Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Gruzja - 3 szybkie pytania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38487)

Ciaman 07.11.2020 17:59

Gruzja - 3 szybkie pytania
 
Korzystając z coraz dłuższych wieczorów jeżdżę sobie palcem po mapie po Gruzji i okolicach i w związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:

1.Czy jest sens jechać do Gruzji wcześniej niż w czerwcu? Mam na myśli pokrywę śniegu wysoko w górach i przejezdność tamtejszych dróg.
2. Czy jest możliwy wjazd na moto do Abchazji od strony Gruzji?
3. Czy Astrachań i delta Wołgi jest warta zobaczenia, czy też fajnie wygląda tylko na zdjęciach satelitarnych?

Gilu 07.11.2020 18:15

Aleś mi Pan zabił ćwieka.

Emek 07.11.2020 18:30

1. To zależy od sezonu i zimy. Nie wszędzie wjedziesz.
2. Da się z obu stron tylko od ruskiej już cię do Gruzji nie wpuszczą. Musisz wracać tą samą trasą. Chyba że coś się zmieniło.
3. Astrachania nie znam a deltę Wołgi kumpel bardzo polecał z tym że łodzią.

mikelos 07.11.2020 22:21

Cytat:

Napisał Ciaman (Post 704139)
Korzystając z coraz dłuższych wieczorów jeżdżę sobie palcem po mapie po Gruzji i okolicach i w związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:

1.Czy jest sens jechać do Gruzji wcześniej niż w czerwcu? Mam na myśli pokrywę śniegu wysoko w górach i przejezdność tamtejszych dróg.
2. Czy jest możliwy wjazd na moto do Abchazji od strony Gruzji?
3. Czy Astrachań i delta Wołgi jest warta zobaczenia, czy też fajnie wygląda tylko na zdjęciach satelitarnych?

Re 1: W kwietniu/maju drogi do Omalo/Dartlo mogą być miejscami nieprzejezdne. Zapytaj Mirmila - wie o Gruzji chyba najwięcej ze wszystkich tu obecnych.
Re 2: O zgodę aplikuje się mailowo, Załączyć trzeba kopię/skan paszportu (pierwszej strony ze zdjęciem), Czeka się na decyzję do 7 dni. Zgodę trzeba wydrukować i pokazać na granicy. Na granicy dostaje się taką niby-wize której nie wkleja się w paszport, trzeba ją zwrócić przy wyjeździe. Tu masz formularz: http://mfaapsny.org/en/consular-service/permission/

Co do kwestii pandemii - nie wiem co się zmieniło.

Mirmil 08.11.2020 01:52

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Ciaman (Post 704139)
Korzystając z coraz dłuższych wieczorów jeżdżę sobie palcem po mapie po Gruzji i okolicach i w związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:

1.Czy jest sens jechać do Gruzji wcześniej niż w czerwcu? Mam na myśli pokrywę śniegu wysoko w górach i przejezdność tamtejszych dróg.
2. Czy jest możliwy wjazd na moto do Abchazji od strony Gruzji?
3. Czy Astrachań i delta Wołgi jest warta zobaczenia, czy też fajnie wygląda tylko na zdjęciach satelitarnych?

1. Przelecz Abano otwarta od polowy czerwca. Petla swanecka podobnie.
Przelecze 2000 metrow na wekend majowy czasami otwarte, ale jedzie sie w tunelach ze sniegu, na 2 metry
2. Tak
3. Lodka, kajak, motorowka. Zalezy jak lubisz wode i komary. Jest chyba podobnie jak w delcie Dunaju. Na motocykl lub auto nudno wg mnie.

Zdjecie z przeleczy Abano , 25 maj. Z trudem dalo sie dojechac od poludniowej strony. Polnocna strona zasypana sniegiem przez kolejne 3 tyg byla. I co roku jest podobnie. Tymczasem w Vashlovani +33 w dzien i 20 w nocy.. raptem 200 km na poludnie i 2500 m nizej.

krytek 08.11.2020 13:20

Dolacze sie do tematu bo tez w maj/czerwiec jest plan w 4ch jechac do Gruzji :)

#Gibon# 08.11.2020 15:36

I ja chętnie skorzystam z porad, mam w planach przełom czerwca i lipca tam się wybrać.

krytek 09.11.2020 12:12

jaki jest realny w przyblizeniu najszybszy czas dojazdu do granicy Gruzji przez Turcje ?
czy lepiej przez Ukraine jechac lub moze wracac tylko ?

pozdr

Emek 09.11.2020 12:22

Przez Turcje to nie wiem ale przez UA dojedziesz w 4 dni. Wiele zależy od sytuacji na granicach i podejścia do tematu. Jak będziesz względnie naginał to 4 dniówki i jesteś na nockę w Stepancminda. Jak bez pośpiechu to 5 dni.

honda_honda 09.11.2020 16:25

Jak nie chcesz jechać dwa razy tą samą drogą ( bo nudno:) ) to w jedną strone przez Ukrainę a w drugą przez Turcję. Ja leciałem w obie strony przez Turcję i nie narzekam. Przez Turcję w 4 dni z palem w nosie:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.