Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Daj dychę na motocykl :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18311)

Hanka 11.06.2013 19:54

Daj dychę... FATowe rozważanie - a nuż komuś stanie? Motek w garażu, namiot albo TV
 
Na FB pojawiła się akcja o tym tytule. Czytam i czytam, i nie wiem co bardziej mnie wzrusza - odwaga dziewczyny, uczucie, czy fantastycznie napisany tekst, który faktycznie otwiera kieszenie:) Biorę udział! No i zapraszam:

https://www.facebook.com/events/2588...92415/?fref=ts

Dla tych co FB nie lubią przeklejam treść:
_______________________________________
Dawno, dawno temu urodził się Michał. Było to w sierpniu roku pańskiego 89’. Michał urodził się w kasku, już ze zdartymi sliderami i domkniętą oponą. Dwadzieścia cztery lata później ma marzenie. A ja mam marzenie, żeby je spełnić. Czy mi się to uda? To zależy tylko od Ciebie!

O CO CHODZI?

Pomysł jest szalony, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana, a w tym wypadku nie tankuje benzyny. Gdy w życiu Michała zabrakło jego czerwonej strzały, fajerwerki, VFR-y, miłości jego życia wsiadł na zupełnie inny motocykl. Był to niezbyt urodziwy Triumph Tiger. Gdy płynąc po dziurach, w deszczu, pośród grzmotów, zrozumiał, że choć pała miłością wielką do VFR-y to i ona potrzebuje garażowego towarzystwa.

Tak zrodził się pomysł, żeby kupić Tigera. Upadł tak szybko jak powstał, bo ani ja ani Tekla nie mamy w ogródku zakopanych paru tysięcy złotych. Jak dołożysz dychę to o krok przybliżysz mnie do spełnienia marzenia Michała, a jego samego do setek tysięcy kilometrów wyjeżdżonych po całym świecie.

DLACZEGO MIAŁBYŚ POMÓC?

Może Michał jest Twoim kolegą z podstawówki i dał Ci ściągnąć na sprawdzianie z Dzieci z Bulerbyn. Może byłeś jego klientem i wybrał Ci najlepsze rękawiczki. Może nic u niego nie kupiłeś, ale i tak zrobił Ci dobrą kawę. Może pokazał Ci świetną motocyklową trasę albo polecił dobry smar do łańcucha. Może kiedyś poprawił humor. Może pomógł Ci poderwać dziewczynę albo potrzymał ręcznik na siłowni ;) Nieważne! Teraz masz szansę mu podziękować.

Nie znasz Michała? Nic nie szkodzi. Może jesteś zapalonym motocyklistą i po prostu chcesz pomóc drugiemu motocykliście. Może urzekł Cię pomysł albo chcesz pomóc mi spełnić życzenie chłopaka.

Pomyślałeś – „Zwariowałaś, przecież nie kupię mu motocykla!!”. Na szczęście nie musisz. Każdy z nas ma mnóstwo znajomych. W kupie siła, jak to mówią. Daj dychę a uzbieramy na Tygryska. Nie jesteś przekonany? Pomyśl inaczej! „Dorzucę się do urodzinowego prezentu dla Tekli”. Brzmi lepiej?

Do uzbierania jest osiem tysięcy złotych. To tylko 800 osób po dziesięć złotych. Jestem pewna, że dziesięć razy tyle osób mogłoby powiedzieć „Ten facet zrobił dla mnie coś fajnego”. Uzbieramy całość, jeśli tylko część z nich będzie chciała pomóc.

ILE TO JEST 10 ZŁOTYCH?

Dla jednych dużo, dla innych mało. Trzeba sobie odmówić trzech piw, paczki papierosów, niecałych dwóch litrów benzyny.

Nie masz dychy? Daj piątaka ;)

Jesteś grubą rybą? Dawaj stówę ;)

Nie chcesz pomóc finansowo to powiedz o akcji znajomym.

CO W ZAMIAN?

Każdy kto dorzuci choć drobną kwotę będzie mógł:
- mówić, że kupił Tekli motocykl
- liczyć na buziaczka od Michała (W POLICZEK! ;) )
- podpisać się na urodzinowej kartce
- być z siebie dumnym
- spełnić moje największe marzenie!!

JEŚLI SIĘ NIE UDA…

Może być i tak, że nikt nie zechce się dołożyć. Trudno. Chcę myśleć, że zrobiłam wszystko co mogłam, żeby uszczęśliwić Michała i sprawić mu Tigera. Może uzbieramy tylko część pieniędzy, ale to i tak będzie najlepsza akcja jaką przeprowadziłam kiedykolwiek.

SHUT UP AND TAKE MY MONEY!!

Kasę zbieram na konto, ale można też wrzucić dychę do skarbonki, którą Michał obiecał postawić w sklepie!

Każdemu kto będzie chciał przedstawię po akcji wyciąg z konta by mógł zobaczyć ile wpłynęło pieniędzy i że nic nie zostanie w mojej kieszeni. Zresztą… moja kieszeń to już prawie jak kieszeń Michała

!!!! NUMER KONTA: 62 1140 2004 0000 3702 4773 9135 !!!!

Wpisz w tytule cokolwiek związanego z Teklą, Michałem, motocyklem, Tigerem. Cokolwiek chcesz ;) Najbardziej kreatywny tytuł przelewu nagrodzimy przejażdżką na Tigerze.
___________________________

Kto z Krakowa i bywa w sklepie na Dygasińskiego ten Michała zna :)

Pozdrawiam:)
Hanka

__________________________________________________ __
Bywają marzyciele, którzy obchodzą rocznice pojawienia się ich fantastycznych wizji.

bajrasz 11.06.2013 20:11

Krakusy, fajny ten Michał?

PARYS 11.06.2013 21:17

Fajny to on może być ale skarbówka go dopadnie niechybnie :dizzy::mur:

mazeno 11.06.2013 22:03

do 4902 zl raz na 5 lat jedna osoba drugiej osobie (bez pokrewienstwa) moze zrobic darowizne nieopodatkowana, tylko trzeba zglosic to do us.

Look_520 11.06.2013 22:32

W sumie byłem w tym sklepie na Dygasińskiego nie tak dawno ale nie widziałem żadnej skarbonki ;)

kodanski 11.06.2013 23:28

Może ja stary pierdziel jestem, ale co się stało ze światem, że marzenia się pracą, wytrwałością i jakimś zacięciem spełniało. Dziś jakoś tak ludziska na łatwiznę idą.

Roxi 11.06.2013 23:56

Trudno to nazwać akcja. Raczej perswazyjny tekst "na Rumuna" w formi bajki odwołujący się do stereotypów, biegunowości w postaci "rzucenie wyzwania" że się nie uda... Bazujący na ludzkiej naiwności, życzliwości i... owczym pędzić. Sorry Hanka, to tylko moja zdanie:) to już lepiej wpłacać na Kamerun...

jorge 12.06.2013 01:02

Za koleecje z Panią organizator dadzą i dwie :D

ArtiZet 12.06.2013 07:22

Też chętnie przyjmę dychę:D tylko nie wiem jak to zrobić, bo nie mam fejsa :( ale za to jakie mam marzenia ;)

jkb^^ 12.06.2013 07:36

zaraz pewnie ktoś powie że jestem burak cham czy prostak ... :) ale wydaje mi się lekką przesadą zbieranie w ten sposób na czyjąś zachciankę...
rozumiem takie akcje jak się komuś krzywda dzieje, zachorował itp. ale taki sposób wyciągania kasy jak dla mnie jest co najmniej nie poprawny...
Płacę składkę to się wypowiem a jak :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.