Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Markiza Velux do okna dachowego (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44343)

Navaja 16.05.2023 13:04

Markiza Velux do okna dachowego
 
Cześć,
muszę zamontować córce w pokoju jakiś wyłapywacz ciepła słonecznego, bo pokój na poddaszu od południowej strony i się nagrzewa niemiłosiernie.
Chciałem zainstalować rolety wewnętrzne zaciemniające ale pani z infolinii Veluxa sugeruje markizy na zewnątrz. Że to lepsze rozwiązanie.

Markiza zwykła, na haczyki.

Pytanie: ma to ktoś, używa?
Jak się sprawdza? Czy na wietrze się nie tłucze? Jak z trwałością tej siateczki? Czy po pięciu latach się nie zutulizuje samo?
Jakieś minusy takiego rozwiązania?

Z góry dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
Zdrowia

majkowski1 16.05.2023 13:33

Mam rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy nie mam. Roleta zewnętrzna mega wypas, szczególnie jeśli elektrycznie zamykana. Cisza, bezpieczeństwo dla szyb i chłodniej. Roleta wewnętrzna jeśli już to tylko ta z odbijającym promienie i ta gruba, ale nie chroni aż tak dobrze przed ciepłem. Markizy podobno chronią trochę przed ciepłem jeśli są zamontowane razem z roletą wewnętrzną inaczej marny efekt. A jeśli okna wysoko, to tylko na elektrykę. Nie jest to wygodne do zamykania, bo okno trzeba więcej obrócić i ręką zaczepić, a jeśli już blachodachówka jak u mnie nagrzana, to sobie można nawet rączkę oparzyć... Kolega ma te markizy już jakieś 4 lata i nie wspominał o trwałości, ale że w kieleckim wieje, to trochę mówił, że trzepocze. Muszę zapytać przy okazji o to czy nadal bez wad.
Najlepsze rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie IMO.
Masz jeszcze vid co jak chroni
https://youtu.be/F2qV2M6jGHw (sorki, bo nie da się umieścić ze względu na ust prywatne filmu, więc tylko CtrlCV

RAVkopytko 16.05.2023 13:37

Navaja ,Zrób fotę tabliczki znamionowej okienka i wyślij do mię

M5Q 16.05.2023 13:39

Mam zamontowane markizy z prześwitem 1%, wprawdzie to Fakro założone do Fakro ale zapewne zachowuje się podobnie.
Wyłapują ciepło znakomicie, w porównaniu do rolet wewnętrznych zamontowanych w innym pokoju jest dużo chłodniej.
Przy silnym wietrze oczywiście łopoczą i trzeba je zwijać.
Podczas podmuchów, które pojawiły się w nocy długo zastanawialem się, co dzieje się na dachu :-)
Przy bardzo mocym podmuchu jedna zwinęła się sama, od tego czasu staram się pamiętać o zwijaniu ich na czas prognozowanej złej pogody lub dluższych wyjazdów.
Trwałość na razie bez uwag, choć to u mnie dopiero 3 sezon.

ArtiZet 16.05.2023 13:54

Mam wewnętrzne rolety Velux- takie w srebrnym niby odbijającym słońce kolorze; jest dużo lepiej niż bez nich ale jednak one same w sobie tez się nagrzewają i od tego robi się także ciepło...no i zasłaniają światło wiec lekko musza być rozszczelnione, żebym wiedział, że już rano a nie nadal noc.
Wypas to byłyby zewnetrzne rolety elektryczne z czujnikiem deszczu i takie, które by się dało zaprogramować do otwierania/zamykania o określonych porach (bez konieczności współpracy z systemami inteligentnego domu)

consigliero 16.05.2023 15:02

Cytat:

Napisał Navaja (Post 818084)
Cześć,
muszę zamontować córce w pokoju jakiś wyłapywacz ciepła słonecznego, bo pokój na poddaszu od południowej strony i się nagrzewa niemiłosiernie.
Chciałem zainstalować rolety wewnętrzne zaciemniające ale pani z infolinii Veluxa sugeruje markizy na zewnątrz. Że to lepsze rozwiązanie.

Markiza zwykła, na haczyki.

Pytanie: ma to ktoś, używa?
Jak się sprawdza? Czy na wietrze się nie tłucze? Jak z trwałością tej siateczki? Czy po pięciu latach się nie zutulizuje samo?
Jakieś minusy takiego rozwiązania?

Z góry dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
Zdrowia

Mam w hotelu i sam montowałem. W oknach są rolety od wewnątrz co zaciemniają, ale od południa robi się piekarnik i jedyne co znalazłem to te oryginalne zaciemniające siatki które są na haczyki. Zakładam na początku kwietnia ściągam na zimę. Dzięki temu można szyby dotknąć, różnica w temperaturze jest kolosalna. Nic się nie tłucze, mamy chyba już z pięć lat i nie wyglądają jakby się miały rozpaść. Może to nawet będzie dłużej niż pięć lat, chyba w wątku Residence9 może być stempel czasowy

zylek 16.05.2023 15:11

Miałem na południowych oknach markizy od fakro. Jak inni, na wiosnę zaciągnąć na haczyki, jesienią zdjąć i pozwolić się zwinąć do obudowy. Tyle z nimi roboty. Temperatura w pomieszczeniach dużo niższa.

Navaja 16.05.2023 16:27

Pany,
muchas gracias bardzo serdeczne wszystkim.
Elektryka odpada, bo chałupa już dawno gotowa to nie będę kabli ciągnął.
Okien i tak zabraniam otwierać, bo komary na gumno się cisną.:D

Czyli staje na tym, że trzeba nabyć markizy. Zaciągnąć na wiosnę i zrolować na jesień.

RAVkopytko
okna Velux GGL M08 anno domini 2008 jeżeli rok produkcji ma znaczenie.

RAVkopytko 18.05.2023 11:51

Sprawa w toku ;)
w Twoim przypadku markiza zewnętrzna MHL /taka siatkowa

Navaja 18.05.2023 12:56

Tak jest. Dokładnie taka: MHL MK00 5060
Szczegóły masz na privie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.