Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Gruzja 2018 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32157)

Majonez 15.06.2018 14:56

Gruzja 2018
 
Witam,

Wybieram się do Gruzji wyjazd 21 lipca 8 sierpnia muszę być w Warszawie.

Wstępny plan 21 wyruszamy i mniej więcej pod Kijów trzeba zajechać. 22 wjazd do Rosji, dalej lecimy przez Woroneż, Wołgograd, Władykaukaz, Do samej Gruzji. W samej Gruzji jeszcze kończymy zbierać info co warto obejrzeć. Powrót przez Turcję, Bułgarię, Serbię etc.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć śmiało zapraszamy trzeba w takim wypadku raz dwa zadbać o wizę tranzytową do Rosji. Jadę z plecaczkiem. Przyjmując na Gruzję około 2000 km łącznie zrobimy około 8600 km Paliwo wyliczyłem około 2200 zł w zależności od spalania oczywiście ale przyjąłem średnie spalanie 6.5.

Wyjazd już za miesiąc !!! Czasu mało ale jak ktoś lubi spontany to jest jeszcze szansa :)

Obecnie jadę jedynie Ja z plecaczkiem na jednym moto, jest jeszcze osoba chętna z forum BMW ale jeszcze się wyklaruje czy pojedzie.

koziu 15.06.2018 15:21

Lecę podobną trasę, tylko start 4 sierpnia i powrót we wrześniu. Czasu macie mało ale polecam dać szansę Inguszetii :)

Adampio 15.06.2018 15:45

@Majonez: na jakich oponach jedziesz?

panbodzio 15.06.2018 16:31

No to się może gdzieś spotkamy na szlaku bo z żoną jadę busem z motongami Gruzji 6-29 lipiec :-)
Już trzeci raz. Nie da się tam nie wracać ;-)

Majonez 15.06.2018 16:32

Adampio - opony heidenau scout k60 na szutry dają radę. Jedziemy pozwiedzać nie na dzikowanie zwłaszcza z plecaczkiem ;-)

ArtiZet 15.06.2018 18:00

W Turcji jest obecnie fajna cena paliwa- taka jak w PL :)

Majonez 20.06.2018 15:38

1 Załącznik(ów)
Koszty paliwa miałem już całkiem dobrze rozpisane ;-)

ale się troche zdezaktualizowały,
oczywiście koszty itd są poczynione przy założeniu że spalanie będzie rzędu 6.5 /100.

flisak 20.06.2018 16:38

Podziwiam skrupulatność.

Majonez 20.06.2018 16:49

1 Załącznik(ów)
flisak - trzeba sobie mniej wiecej bylo wyliczyć koszty, teraz wystarczy zaktualizować ceny i wszystko samo sie wyliczy. Noclegów nie planuje bo to spontan będzię także nie wszystko mam tak fajnie wyliczone ale + -.

Wizy odebrane (na tranzyt ku mojemu zdziwieniu dali aż 6 dni ale to dobrze w razie nieprzewidzianych zdarzeń - odpukać) do wyjazdu zaledwie 17 dni wszystko dopiętę :-) plan na Gruzję jest dość ambitny pewnie nie wszystko się zdąży ale próbować trzeba :D

W tym okresie parę wycieczek do Gruzji będzie realizowanych, kto wie może kogoś spotkamy na trasie.

Majonez 16.07.2018 16:41

Zostały tylko 4 dni i w sobote ruszamy.

Jeszcze mnie naszły 2 pytania ze względu iż mamy wizy tranzytowe.
W karcie migracyjnej, w celu podruży zaznaczać "prywatny/ turystyczny" czy właśnie "tranzyt" ? Jest tam jeszcze sekcja gdzie wpisuje się nazwisko osoby lub miejsce które odwiedzamy. Ponieważ mam tranzytówkę to mogę wpisać dowolne miasto po drodze czy trzeba coś innego podać ?

