Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Atakująca zwierzyna,psy-jak odstraszyć? [wyciętę z opowieści BiH] (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33431)

Franz 31.10.2018 18:29

Ja się rozbije obozowisko to dobrze na duże
psy mieć małe petardy noworoczne. Sprawdzone

wojtekk 31.10.2018 18:35

Pozwoliłem sobie wydzielić wątek z opowowieści BiH. Głównie dlatego, że wątek ważny i nieoczywisty a dotyczący praktycznie całej społecznościi. Aby został dla potomnych. Za pewien czas zapomnimy, że był w opisie wyjazdu BiH i niełatwo będzie do niego wrócić.

Maupa 31.10.2018 19:53

Są takie gwizdki co się mocuje do pojazdu i mają odstraszać zwierzynę. Na psy to nie działa? Sprawdzał ktoś może?

Neo 31.10.2018 20:07

Cytat:

Napisał Maupa (Post 609097)
Są takie gwizdki co się mocuje do pojazdu i mają odstraszać zwierzynę. Na psy to nie działa? Sprawdzał ktoś może?

To jako tako odstrasza zwierzynę leśną u nas przed wtargnięciem na jezdnię. Pod Łodzią są rejony występowania sporych ilości saren (np. droga na Uniejów), stąd mam osobisty pogląd, aczkolwiek bez wiedzy o statystykach skuteczności. Gdy pies ma ochotę Cię pogonić, to niestety gwizdek ma mizerne szanse odwołać atak. Dobrze szkolone psy czasem reagują na polecenia wydawane gwizdkiem ale to raczej nie ten przypadek.

dawid8210 31.10.2018 20:08

Z doświadczenia rowerowego- możę komuś się przyda.
Jak wyskukuje do mnie jakiś taki psiur to:
-staję w miejscu i coś tam do niego piernicze-pies staje i też coś pierniczy. Jak nie odchodzi wystarczy schylić się po kamień, czy choćby to zamarkować. Wtedy zakapuje że może dostać w łeb i zdyla.
-albo rzucam rower i zaczynam go gonić, jak jest mocno upierdliwy. Wtedy burek robi nagły zwrot i spierd...a :D
Psom po prostu we łbach się robi kogel-mogel i durnieją:)
-jak stoi na drodze i nie wykazuje agresji to zatrzymuje się w bezpiecznej odległości. Wystarczy wtedy zagwizdać, klepnąć ręką w udo i pies na ogół odmachuje ogonem. Mam wtedy towarzystwo przez xx metrów.
NA zdziczałe skurwysuństwo patentu jeszcze nie mam. Goniły mnie ostatnio, na szczęście dupe wiozłem w defenderze.

matjas 31.10.2018 20:09

Gwizdek zeby działał to musisz lecieć te 90 powiedzmy. Jak się kręcisz ledwoco to nic to nie da. Ino pała teleskopowa mocowana do gmola na jakimś szybkim odmykaczu. Ja bym tak to ogarniał. Plus gaz.

dawid8210 31.10.2018 20:19

Trochę z humorem.

Kumpla kiedyś ganiał pies przez wieś. Pies takiej jednej starej jędzy. No to kumpel wziął dwóch ziomków by psu dać nauczkę kto na ulicy rządzi.
Koledzy dostali dwie proce i zostali usadzeni w pobliżu chałupy wrednej baby i jej psa. W krzokach w rowie po drugiej stronie drogi. JAk już się zasadzili to kumpel wsiadł na rower i zaczął role przynęty- jedzie tym rowerem, pies łapie haczyk, wyskakuje drąc morde. Ziomki napinają proce i jeeeeeeeeb miedzianymi skoblami fi 4mm do psa.
Pies bardzo mądry- szybko się nauczył. Tylko jakiś taki lękliwy się zrobił bo za furtkę wychodzić nie chciał :)
Aha. Działo się to w latach 90. Więc obrońcy zwierząt mogą se darować :)

tyran 31.10.2018 20:22

Odruch Pawłowa. :D

Franz 31.10.2018 20:32

Dawidzie, jak wyskocza 4 pasterskie psy wielkości niedźwiadkow, wierz mi nie rzucisz roweru

aadamuss 31.10.2018 20:45

Hałas w sprayu - psy nie lubią tej tonacji i czują się mało pewnie. Wystarcza na kilka psiknięć. Koszt ok. 20-30pln. Pozdr adam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.