Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Akumulator żelowy do Rd04. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44290)

Tolecki 03.05.2023 20:09

Akumulator żelowy do Rd04.
 
Mam pytanie? Jaka zelówke polecacie do AT 750 do 500 pln. Patrze ze akumulatory normalne padaja po 2-3 latach . Czy to już norma??? Produkcja szajsu?

Dzieju 04.05.2023 10:29

A po czym wznosisz że żelowy wytrzyma ci dłużej?
Kiedyś yuasy bez pieszczot wytrzymywały mi po 7 lat.
Ciekawe jak jest teraz.

CzarnyEZG 04.05.2023 14:07

U nas na wsi jest taki kiosk w którym gość od zawsze sprzedaje akumulatory.
Jak do niego pojechałem z ośmioletnią Yuasą z Afryki i pięcioletnim noname chinolem z Rometa ADV fi pro, to sobie niemal z nimi zdjęcia chciał robić.

Ogólnie jego zdaniem akumulatory są teraz w moto jedno - góra dwusezonowe, ale wynika to z zaniedbań użytkowników, zwłaszcza w okresie zimowym.

Pokładowa elektronika i ta oryginalna i dokładana ciągnie prąd i jak się nie dba zimą to takie skutki.

Co do żelówek - to nie polecał, zwłaszcza w motocyklach ze zwarciowym reglerem, bo to się nie polubi. Nie wiem dlaczego, ale skoro gość handluje akumulatorami od lat, to może coś w tym być.

Dzieju 04.05.2023 14:21

Co do żelówek.
Dostałem używki że służbowych radiomotowozów czyli
Hondy , pomijam że malutkie bo tylko ok 8 Ah ale akurat po 15 latach druga yuasa po trochu prosiła o emeryturę to i spróbowałem.
Przy okazji dbanie o stare yuasy może wydłużyć działanie do 8-9 lat.
Ale do tematu.
Na jednej żelówce , wymienionej z powodu padania, no nie dziwię się takie maleństwo a świateł niebieskich i sygnałów sporo , przejeździłem dwa lata, teraz jeździ druga.
Powiem tak , da się ale te 8 Ah jak by tak trzeba dłużej kręcić to ciut mało.
Pozycja boczna by kable sięgały.
Ładowanie ładuje, nie widzę z tym problemu, nic się nie pogryzło.
Jak mi padnie obecna używka żelowa to kupię taki jak powinien być, no chyba że znowu dostanę żelek z odzysku :)
Produkcja szajsu jest wszechobecna ale jeszcze udaje się trafić na coś pełnowartościowego.

R2D2 04.05.2023 14:48

Cytat:

Napisał Tolecki (Post 816920)
Mam pytanie? Jaka zelówke polecacie do AT 750 do 500 pln. Patrze ze akumulatory normalne padaja po 2-3 latach . Czy to już norma??? Produkcja szajsu?

Kup Motobatt MBTX12U , mam taki już 11 sezon :D

Edit: MBTX14AU dopiero zobaczyłem że RD04

Dzieju 04.05.2023 18:11

Cena nieco wyższa niż yuasy ale skoro 11 lat trzyma to może warto.

Tolecki 04.05.2023 18:30

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 816957)
A po czym wznosisz że żelowy wytrzyma ci dłużej?
Kiedyś yuasy bez pieszczot wytrzymywały mi po 7 lat.
Ciekawe jak jest teraz.

Nie wiem czy wytrzyma dłużej, dlatego sie pytam. Moje dwa padły, jeden w Quadzie po 2 sezonach a w afryce po trzecim . Kiedyś faktycznie wytrzymywały dłuzej. Myśle moze na zelowym spróbować?

Tolecki 04.05.2023 19:04

Coś takiego znalazłem: Akumulator żelowy 12V 12Ah WM YTX14-BS Tylko pisze tam [Prąd ładowania:
1,2 A . A ile amper daje alternator w Afryce??

szynszyll 04.05.2023 19:32

Yuasa sie bardzo popsula - ja juz tego nie zakladam bo cena wysoka a jakosc marna. cytujac kolege - jak ma byc pro to tylko Motobatt - drogo ale robi robote. prad ladowania jest taki na jaki pozwala pradnica i jakiego wymaga akumulator. podany masz prad ladowania na postoju prostownikiem. a pradu pradnica moze dac okolo 20A przy 13V - optymistycznie liczac.

Mirek Swirek 04.05.2023 19:38

Ja do Czwórki zakładałem zwykłego kwasiaka Exide i jeździł, do puki motocykl jeździł. Jak motór stoi to go szybko strzela, mi wytrzymał 3 lata i nie było oznak zurzycia. Kolejny właściciel miał go rok i kolejny ile jeździł, to nie wiem.
W Czwórce nie typ, ciężko w ogóle coś innego tam wsadzić. Agm dłużej wytrzyma niż żelowka, a żelowka rozruch ma słabszy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.