Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   świece irydowe do AT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4099)

rambo 31.08.2009 17:32

świece irydowe do AT
 
WItam, czy ktoś to montował i może sie jakoś wypowiedzieć..?
cena 50zł za sztuke z deka odstrasza, ale powinno się to zwrócić bo się dużo wolniej zużywają. Zwykłe i fabryczne NGK i Denso są zauważalnie słabsze od np dwu elekrodowych świec Splitfire od Ramiresa :)


sorry za błąd. Miało być irydowe !! :)

hubert 31.08.2009 18:26

Ja mam takie świece :) Nie odczułem negatywnych ani pozytywnych różnic w stosunku do zwykłych świec może poza tym że po glebie Afri chyba lepiej odpala. Niestety teżnie mam pojęcia ile na nich przejechałem .... Chyba za bardzo Ci nie pomogłem :D

paku 31.08.2009 19:01

Ja wiem tylko tyle ze moj kumple mechanior /mam do niego zaufanie/ do swoich wkłada tylko irydowe. Jak dla mnie glowną zaleta jest niedłubanie w moto /przy wymianie czy sprawdaniu zawsze cos tam do srodka wpadnie - nawet jak sie wydaje ze nic nie wpada/.

Africa ma dwie swiece wiec sama róznica związana ze spalaniem mieszanki może być mniej zauważalna.

Ja na wiosne wkładam irydy w każdym razie.

Sławekk 31.08.2009 20:45

Właśnie zakupłem i idą już do mnie:)

Solo1952 założył jak jechaliśmy na Ukrainę i w efekcie wnętrze rury wydechowej (mniejsza rurka)- z delikatnie okopconego zrobiło się czyste jak w nowym tłumiku.
No... ale może to tamte paliwo cuda robi :)

LukaSS 31.08.2009 20:48

Ludziom zakladałem irydowe jak chcieli. Chwalili za to że po szlifach lepiej odpalają oraz za długą zywotnosć. Nikt o mniejszym spalaniu nic mi nie mówił.

chomik 31.08.2009 21:05

A ja powiem, że szkoda kasy i tyle... nie widziałem nigdy + ale też - więc po co ładować tyle kasiory, lepiej się napić z kolegami... :D

Sławekk 31.08.2009 21:37

No tak ... tylko jak ktoś pije z kolegami i jeszcze kasy starcza to co...
ma sobie nie kupić. Przynajmiej jest co oblać ;)
No.. a... te... wariaty to zawsze coś wymyślą...tak siedzą nic nie piją ,nie piją i durne świece wymyślili.

Kiedyś... jak wymyślili telewizory kolorowe to się oczy psuły.. strasznie...oj strasznie. :p A o czarnej wołdze to juz nie wspomnę bo nie uwierzycie.

rambo 31.08.2009 22:02

Jak szkoda kasy jak są 4 razy trwalsze, i dochodzi do tego że 4 razy mniej je wkręcamy i wykręcamy (zdrowia silnika)

Ja wiem że jak AT była zaprojektowana to nie było super świec jak dziś, super syntetycznych olejów, i benzyny 100 oktanów na stacjach. Ale dziś są :)

chomik 31.08.2009 22:55

Cytat:

Napisał rambo (Post 72492)
Jak szkoda kasy jak są 4 razy trwalsze, i dochodzi do tego że 4 razy mniej je wkręcamy i wykręcamy (zdrowia silnika)

Ja wiem że jak AT była zaprojektowana to nie było super świec jak dziś, super syntetycznych olejów, i benzyny 100 oktanów na stacjach. Ale dziś są :)

Zaraz, to znaczy, że wytrzymują po 120.000 km i więcej ? Bo ja już zrobiłem na moich zwyklakach ponad 33.000.. i jest ok, a jezdziłem na paliwie od 70 do 95 oktanów...

rambo 01.09.2009 00:16

Na oleju też byś zrobił 30 000km ino manual prawi o tym inaczej :)
Sprawdź przerwe czy masz 0,8mm

AT wymiania świec co 18 000km ale praktyka co 15 000km, bo potem cza już ekektrode podginać, a to chyba nie oto chodzi. Tak samo jak filtrem powietrza. Jeżdze 99% asfalt a po 15 000km była już kaplica :) a też niby co 18 000km.

Wymiana irydówek w moim wtryskowym waradero co 48 000km. :) a gażnikowe ma zwykłe świece i ma co 18 000km wymiane :) ale Ty Chomik masz tam jeszcze K&N to pewnie życia świecom nie przedłuża ;) :p :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.