Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Kominek z DGP - ma ktos? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44896)

krytek 14.09.2023 20:17

Kominek z DGP - ma ktos?
 
Witam

Mialem robic z plaszczem wodnym ale koszty i komplikacje z podlaczeniem wiec chyba chce z dystrybucja goracego powietrza.

Chce to u siebie montowac moze jakies rady opinie o tym ? Jest Pan zadowolony ?

dzieki

ArtiZet 14.09.2023 20:19

Mam ale nie jako główne źródło ciepła tylko jako dogrzewanie do pieca gazowego.
Co chcesz wiedzieć??

krytek 14.09.2023 20:33

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 829422)
Mam ale nie jako główne źródło ciepła tylko jako dogrzewanie do pieca gazowego.
Co chcesz wiedzieć??

Czy masz z turbina czy grawitacyjnie ? Czy zuwazyles jakies wady u siebie ?
Masz nadmuch w suficie w kazdym pokoju czy w scianch przy podlodze .
Czesto to uzywasz ?

Tyle pytan mam ale wlasnie zaczolem budowe i glowa peka... :)

pozdr

ArtiZet 14.09.2023 20:48

Kominek mam w salonie na dole i turbine która goni ciepłe powietrze na 1p. do w sumie 3 pokojów i 1 łazienki.
Palę niestety codziennie w sezonie grzewczym...niestety bo ekonomicznie wychodzi na to samo co grzanie gazem ( chyba że ktos ma dostęp do taniego/ darmowego drewna)a jest z tym sporo roboty bo trzeba zgromadzic drewno, do tego znoszenie tego, czyszczenie szyby i opróżnianie z popiołu. Jest za to miła atmosfera.
Z wad to jedynie mocno wysuszone powietrze.
Zaciąg powietrza mam z zewnatrz rurą kanalizacyjna fi 110 zrobiona na etapie budowy pod posadzką.
Na turbinie jest termostat na ktorym można regulować przy jakiej temp. sie włącza wiec nie pracuje ona ciągle a tylko od czasu do czasu.
P.S. w tym roku za graba przesuszonego płaciłem 670zł za 1m3

krytek 14.09.2023 20:53

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 829433)
Kominek mam w salonie na dole i turbine która goni ciepłe powietrze na 1p. do w sumie 3 pokojów i 1 łazienki.
Palę niestety codziennie w sezonie grzewczym...niestety bo ekonomicznie wychodzi na to samo co grzanie gazem a jest z tym sporo roboty bo trzeba zgromadzic drewno, do tego znoszenie tego, czyszczenie szyby i opróżnianie z popiołu. Jest za to miła atmosfera.
Z wad to jedynie mocno wysuszone powietrze.
Zaciąg powietrza mam z zewnatrz rurą kanalizacyjna fi 110 zrobiona na etapie budowy pod posadzką.
Na turbinie jest termostat na ktorym można regulować przy jakiej temp. sie włącza wiec nie pracuje ona ciągle a tylko od czasu do czasu.

Masz turbine z regulacja obrotow ? czy slychac ja jak dziala ?

dzieki

ArtiZet 14.09.2023 20:57

Nie mam regulacji. Nie słychac bo jest na strychu.
To jakis prosty polski produkt.
Jest możliwy sterownik ktorym mozna regulować obroty ale mi to odradzili montażyści bo podobno słabo to działa.

matti 14.09.2023 21:49

Mam u siebie w salonie. Akurat jest ustawiony pod ścianka działową dwóch pokoi na piętrze. Nie mam wentylatora, działa grawitacyjnie. Do trzeciego pokoju i łazienki nie prowadziłem kanałów, bo bym musiał dużo przerabiać w ścianach i stronie gestozebrowym. Działa to bardzo dobrze ( w sensie nagrzewania. Mam niestety A duży kominek do powierzchni grzania i jak go rozpalę właściwie, to od razu mam 25/26 stopni i wysuszone powietrze. Także radzę dobrać odpowiednią moc (nie za dużą).
Ps. Palę okazjonalnie jako dogrzewanie gazem. Na suche powietrze są sposoby (nawilżacze na grzejnikach - akurat mam tylko na piętrze).

Darek210 19.09.2023 00:02

Mam takie ogrzewanie. Działa grawitacyjnie. Puściłem izolowane spiro po stropie do wszystkich pomieszczeń. Na dzisiejsze ceny, grzanie bardzo tanie. Z wad to częściej trzeba malować ściany ( zawsze ciut wydymi ), trochę roboty z pozyskaniem opału i dokładanie drewna co kilka godzin. Mi to nie przeszkadza specjalnie.
Wadą też będzie to, że jak się dom wychłodzi to długo trwa ponowne nagrzanie chaty do komfortowej temperatury. Grawitacyjne DGP działa bardzo wolno ale bez prądu:D Na sezon spalam ok. 10 metrów drewna (dom ok 100 m w podstawie).
Jak już to warto kupić markowy kominek np. Dovre, Jotul nie marketowe cuda. Święty spokój z awariami. Nic nie pęka, nic się nie rozszczelnia.
Jak Masz jakieś pytania to śmiało.

Tygrys 74 19.09.2023 06:33

Jak ma być kotłownia w salonie to szedł bym jednak w z płaszczem ale gdy tylko od czasu do czasu to faktycznie zwykły kiedyś były dostępne kominki z płaszczem na drzewo/pellet ale od jakiegoś czasu nie mogę ich znaleźć może przestali je ściągać (produkt nie Polski)

matjas 19.09.2023 08:12

Kominek z plaszczem NIE DZIAŁA.
Pisalismy juz o tym. Osobiscie nie znam nikogo komu by to działało choć może jesteś wyjątkiem? Masz taki piec?

Poza tym palenisko z płaszczem to nie DGP. Tak apropos tematu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.