Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Szukam chętnych na wyprawe życia, tak daleko jak sie da :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26786)

kapitanmx 08.06.2016 23:22

Szukam chętnych na wyprawe życia, tak daleko jak sie da :)
 
Witam, od dłuższego czasu planuje wyprawę a własciwie póki co bardziej organizuje na nią fundusze. Póki co ogólny plan mojego przedsiemwzięcia zakłada wyjazd na początku maja 2017 z Polski podróż przez Ukrainę lub Białoruś (w zależności od sytuacji politycznej)-Rosję-Kazachstan-Kirgistan-Chiny-Mongolię-następnie do Magadanu i z Magadanu w kierunku Czukotki tak daleko jak sie da (aby na własnej skórze przekonać sie czy faktycznie nie można sie tam dostać drogą lądową latem ;) ). Następnie aby zdążyć przed zimą nadajemy motocykle cargo i wracamy drogą powietrzną, chyba że koszt okaże się astronomiczny wtedy najszybciej jak sie da tranzytem ewentualnie koleją transyberską w strone Polski.

Myślą przewodnią mojej wyprawy jest im ciężej tym lepiej. Jadę na drz 400, i szukam kompana/kompanów również na w miarę lekkich wyprawówkach, chce zaliczyć jak najwięcej offa, spanie w większości po krzakach.
Szukam 1-3chętnych, raczej osoby które nie potrzebują do szczęścia hoteli, łóżek, ciepłej wody, facebooków itd i przede wszystkim dobrze radzących sobie w terenie.
Do wyjazdu jest jeszcze troche czasu, także jeśli byłby ktoś chętny, miał jakieś dodatkowe pytania to zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie!

Maurosso 09.06.2016 01:14

No nieźle ;]

Z ciekawości dwa pytania: celowo nie zahaczasz o Tadżykistan? i czy masz jakieś sztuczki coby na Chiny się wbijać?

kapitanmx 09.06.2016 15:06

Obawiam sie że niestety na Tadżykistan niestarczy czasu. Chciałbym być w Magadanie w okolicach sierpnia, więc jest co robic. Co do Chin to planuje przekraczać granice w Irkeshtam. Jeśli chodzi Ci o te problemy z poruszaniem sie po Chinach swoim pojazdem to to jest największy problem, jeszcze nad tym myśle. Prawdopodobnie spróbuje wyrobić chińskie PJ i zaryzykuje podróż bez tych pozwoleń. Ten temat jeszcze jest do ogarnięcia :)

darius 09.06.2016 19:31

Proponuje poczytac motosyberia.com

Pozdrowienia,
D



Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

kapitanmx 09.06.2016 19:36

Tak, motosyberie przeczytałem, zresztą będe sie z chlopakami jeszcze próbował sie skontaktowac.

sambor1965 09.06.2016 19:39

Świetny plan z tym chińskim prawem jazdy ;)

kudlacz 09.06.2016 21:42

Jakbym pojechał i zaliczyłbym taką wycieczkę to reszta życia nie miałaby sensu :confused:

Dzieju 10.06.2016 09:19

Dlaczego , pojechał byś jeszcze gdzieś indziej daleko by sprawdzić czy ta pierwsza była na pewno ta życiową no a potem powtórka dla pewności ....
Tych życiowych może być wiele :)

roman350 10.06.2016 11:47

Super pomysł powodzenia życzę. U mnie w głowie siedzi nieco inny ale też na wschód do :at: Omska trasą E30 (od dawna mnie tam ciągnie:drif:) i powrót Astana, Saratów, Woroneż.

zz44 10.06.2016 13:56

Długa i ambitna trasa. Rozważ możliwość zostawienia gdzieś moto na zimę, aby za rok przyjechać i na spokojnie kontynuować delektowanie się przyjemnością. Bo szkoda by było abyście musieli jechać z kalendarzem w ręku. No chyba, że masz nieograniczony urlop i "wrócisz jak wrócisz":)
W każdym razie respect i - powodzenia!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.