Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Lekkie enduro na długą podróż (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17129)

Lupus 10.03.2013 13:41

Też chciałem robić pętlę, ale utknąłem w okolicach Egiptu. Do RPA to prawie na pewno, za Jemenem też masz gówniany przejazd przez Emiraty do Iranu. Ja w tym roku może zaryzykuję wjazd z Afganistanu do Iranu bez CDP, zobaczymy? w każdym razie do Kamerunu masz bez problemu, dalej nie wiem, ale ja bym do RPA nie brał, wsadzisz łapówkę, albo pojedziesz na małą granicę - tam nie wiedzą że coś takiego istnieje, a jak zobaczą białą kobitkę będą w 7 niebie. Droga zachode
Afryki to jazda terenami nieskażonymi turystyką, więc pogranicznicy są niezmanierowani, zawsze się dogadywałem. Zeszłym razem 3 kraje robiłem w ogóle bez wizy, a w 1 z nieważną ;). Tu praktycznie wszystko ma swoją cenę, za zwyczaj niską. Optował bym jednak za motorkiem dla twojej Pani, będzie wam znacznie wygodniej, szczególnie że twój moto to raczej dla 1 osoby, a w terenie to już wychodzi problem. Małe domino jest ok, bierz takie jakie ci pokazałem w De, przegląd, dobry olej napęd i opony (komplet przesłać lub kupić? w RPA na zmianę porządne sakwy dla ciebie i rogal dla Leydi. Pakować się potrafisz ;)

rambo 10.03.2013 14:02

Lubię Cię czytać Lupusie :)

Przepraszam że nie na temat :dizzy::bow: :D

szparag 10.03.2013 14:11

Tofel, jak chciałbyś po przymierzać XT 350, to stoi u nas na Mińskiej sztuka mojej Mileny, fajny jest ten pituś i bardzo go lubimy, możesz wpaść pomierzyć, przejechać się itp.
Pozdrawiam
Ps: gdybyś się na takiego zdecydował to mogę ci pożyczyć na wyjazd stelaże pod sakwy , bo mam taki produkt produkcji samego Pastorka ( miałem je na Murmańsku i sprawdziły się zajefajnie).

Mirmil 10.03.2013 15:03

Cytat:

Napisał Lupus (Post 298539)
Też chciałem robić pętlę, ale utknąłem w okolicach Egiptu. Do RPA to prawie na pewno, za Jemenem też masz gówniany przejazd przez Emiraty do Iranu. Ja w tym roku może zaryzykuję wjazd z Afganistanu do Iranu bez CDP, zobaczymy? w każdym razie do Kamerunu masz bez problemu, dalej nie wiem, ale ja bym do RPA nie brał, wsadzisz łapówkę, albo pojedziesz na małą granicę - tam nie wiedzą że coś takiego istnieje, a jak zobaczą białą kobitkę będą w 7 niebie. Droga wschodem Afryki to jazda terenami nieskażonymi turystyką, więc pogranicznicy są niezmanierowani, zawsze się dogadywałem. Zeszłym razem 3 kraje robiłem w ogóle bez wizy, a w 1 z nieważną ;). Tu praktycznie wszystko ma swoją cenę, za zwyczaj niską. Optował bym jednak za motorkiem dla twojej Pani, będzie wam znacznie wygodniej, szczególnie że twój moto to raczej dla 1 osoby, a w terenie to już wychodzi problem. Małe domino jest ok, bierz takie jakie ci pokazałem w De, przegląd, dobry olej napęd i opony (komplet przesłać lub kupić? w RPA na zmianę porządne sakwy dla ciebie i rogal dla Leydi. Pakować się potrafisz ;)

Chyba zachodem?

Mirmil 10.03.2013 15:07

Tofel!
Wez najpierw swoja dziewczyne na tygodniowy wypad na motocyklu, zobacz czy jej to sie podoba, czy da rade nawet na jakies 250cc jezdzic, a pozniej sie dopiero zastanawiaj,co by jej kupic.
BO ja obstawiam,ze pojedziecie na jednym moto, o ile wogole pojedziecie razem. Plany,planami,a zycie zyciem.

motomax 11.03.2013 02:17

http://2.bp.blogspot.com/-wn0z-uCK1a..._XR250BAJA.jpg

powinna sobie poradzić,zasieg na baku acerbisa do 700km(zależne od odwinięcia manety)

ja mam XR 250r i pali od 2,5 do 3,5 L

oryginalne części bardzo tanie

motocykl najlepszy w swojej klasie

problemem jest to że ich nie ma w polsce ... trzeba ciągnąć z Uk albo z innego kraju

szparag 11.03.2013 02:19

Świetny motocykl, tylko dość ciężko znaleźć.

Mirmil 11.03.2013 02:36

Moje pierwsze enduro to bylo yamaha xt225
Lekka,malo palila(3,5 przy lajtowej jezdzie off)
miala 6 biegow,elektryczny rozrusznik,obrotosciomierz
niestety przy 120km/h obroty podchodzily pod czerwone pole, wiec sprzet nie na trase.

arty1 11.03.2013 08:34

Cytat:

Napisał Tofel (Post 298505)
Okazji do spotkania pewnie nie zabraknie, bo wybieramy się do Australii przez Afrykę i Azję ze startem na wiosnę 2014.

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość"

Kolego polecam naocznie zobaczyć niektóre motki, bo skoro proponujesz xr600r dla kobitki to chyba nie bardzo wiesz jak to wygląda i jak jedzie.
NX250 lub xt350 wydają się słuszną propozycją.
Sugerowałbym raczej szybki zakup motka i intensywne szkolenie, z kobietami bywa różnie. Po kilku glebach może stwierdzić, że to jej nie kręci.
Powodzenia :Thumbs_Up:

Tofel 11.03.2013 19:30

Cytat:

Napisał Lupus (Post 298539)
Ja w tym roku może zaryzykuję wjazd z Afganistanu do Iranu bez CDP, zobaczymy?

A zdradź jaki masz plan na miejscu?
1) Hairatan - Mazar-e-Szarif - Maymana - Herat
2) Iszkaszim - Jurm - Iskazer - Pandżdzir - Kabul - droga centralna - Herat

Czy też jakaś wariacja na temat tych dwóch? Bo o zasuwanie asfaltem przez Kandahar Cię nie podejrzewam. Nuda straszna :-)

Cytat:

NX250 lub xt350 wydają się słuszną propozycją.
Sugerowałbym raczej szybki zakup motka i intensywne szkolenie, z kobietami bywa różnie. Po kilku glebach może stwierdzić, że to jej nie kręci.
Taki jest plan! Poprzednia kobieta, z którą miałem szczęście być, była nad wyraz twarda, uczyła się jeździć w Himalajach, a po tym jak prawie wypadła z serpentyny w przepaść (szczęśliwie moto walnął w kamień i po wykonaniu salta wylądował na niej) zebrała się w 10 minut i pojechaliśmy prostować kierownicę. Liczę, że obecna będzie nie mniej zdeterminowana :D

Cytat:

Tofel, jak chciałbyś po przymierzać XT 350, to stoi u nas na Mińskiej sztuka mojej Mileny, fajny jest ten pituś i bardzo go lubimy, możesz wpaść pomierzyć, przejechać się itp.
W takim razie odezwę się!

A co do XR250R specyfikacja mówi, że mógłby być niezłą propozycją, tylko dwie wady widzę na szybko: straszliwie wysokie >900 mm no i bez kierunkowskazów (= bez możliwości rejestracji?). Jak z ich obejściem? Za to masa rewelacyjna! Może sam powinienem na coś takiego swojego KLRa wymienić ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.