Czarek40 16.07.2018 21:12

Majonez plan ambitny na tak krótki czas ale cóż wiek chrystusowy czas odnowy. Górki w Gruzji Shatil i Omalo... warto tam jednak porozmawiać ze starymi Gruzinami -(czas). Powodzenia. Kasy trzeba przygotować x2. Wrzucaj foty. W Turcji warto spenetrować Kapadocję. Dobrze też czasem zrezygnować z części planu kosztem liźnięcia miejscowych klimatów czy smaków. Jedno jest pewne że nie zapomnicie tych wrażeń. Wi-fi jest wszędzie więc czekamy na relację. Dzida!!!

Majonez 18.07.2018 15:51

Cytat:

Napisał Czarek40 (Post 591080)
Majonez plan ambitny na tak krótki czas ale cóż wiek chrystusowy czas odnowy. Górki w Gruzji Shatil i Omalo... warto tam jednak porozmawiać ze starymi Gruzinami -(czas). Powodzenia. Kasy trzeba przygotować x2. Wrzucaj foty. W Turcji warto spenetrować Kapadocję. Dobrze też czasem zrezygnować z części planu kosztem liźnięcia miejscowych klimatów czy smaków. Jedno jest pewne że nie zapomnicie tych wrażeń. Wi-fi jest wszędzie więc czekamy na relację. Dzida!!!


Wstępny plan to:
1. Stepancminda
2. Shatili
3. Omalo
4. Sighnagi - jeszcze pod znakiem zapytania
5. Vardzia
6. Uplistsikhe
6. Kanion Okattsa.
7. Prometeus Cave
8. Mestia (podobno w ubiegłym tygodniu gdzieś tam się droga zawaliła)
9. Ushguli

Jednak może się to zmienić właśnie ze względu na "możliwość liźnięcia miejscowych klimatów czy smaków"

Doczekać sie nie możemy a to jeszcze 2 dni trzeba przetrwać przed wyjazdem ;)

Robas legio 15.11.2018 21:55

Czy jest jakaś relacja z wyprawy ? Wybieram się ta trasa za rok .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

calgon 16.11.2018 08:38

Podbijam autorze🤗

panbodzio 16.11.2018 10:12

wszystko zalezy jak sie lubi podrozowac, tzn. z nastawieniem na objechanie czy obzwiedzanie.
w gruzji bylem 3 razy na moto i z mojej perspektywy z nastawieniem na objechanie krotki komentarz:

1. Stepancminda - dojazd droga wojenna asfalt z fajnymi widokami, kosciolek pod Kazbegi spoko ale oblegany przez turystow. z drogi wojennej warto objechac Doliny Truso (koniecznie) i Sno
2. Shatili - koniecznie, warto pojechac jeszcze dalej do Musto oraz Ardoti
3. Omalo - koniecznie, warto pojechac jeszcze dalej do Dartlo-Baso, ewentualnie Shenako-Diklo
4. Sighnagi - ladne miasteczko i tyle. przystanek do napicia sie wina
5. Vardzia - duzo chodzenia, fajny podjazd i tereny za Mtkvari Canyon
6. Uplistsikhe - taka mniejsza Vardzia i mniej turystow
6. Kanion Okattsa - nie bylem
7. Prometeus Cave - nie bylem, podobno warto wstapic jadac petle do Ushguli, Mestii
8. Mestia - masa turystow
9. Ushguli - wioska sie mocno rozbudowala i powoli traci klimat. mozna sprobowac wjechac/zjechac od Lentheki bo od Mestii duzo wyasfaltowali

z niewymienionych powyzej koniecznie:
Park Vashlovani
Udabno
Przelecz Goderdzi

Palnik 16.11.2018 10:52

Też planuję w przyszłym roku się wybrać do Gruzji i Armenii. Trasą podobną przez Rosję a powrót przez Turcję . I bardzo mnie ciekawi czy faktycznie udało się Majonezowi tę trasę zrobić w 19 dni ? .

koziu 16.11.2018 11:24

W tym roku zrobiłem podobną trasę w 30 dni i uważam, że to minimum jakie można zakładać na taki wypad. Jeśli chcesz coś zobaczyć i wczuć się chociaż trochę w kaukaskie klimaty to nie ma sensu jechać na krócej.

