Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=250)
-   -   Znowu opony (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40179)

Wpala 02.05.2021 18:59

Znowu opony
 
Witam was, przyjechalem do Polski mieszkam w Kandzie gdzie mam ATAS2018 1000, Tutaj kupilem 2003 XRV 750 chce zmienic kapcie ale widze ze jest tragiczny wybor z orginalu 140/80-17. chce zalozyc MotoZ tractionator GPS bo wiekszosc wypraw bedzie asfalt wiec cos 70/30 moze 60/40 a czytalem ze sa calkiem niezle szczegolnie na mokrym asfalcie ale problem jest ze sa tylko dostepne 130/80-17 czy to zrobiloby wielka roznice w jezdzie?
Pozdrawiam I do zobaczenia na trasach
Pawel

czosnek 02.05.2021 20:56

Cytat:

Napisał Wpala (Post 732338)
Witam was, przyjechalem do Polski mieszkam w Kandzie gdzie mam ATAS2018 1000, Tutaj kupilem 2003 XRV 750 chce zmienic kapcie ale widze ze jest tragiczny wybor z orginalu 140/80-17. chce zalozyc MotoZ tractionator GPS bo wiekszosc wypraw bedzie asfalt wiec cos 70/30 moze 60/40 a czytalem ze sa calkiem niezle szczegolnie na mokrym asfalcie ale problem jest ze sa tylko dostepne 130/80-17 czy to zrobiloby wielka roznice w jezdzie?
Pozdrawiam I do zobaczenia na trasach
Pawel


Jeździłem na 130 Mitasach E09 i Pirelli Mt21 i żadnej specjalnej różnicy nie czułem.

Przy takich proporcjach asfalt/teren i priorytetu trzymania na mokrym asfalcie zastanów się nas Pirelli Scorpion STR. Jest w afrykańskich rozmiarach a na mokrym asfalcie nawet ja, człowiek który się mokrego asfaltu boi, czułem się bardzo pewnie.

sudden 02.05.2021 21:44

Scorpion STR na asfalcie nawet mokrym są faktycznie super, w piachu też nie było problemu, ale w małych kałużach przednia opona mi się ślizgała non stop na boki i trzeba było uważać. Wiem, że niektórzy na nich jeżdżą i dają radę, ja przejechałem lekko ponad 4 kkm i więcej na przód jej nie wezmę poza asfalt.

Wpala 03.05.2021 08:31

Mowicie o versji rally ? Czyli Pirelli Scorpion Rally STR tak?

Emek 03.05.2021 08:47

70/30 czy 60/40 to ja bym się nie bawił w żadne Pirelli STR bo to zwykła szosówka tylko zestaw afrykański zakładał. E09 i TKC80.

44FG 03.05.2021 09:13

Cytat:

Napisał Wpala (Post 732376)
Mowicie o versji rally ? Czyli Pirelli Scorpion Rally STR tak?

Tak jest.

I zgadzam się z Emkiem - dla mnie to też szosówka. Z tym, że próbują na tym jeździć poza czarnym. Szczególnie właściciele GSA wyjątkowo je sobie upodobali ;)

czosnek 03.05.2021 10:00

No patrz Pan, nigdy nie miałem GSa.
Zauważcie że autor wątku wybrał Motozy GPS a także określił proporcje teren/asfalt, więc STR jako substytut GPS to całkiem dobre rozwiązanie przy takich założeniach.
Ale przecież, co ja tam wiem.

Dario 03.05.2021 11:50

Jeździłem na Pirelli Scorpion Rally STR jeden sezon. Zrobiłem ok 12 000 km. Nigdy mnie nie zawiodły na śliskim asfalcie i na szutrach. Do cięższego terenu (piach i błoto) nie nadają się.
Potem założyłem TKC 80 bo tak wypada, wiadomo, Afryka.:) Rzeczywiście, okazały się lepsze w terenie ale z drugiej strony na mokrym asfalcie miałem kilka uślizgów w mocniejszym złożeniu, hamowanie też było mniej pewne niż na Pirelli.
Tak więc pomyślałem sobie, że jesli mam kupować opony pod kątem 5-10% tras terenowych a przez ponad 90% przebiegów na asfalcie muszę uważać i nie być pewnym zachowania opon to jest to trochę bez sensu i wróciłem do Pirelli. I jestem zadowolony. Dla MOJEGO sposobu używania CRF ATAS to idealne rozwiązanie. Bardzo dobre zachowanie na asfalcie, znośnie w lekkim terenie, duże przebiegi i niezłe ceny.
Musisz sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie: czy rzeczywiście będziesz robił 30-40% w terenie, czy tylko tak Ci się wydaje? Bo jeśli tylko okazjonalnie zjedziesz do lasu, czy na delikatne szutry, to szkoda męczyć sie na kostce.

WojtasA 03.05.2021 15:32

Mi się kończą Karoo Street i rozważam Scorpion STR albo Anakee Adventure. Jeździł ktoś ma tych drugich / miał ktoś porównanie ? W testach wychodzą podobnie. U mnie to praktycznie wyłącznie po twardym, trochę szutrow, ubite gruntówki itp....

Artek 03.05.2021 20:02

Zrobiłem kilka tyś na zestawie: przód Pirelli str, tył motoz GPS.
Przód: asfaltowo bardzo poprawnie, trochę mi się motor walił w zakrętach, ale to także wina wąskiej felgi z przodu 1.6. Po jakiś 8 tyś przód wyząbkował i zaczął dokuczliwie wyć. W piochu i błocie ta opona potrafi nieprzyjemnie zaskoczyć, nigdy nie miałem z nią problemów na asfalcie.
Tył: cichy, długodystansowy. Na śliskim, mokrym asfalcie robi uślizgi. W piachu i błocie raczej przeciętnie.

Teraz założyłem "zestaw afrykański bukowskiego", czyli przód tkc 80, tył motoz adwenture (nie rallyZ).
Zdaję sobie sprawę, że będzie głośniej. Testy w piochu wyszły pozytywne. Asfaltowo leciałem 170 km/h na nowych i nie stwierdziłem problemów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.