Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Przegrzane przewody masy rd07a (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36683)

Drzewko91 12.02.2020 19:31

Przegrzane przewody masy rd07a
 
Witam szanowne grono posiadaczy Afri.

Mam pytanie a zarazem problem tudzież niepokojącą sprawę bardziej bo moto działa poprawnie.

Chodzi mi o przegrzane przewody od masy które znajdują się na ramie po lewej stronie motocykla bliżej główki ramy jakby u mnie w kolorze zielonkawo-niebieskim, ciężko powiedzieć bo się podtopiła izolacja, jest ich chyba tam 2 zakutych jedną końcówką oczkową.
Miejsce samego styku z ramą jak i końcówki wyczyściłem itd i teraz moje pytanie brzmi, od czego są te masy lub co mogło spowodować taki stan rzeczy.
Patrzyłem na schematach ale nie wiem która masa jest która.:)

Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie.:D

next22 12.02.2020 21:08

Od czego ? nie wiem światła ?
Słabe zaciśnięcie przewodów wiele lat minionych zrobiło swoje
Czas wziąć szczypce obciąć oczka zacisnąć nowe polutować i będzie ok następne 20lat

Drzewko91 12.02.2020 22:36

Dzieki za odpowiedź.
No napewno to nie zaszkodzi, choć wyglada to na solidnie zarobione to byc moze w środku miedź zaśniedziała...

motomysz 12.02.2020 23:52

W środku miedź zaśniedziała? Jest to raczej nie możliwe. Szukałem dalej.

ArtiZet 13.02.2020 00:30

Cytat:

Napisał motomysz (Post 668478)
W środku miedź zaśniedziała? Jest to raczej nie możliwe. Szukałem dalej.

Możliwe...nawet dość częste.

CzarnyCzarownik 13.02.2020 00:57

Często widziałem kable utlenione przy końcówkach. Ale po odcieciu kawałka izolacji kabelki zawsze były jak nowe. Może ten kabel jest w jakimś dziwnym miejscu i dziwnie ułożony, i to ma jakiś wpływ.

Skorodowane połączenie powoduje wzrost temperatury w tym miejscu, w ekstremalnych przypadkach idą kable z dymem.

Warto przy okazji popatrzeć na 3 pinową kostkę od magneta przy regulatorze napięcia, wyczyścic, przepsikać sprejem do kontaktów :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Drzewko91 13.02.2020 10:33

Niby bez dostepu powietrza nie powinna miedź śniedzieć, ale kto to wiw co tam jest, ciekawi mnie co ta masa "masuje" - zeruje, fakt jezcze nie przejrzałem wszystkich połączeń bo narazie mechaniką sie zajołem i odswieżeniem lakieru i plastików...

Kici 13.02.2020 12:15

Przypalenie może być spowodowane tym że masz w innym miejscu urwana masę i przez to połączenie i inne odbiorniki za dużo prądu leci....
W tym miejscu jeszcze przytopionej izolacji chyba nie widziałem, możliwe ze to poprzedni użytkownik podłączał coś wcześniej i mu się przypaliło.

Drzewko91 13.02.2020 22:45

... Hmm moglo tak byc jak piszesz Kici, mam akcesoryjne halogeny ledowe i trzeba bedzie to sprawdzic ale to raczej nie to...

R2D2 16.02.2020 21:56

Kici dobrze prawi , sprawdź główną masę z aku do obudowy rozrusznika gruby czarny przewód.
Jeżeli przez instalację popłynie prąd rozruchowy to izolacja popłynie jak plastelina.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.