Emek 16.11.2018 12:24

Cytat:

Napisał panbodzio (Post 611629)
wszystko zalezy jak sie lubi podrozowac, tzn. z nastawieniem na objechanie czy obzwiedzanie.
w gruzji bylem 3 razy na moto i z mojej perspektywy z nastawieniem na objechanie krotki komentarz:

1. Stepancminda - dojazd droga wojenna asfalt z fajnymi widokami, kosciolek pod Kazbegi spoko ale oblegany przez turystow. z drogi wojennej warto objechac Doliny Truso (koniecznie) i Sno
2. Shatili - koniecznie, warto pojechac jeszcze dalej do Musto oraz Ardoti
3. Omalo - koniecznie, warto pojechac jeszcze dalej do Dartlo-Baso, ewentualnie Shenako-Diklo
4. Sighnagi - ladne miasteczko i tyle. przystanek do napicia sie wina
5. Vardzia - duzo chodzenia, fajny podjazd i tereny za Mtkvari Canyon
6. Uplistsikhe - taka mniejsza Vardzia i mniej turystow
6. Kanion Okattsa - nie bylem
7. Prometeus Cave - nie bylem, podobno warto wstapic jadac petle do Ushguli, Mestii
8. Mestia - masa turystow
9. Ushguli - wioska sie mocno rozbudowala i powoli traci klimat. mozna sprobowac wjechac/zjechac od Lentheki bo od Mestii duzo wyasfaltowali

z niewymienionych powyzej koniecznie:
Park Vashlovani
Udabno
Przelecz Goderdzi

Jaskinia Prometeusz jest bardzo fajna. Myślę że warto a nawet koniecznie trzeba. Udabno, to już kompletnie inny klimat. Jak byłem tam pierwszy raz to był Ksawery, Ania i wokół pustka. Stawialiśmy namioty tam, gdzie teraz są domki dla turystów. Teraz już na wjeździe są hostele, sklepy, bary i inne cudawianki. Budowana jest droga asfaltowa. Kiedyś jak najbardziej, teraz nie mam przekonania czy koniecznie trzeba jechać na to zadupie, które już nie jest zadupiem ;).
Vashlovani - jak najbardziej ale w maju/czerwcu jak jest zielono i pięknie. Jak poświeci słońce to pali tam wszystko i krajobraz nie przypomina już pięknego Kirgistanu.
Jak się będzie w Vardzi to fajnie wjechać na płaskowyż po drugiej stronie i potem polecieć sobie nad jezioro Parawani. Po drodze są fajne pagórki wygasłych wulkanów i ogólnie ładny teren ale to zależy od terminu. Jak zielono to ładnie potem robi się szaro - buro i tak jakoś smętnie.

Dżeferson 16.11.2018 18:21

Moim zdaniem jadąc przez FR warto chociaż liznąć ruską część Kaukazu.

irekafrica 16.11.2018 18:22

Jest też fajny artykuł o Gruzji w MOTOCYKLU na grudzień.Orlice w Gruzji.Szukam powoli wszystkiego w tym temacie.

panbodzio 17.11.2018 14:17

Cytat:

Napisał Emek (Post 611673)
Udabno, to już kompletnie inny klimat. Jak byłem tam pierwszy raz to był Ksawery, Ania i wokół pustka. Stawialiśmy namioty tam, gdzie teraz są domki dla turystów. Teraz już na wjeździe są hostele, sklepy, bary i inne cudawianki. Budowana jest droga asfaltowa. Kiedyś jak najbardziej, teraz nie mam przekonania czy koniecznie trzeba jechać na to zadupie, które już nie jest zadupiem ;)

Zgadzam się ze dzięki Ksaweremu wioska rozwinęła się bardzo i to już nie to co kiedys. Ale i tak warto tam pojechać, zatrzymać się w Oasis i później popruc stepami na wschód do Góry Dinozaura ;-)

Pils 21.12.2018 14:52

No i...?
Będzie jakaś fotka?

panbodzio 21.12.2018 16:13

ale ze co? z udabno? ;)

Pils 25.12.2018 12:36

Cytat:

Napisał panbodzio (Post 616666)
ale ze co? z udabno? ;)

Nie, nie to było do założyciela wątku. Był, zobaczył i nie chce pokazać innym.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.