Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Kurtka + spodnie do 4k (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33825)

SMP 16.12.2018 22:58

Kurtka + spodnie do 4k
 
Polećcie jakieś interesujące ciuchy tekstylne w jasnym kolorze. Do tej pory latałem w Buse ale ten zestaw już mi się rozsypuje. Szukam czegoś wygodnego do dalekich tras. Nie zależy mi na membranie. Przymierzyłem Held Hakuna który najbardziej mi się podobał, ale ta rozmiarówka jest jakaś dziwna i żaden rozmiar dobrze nie leży na mnie, a spodnie z tej serii to już jakaś kompletna pomyłka. Myślałem też o RST ADV 3 ale w kurtce są chyba wszyte kamienie - mega ciężka. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

bukowski 16.12.2018 23:16

Na rukke. Jak dobrze poszukasz, to do 4k znajdziesz porządnie opancerzony zestaw.

aadamuss 16.12.2018 23:27

Rukka roughroad może?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

SMP 16.12.2018 23:29

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 615851)
Rukka roughroad może?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

kurcze, sama kurtka ponad 3k, trochę to przekracza moje pierwotne założenia :)

bukowski 16.12.2018 23:44

szukaj, często są przeceny. Kurtkę roughroad kupiłem w zeszłym roku za 2k. Spodnie kosztowały podobnie, ale kupowałem 6 czy 7 lat temu.

Novy 17.12.2018 00:15

Naprawdę chcesz ciuchy w jasnym kolorze?

Brud, kurz dosłownie wbija się w materiał, którego usunięcie graniczy z cudem.
I nie mówię o zwykłym trzepaniu odzienia po jeździe w terenie tylko o profesjonalnym czyszczeniu.
Mam, wiem. Następne będzie znowu ciemne.

SMP 17.12.2018 00:45

Cytat:

Napisał Novy (Post 615859)
Naprawdę chcesz ciuchy w jasnym kolorze?

Brud, kurz dosłownie wbija się w materiał, którego usunięcie graniczy z cudem.
I nie mówię o zwykłym trzepaniu odzienia po jeździe w terenie tylko o profesjonalnym czyszczeniu.
Mam, wiem. Następne będzie znowu ciemne.

nie planuję ciężkiego terenu, max to jakieś szutry. Mam teraz jasne ciuchy mesh w których latam w lecie po Albanii i okolicy, wiadomo że widać brud. Praktycznie nie da się tego doczyścić, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. W czarnym jest dokładnie tyle samo brudu - co najwyżej mniej go widać :)

Novy 17.12.2018 00:55

Też nie latam w ciężkim terenie. Ale np. po ostatnim Piemoncie, zwykły szuter (gdzie był jasny pył) oddałem kurtkę do czyszczenia i nic to nie pomogło. I nie widział bym tego wszystkiego, gdyby kolega nie przyjechał w identycznym Pharao - tyle, że tegorocznym.

Z perspektywy czasu widzę, że kask jasny, reszta ciemna :)

Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia :)

muszel72 17.12.2018 12:33

No ja korzystam z RST i ciężka ta kurtka tylko jak zaleję camelbacka do pełna:)
Za to mocna przewiewna w gorącym klimacie i duża ilość konfigurowania otwarcia kieszeni. Membrany nie używam tylko zarzucam kondona na wierzch bo szybciej a poza tym membrana z RST bardzo słaba w porównaniu z gore. Również mam jasny po kilku latach doświadczeń z czarnym. Cóż, może wyglądam trochę jak trzód ale co mi tam, za to nie pali po plecach na południu:)

rene82 17.12.2018 13:09

Tez podobnie szukam, tylko ze ja na spokojnie...już od roku! przymierzam i przymierzam. Nie ważna jest dla mnie membrana i tak zakładam Wupeka na wierzch (kurtka+spodnie).
Najlżejsze jak dla mnie były twory SPIDI (raid, 4season itp.) kurtki ważą coś około 2,5 kilo. Ale coś mi nie pasowało. Jak więcej się ruszałem i miałem plecy szersze to już wychodziło że to taki włoski krój (modny chłopięcy). Materiał mięciutki ale...

....Tactel jeszcze bardziej miękki i fajniejszy w dotyku. Więc mierzyłem modeke panamerice - wygodnie, jakby troszeczkę ciężej niż Spidi ale w ogólnym rozrachunku lepiej.
Mierzyłem Shime horizon - materiał równie miękki i przyjemny, cena 2 razy tańsza, tylko znowu mi trochę krój w plecach nie pasował.
Na święta liczę że przymierzę rebelhorna patrol. (fajnie rozplanowana ale może być ciężka).
Pewnie wybiorę coś z Tactela z dobrą wentylacją , albo przeprosze się z którążą z kurtek Shimy (jak miało by być budżetowo).

Ot takie rozkminy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.