Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Laminat Goretex na upały? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32115)

Sierdiukov 11.06.2018 19:18

Laminat Goretex na upały?
 
Czołem, przeszukałem forum - ale dłuższych rozważań na powyższy temat nie znalazłem. Raczej "fifty/fifty". Jeśli coś pominąłem - proszę o wskazanie wątku do którego mogę przepiąć post.

Interesuje mnie, czy ktoś Was latał po południu Europy i niżej w ciuchach z laminatem (BMW, RUKKA, Revit Poseidon itp).

Że to działa mniej więcej w naszych szerokościach i wyżej to wiadomo.
Ale co w upałach? Czy jeśli kurtka ma dobrze zaprojektowaną wentylację to daje radę w okolicy 25-35 st? Wiadomo też, że powyżej 40 st. trzeba wszystko zapiąć po szyję i pilnować wody - jak wówczas sprawa wygląda? Robi się szklarnio-worek?

Mam doświadczenia w takich temperaturach w zwykłych ciuchach - wiem co robić by było dobrze. Ale zawsze mnie interesowało jak to jest w tych laminatach.

Będę wdzięczny za opinie wynikające z doświadczenia :)

M.

trolik1 11.06.2018 21:12

Mam Revit Poseidon od 2 lat i jestem super zadowolony. Zakres temperatur w jakich stosowałem ten zestaw: od -10 do +40 stopni. Wentylacja super, jakość wykonania super. W tym roku znowu mam zamiar jechać do ciepłych krajów i jedyna modyfikacja będzie taka, że zamiast majtek założę lekkie spodenki do kolan, bo w zeszłym roku nie było mi komfortowo w tym miejscu.
pozdrawiam trolik

siwy 11.06.2018 22:19

Z kurtką będzie łatwiej, nogawki spodni jeszcze da się zwentylować, gorzej z dupą :)

aadamuss 12.06.2018 00:16

Mam czarną kiedyś rukke i raz zmieniłem na inny jasny wynalazek w którym było dużo gorzej niż w czarnej z goretex. Gdyby nie dojazdy to tam jezdzilbym tylko w letniej kurtce i jeansach. Inna opcja to letnie ciuchy i przeciwdeszczowka na dojazd.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

tyran 12.06.2018 13:10

Mam Rukkę z laminatem. W upały daje radę, ale komfortu nie ma.
Znakomicie nadaje się na niższe temp. i na deszcz.
Na upały stosuję dżinsy motocyklowe i letnią kurtkę bądź zbroję.
Tak jak z motocyklami, uniwersalna odzież nie występuje.

gerard36856 12.06.2018 19:56

e jeansach moto nie było mi wesoło w Rumunskim lecie.
Od razu po powrocie kupiłem siatkowane spodnie Richa.
a na klate cóż. rozpinam na 3/4 suwaka i woda z butelki na klate.

ARG 12.06.2018 20:39

Cytat:

Napisał siwy (Post 585852)
Z kurtką będzie łatwiej, nogawki spodni jeszcze da się zwentylować, gorzej z dupą :)

Zgadzam się z tą opinią, bo mam spodnie z laminowanym gore ale w reklamach klima piszą, że ich ubrania będą dobre w każdych warunkach ;)

marcinos11 12.06.2018 21:45

Ich kurtka/i są dobre w wiekszosci warunków, w 30st nie miałem żadnego problemu, natomiast w spodniach revita dupa sie troche spociła pomimo dobrej wentylacji...

MarekM 13.06.2018 08:59

Kurtka KLIM Blade

5 otworów wentylacyjnych (ramiona, boki i duży z tyłu)
Jasny kolor (piaskowy / srebrny).

Daje radę w każdych warunkach :)

redrobo 13.06.2018 09:17

Ale po co na sile pchac sie w gore na upaly? Pelecilbym jednak rajtki krosowe dobrej jakosci, podkoszulek polewany woda (waporyzacja) i na to zbroje. Okulary z filtrem. A filtr na gebe. Przeciwdeszczowka w bagazu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.