Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pompa Facet w RD04 prośba o poradę. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38127)

spider2you 20.09.2020 23:15

Pompa Facet w RD04 prośba o poradę.
 
Na początku proszę o nie zlinczowanie mnie....
Wiem, temat poruszany wiele razy, aleeee.... najczęściej w stosunku do montażu tej pompy w RD07 i 7A.
Ktoś wspominał, że w 04 montował, ale coś nie banglało, poprawiał, ale nie kojarzę, aby zdał relację, że działa i czy dobrze działa.
Jeżdżę czasami z Nomadem i widzę jak jego 07 zap.... la na tej pompie, a spalanie ma cholercia 4,5÷5 litrów, a jedziemy razem tą samą trasą.
Moja Królowa łyka 7 literków i mniej nie chce, a nie ma takiego kopa jak Nomadowa. Nie to, że narzekam na spalanie, ale wolałbym lepsze odejście czasami, szczególnie jak mam wyprzedzać.
Nomad przekonuje do wymiany, a Szynszyl odradza i bądź tu mądry!
Zapytuję zatem praktyków, warto wymieniać?
Operacja przeszczepu w 04 jest prosta?
Coś trzeba dokupić, aby ewentualnie to wymienić?
Jak trzeba, to co i gdzie?

Ze mnie lajkonik nie machanik.

Będę dźwięczny za wszelkie porady i sugestie.

P.S.
Gaźniki były serwisowane u Szynszyla na koniec tamtego sezonu, membrany wymienione na nowe.
Jeździ lepiej niż przed serwisem, ale nie mogę nawet się zbliżyć do osiągów prędkości max, niektórych Czarnuchów na RD04. Maciej 33 mówił, że jego lata 180, a moja zdycha przy 140-150.

ArtiZet 20.09.2020 23:56

Nie bardzo widzę zwiazek spalania i max. predkosci z pompą.

CzarnyCzarownik 21.09.2020 07:47

Mi się wydaje że na ssaniu latasz. Albo linka jakoś naciągnięta, albo zaworek ssania ma coś uszkodzonego i nie jest szczelny.

Pompa tylko pompuje do odciecia przez zaworek iglicowy i nie powinno być różnicy czy pełny bak bez pompy, czy pompa X, czy pompa Y.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

spider2you 21.09.2020 08:28

Czarny, sprawdzę, dzięki za podpowiedź.

Afro_BAU 21.09.2020 15:39

Może czas ciśnienie pomierzyć w garach?

Majster 21.09.2020 15:50

Jak silnik dostaje za dużo paliwa niż powinien to ma prawo mulić i zużycie większe wychodzi bo bardziej odkręcasz. Jak świece wyglądają?

Kazmir 21.09.2020 18:13

Cytat:

Pompa tylko pompuje do odciecia przez zaworek iglicowy i nie powinno być różnicy czy pełny bak bez pompy, czy pompa X, czy pompa Y.
Święte słowa, ale..... wydatek jest ważny, a sposób na jego sprawdzenie banalny!
W serwisuwce jest opisane jak to sprawdzić i jaki ma być min wydatek w czasie.
Jeśli pompa jest Ok to szukaj gdzie indziej przyczyn słabych osiągów

CzarnyEZG 21.09.2020 18:53

Spalanie pod 7 litrów u mnie w czwórce też się pojawia i z tego co gadałem z innymi czwórkowcami to jest całkiem normalne.

U mnie sprzęt się mocno ożywił po wymianie łańcuchów rozrządu przez Motomaxa (jesteś spod Rzeszowa, to masz do niego blisko, podjedź może coś poradzi) i regulacji gaźników (ale to masz już zrobione)
Zobacz też, skąd pochodzi sprzęt - może masz jakąś skastrowaną wersję z Szwajcarii czy inne Austrii.

szynszyll 21.09.2020 20:48

nowe lancuchy to wlasciwy tzw. timing. pomierzyc tez sprezanie warto no i to co napisal poprzednik - upewnic sie na 100% jaka to wersja. pompy facet nie polecam bo jest nieodpowiednia do AT. gdzies zanalizowalem jej parametry i sa zdecydowanie przesadzone do AT. jest o tym watek. zbyt duze cisnienie i praca ciagla + brak zaworu zwrotnego. to co jest jest OK i ma robic.

p.s. miewalem juz AT po 5 na cylindrach - nie palila bez samostarta juz. 7 to smutna polska norma co by licznik nie pokazywal. lakierem silnikowi zycia nie wróci... a RD to juz weterany nie motocykle.

qbaRD07 24.09.2020 15:03

Facet śmiga u nie od nastu tysięcy, wcześniej przerobiłem pompę od Rambo, padła po kilkuset km, ze 2 z netu. Wyjeżdżałem na jednej, w drodze zakładałem drugą, a wracałem na grawitacji. Zestawów naprawczych turmax zakładałem dwa.
Dopiero po założeniu faceta, wyjeżdżam ze spokojem.

PS o ile się nie mylę pompa facet powinna być założona pod kątem, a w Bialym Brzegu wiele afryk miało faceta zamontowanego poziomo. Chyba juz nie mam instrukcji, może ktoś potwierdzić?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.