Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Bank dla podróżnika? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17378)

krzysiek_m 25.03.2013 18:39

Bank dla podróżnika?
 
mBank mi przysłał informację, że od maja zamierza prowadzić opłaty za wybieranie pieniędzy z bankomatów za granicą - w związku z czym przestał być tak atrakcyjny jak był kiedyś :-)

Jaki bank / karty itp. FAT poleci ludziom jadącym za granicę poza eurostrefę?

:-)

mishieck 25.03.2013 18:47

Jak masz regularne wpływy na konto w mBanku to bierzesz pakiet do konta i dalej masz bezpłatne bankomaty.
http://www.mbank.pl/konta/uslugi-dod...ekonta/#tabs=1

zombi 25.03.2013 18:48

Wiele banków ma teraz wypłaty po za granicami kraju bez prowizji.
Kiedyś patrzyłeś w jakiej walucie (euro czy dolar) prowadzone są rozliczenia, obecnie są karty, gdzie rolicza się w zależności od strefy tak lub tak.
Ja ma karty w Aliorze i Eurobanku - jestem zadowolony.

PS. Warto mieć jedna maestro druga visę

czosnek 25.03.2013 18:54

Cytat:

Napisał zombi (Post 302765)
PS. Warto mieć jedna maestro druga visę

Wg mnie Visa wystarczy. Natomiast mam nauczkę, żeby nie pchać się w świat z mastercard

zombi 25.03.2013 18:59

Cytat:

Napisał czosnek (Post 302768)
Wg mnie Visa wystarczy. Natomiast mam nauczkę, żeby nie pchać się w świat z mastercard

Byłem na wyjeździe, gdzie kart czterech osób tylko moje maestro z aliora działało, visa juz nie - dlaczego nie mam pojęcia. I tak było przez cały dzień


Ważne, że kolegów odpowiednio rozliczyłem po powrocie do domu ;).

Rolo 25.03.2013 19:30

Ja też polecam przyjrzenie się tym "pakietom do e-konta" w MBanku. Ja sobie to ustrojstwo włączyłem przed wyjazdem na Krym, dzięki czemu miałem darmowe ubezpieczenie zdrowotne w podróży i jak tam przytrafiło mi się gagu w postaci wybitego barku to bardzo zgrabnie się mną zajeli.
Napiszcie pls w jakich rejonach mieliście problemy z Mastercardem?

czosnek 25.03.2013 21:26

Cytat:

Napisał Rolo (Post 302778)
Napiszcie pls w jakich rejonach mieliście problemy z Mastercardem?

Np. Syria czy też Namibia. W Syrii gdyby nie kumpel z Visą byłbym w głębokiej dupie. Od tej pory tylko Visa classic, która chyba jest najpopularniejszą kartą na świecie. A co do prowizji to mi w Multibanku bierze 10zł za wypłatę za granicą.

Z tego co widziałem to Toyota bank ma za darmo na całym świecie.

Cytat:

Napisał gawrys (Post 302810)
A w zyciu. Poza granicami UE (waluta rozliczeniowa inna niz Euro) dowalaja Ci 2% od wartosci tranzakcji bezgotowkowej plus od wyplat z bankomatow. Bez znaczenia czy Visa czy Master. Banda chu...a reszta dziada...!!! mBank przerabiam od paru ladnych lat.....

Mbank był ostatnio przetestowany poza UE i prowizji nie brało.

Gawrys 25.03.2013 21:51

Cytat:

Napisał czosnek (Post 302811)
Np. Syria czy też Namibia. W Syrii gdyby nie kumpel z Visą byłbym w głębokiej dupie. Od tej pory tylko Visa classic, która chyba jest najpopularniejszą kartą na świecie. A co do prowizji to mi w Multibanku bierze 10zł za wypłatę za granicą.

Z tego co widziałem to Toyota bank ma za darmo na całym świecie.



Mbank był ostatnio przetestowany poza UE i prowizji nie brało.

Dlugo szukalem odpowiedniej karty do Azji Cent. A wiekszosc czasu przesiaduje w Norwegii. Po wielu godz szukania inf. zdecydowalem sie pozostac przy mBanku. Wziolem mastera plus pakiet. po miesiacu uzytkowania karty dostalem inf. o zmianie taryw i oplat uzytkowania kart mBanku. Tam znalazlem informacje dotyczaca uzytkowania karty poza granicami UE, oraz prowizje za tranzakcje bezgotowkowe. Myslalem, ze mnie szlak jasny trafi!! No i trafil jak chwycilem za tel i sobie do nich przedzwonilem. Od tamtej pory bazuje w wiekszosci na bankach skandynawskich. Swego czasu HSBC byl najlepsza opcja dla podroznikow, w szczegolnosci jesli chodzi o Azje. Ale wyniusl sie z Pl.

czosnek 25.03.2013 21:54

No i bądź Pan tu mądry w tym wszystkim :dizzy:
Czyli najlepiej klasycznie, kasę przy orderach nosić ;)

consigliero 25.03.2013 22:16

Ja używam zwykłej maestro z Pekao i jestem zadowolony, nawet jeżeli jest prowizja przy wypłacie to i tak mniejsza niż korzystanie do takiej operacji z karty kredytowej , a po osobistych doświadczeniach gotówka jak najbardziej powinna być .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.