycznymi (kufry i stelarze), fabryczne dosc drogie. Silnik i zawias o duzym drogowym potencjale (silnik lekko podkrecony w speed triple ma ponad 150 hp).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.