Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Honda - inna niż AT & NAT (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=185)
-   -   Crosstourer- za i przeciw. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30443)

tyran 23.10.2017 15:00

Crosstourer- za i przeciw.
 
Podoba mi się, a potrzebuję coś na asfalt.
Moja 04 jest spoko, ale szkoda jej na darcie 160/170km/h. Bo to jest jej max.

Zatęskniło mi się za Alpami i stąd ten dylemat.

Niestety wiadomości w necie mało, więc podpytam tu.

Ktoś ma/miał?
Może znajomy ma?
Macie jakieś zdanie na temat tego modelu?

Za wszelkie podpowiedzi dotyczące innych motocykli dziękuję.
Wiem że wybór w podobnych pieniądzach jest spory, ale chcę Hondę i koniecznie na szprychowych kołach.

No więc... ktoś, coś...?

Emek 23.10.2017 15:23

Sam nie mam ale znam kogoś kto kogoś zna i ten mi powiedział że tamten powiedział że Crosstourer urywa doopę. Mega wygodny, szybki, doskonała ochrona przed wiatrem. Piec o ogromnej kulturze pracy. Będzie Pan zadowolony.

pajak65 23.10.2017 15:34

Kolega w tym roku odbył dwutygodniową podróż w Alpy na swoim Crostourerze (szprychowane koła) w automacie i zarówno on jak i jego Żona byli mega zadowoleni. Dwie inne osoby jechały na Hondzie CBF 1000A z 2012 chyba oraz BMW 1200 GS z 2015 roku. Crostourer był najwygodniejszy na długie przeloty i jednocześnie najszybszy (jeżeli chodzi o utrzymanie wysokiej prędkości względem komfortu podróżowania). Na Youtubie znajdziesz film z wyjazdu w Alpy (Marcin S.) i zauważysz że Crostourer jest mega pakowny. Dodatkowo dodam, że przy moim wzroście 170 cm spokojnie idzie ogarnąć sprzęta i jest bardzo wygodny. Jednakże nie jeździłem z zapakowanymi kuframi więc nie wiem jak z takim zestawem turystycznym się sprawuje. Acha - kufry mój kolega ma aluminiowe i na wierzch jeszcze dokupił torby przypinane do kufrów :) Z pełnym ładunkiem spokojnie przekracza "dopuszczalną ładowność" a zawieszenie spokojnie sobie radzi :)

PS: Kolega użytkuje Crosstourera od roku a przed jego zakupem (używany) objeździł w trójmiejskich salonach wszystkie turystyczne maszyny. Z porównania wszystkich wnioskował że Crosstourer jest idealny. Multistrada też mu bardzo przypasowała ale już pasażerka nie była taka zadowolona :)

honda_honda 23.10.2017 15:36

Trudno będzie o opinie użytkownika bo bardzo mało tego jeździ w Polsce. Też mi się podoba i chętnie poznam opinie kogoś kto jeździ.

karol1989 23.10.2017 15:44

Przejechałem na VFR1200X DCT 2014 - 15 000 km.

Jeśli masz jakieś konrektne pytania pisz śmiało :) - odpowiem.

myku 23.10.2017 15:50

Poczytaj troche posty dj.1.On nim w krotkim czasie 150tys nawinal i byl zadowolony.Od siebie dodam ze jakis czas temu zachorowalem na ten motocykl.Wszystko jest w nim na ZA.Napewno wolalbym jego niz jakies gejesy Tenery czy inne podobne Triumphy.Dlatego sie nim przejechalem,300km po kretych drogach i powiem ci,ze jak dla mnie czar prysnal.Nowa CRF jest jak dla mnie o niebo wygodniejsza i pasujaca do mnie.Mowie to zupelnie subiektywnie.Niemniej jednak obejrzalem wszystko co bylo w YT i jakbym mial kupowac tego typu motocykl to wybralbym wlasnie jego.Osobiscie poczekam na nowy model,bo chyba w koncu ktos w Hondzie zorientuje sie ze tluka go juz od dekady.Mam znajomych co go maja i sa bardziej niz zachwyceni.Tak wiec zycze powodzenia :Thumbs_Up:

tyran 23.10.2017 16:04

Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Dodam tylko że mam 187cm wzrostu, ważę proporcjonalnie, jeżdżę sam i bez kufrów bocznych.

myku. Co w tych zakrętach Ci nie odpowiadało?

Novy 23.10.2017 16:26

Cytat:

Napisał Novy (Post 551692)
Przejechałem nim 'kilka' kilometrów. Zalety, zalety, zalety...
Jednak mój zakup ostudziło jego zapotrzebowanie na wachę. I nie mówię o odkręcaniu.
I trochę dziwnie jeździło mi się kardanem, bardzo czuły na manetkę, taki jakby nerwowy.

Dodam jeszcze, że siedząc na Crosstourer'ze jesteś tak jakoś wysoko jakbyś siedział w ciężarówce. Takie było moje odczucie. Do tego wyłączają się same kierunkowskazy... :D
Fajna zabawka. A raczej muł do ciężkich zadań i dalekich tras, który raczej się nie męczy.
I jeśli zapotrzebowanie na wachę Cię nie boli to ustaw się na jazdę próbną i nawet się nie zastanawiaj - bierz!
Aha! Ja jeździłem automatem i nad takim też się zastanawiałem.

tyran 23.10.2017 16:42

Co do DCT, to muszę spróbować. Nie wykluczam.

nabrU 23.10.2017 20:16

Jedyne minusy tego moto (dla mnie) to:
- V4 w serwisowaniu tani nie jest (duży serwis w hądzie tu w UK to ok 600 paundów :mur:)
- ciężkie cholerstwo jest jeśli trzeba gdzieś przetaczać, pchać itp


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.