Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Duże buty, duży problem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8498)

Bonjour 30.01.2011 18:15

Duże buty, duży problem
 
Panowie. Mam taki problem i może ktoś ma podobny lub coś wie.
Otóż, jako że natura obdarzyła nie tylko wzwyż ale i wzdłuż, poszukuje od dawna, bezskutecznie butów. Takie w skrócie endurowate turystyki. Czyli wysokie z klamrami ale żeby były skórzane a nie z tworzywa. Takie żeby się w nich dało normalnie chodzić jak się chce coś pozwiedzać. I tu się pojawia problem bo nosze 49.
Będę wdzięczny za każde info. I proszę się nie nabijać. :)

jochen 30.01.2011 18:23

Pogadaj z Samborem, on ma na zbyciu bardzo duże buty Pharao, nówki, bardzo fajne i solidnie wykonane. Nie pamiętam jaki numer, sam o nich myślałem i przymierzałem, ale były na mnie sporo za duże, a ja normalnie nosze ok. 45.

Mat 30.01.2011 22:11

Jak będziesz kiedyś w Wawie, możesz podjechać i przymierzyć moje Oxtary Infinity numer 48.
Mogą być dobre, bo w zależności od producenta noszę buty w rozmiarach 47-49.

rob 30.01.2011 22:24

U mnie pomogły Thor Quadrant bo wyszło wg tabeli że to 49,5 - rozmiar rozmiarowi nie równy i moje 49 jest bardziejsze. Axo nie podeszło (parę modeli oczywiście 49) jak nie na długość to w łydce (nie tłusta tylko po rowerze;)) Była promocja w jakimś salonie Yamahy w Wawie (linka znalazłem tu na forum) Większe rozmiary ma jeszcze Sidi (chyba robią do 52) ale nie jestem pewny czy polski dystrybutor będzie miał, a poza tym czapka pieniędzy... A i jeszcze jedne - w tym roku dystrybutor Axo będzie miał model Dart Enduro - na membranie i właśnie jakieś takie bardziej "normalnie" nie mx. I też ma być 49. Sadziłem się na nie w zeszłym roku ale nie jeszcze nie mieli

http://www.axosport.com/en/products/...t-enduro-boot/

Baj de łej - ma ktoś doświadczenie z dłuższymi dźwigniami zmiany biegów do afryni? Coś czuję że życie mi by to ułatwiło właśnie z racji rozmiaru buta? Uczę się narazie jazdy na stojąco i łapie tendencję do przypadkowych zmian biegów - a stanie na palcach na podnóżkach to tak jakoś nie bardzo...

majki 30.01.2011 23:10

Mam bardzo podobnie. Buty krosowe mam 49 (48 wszelkich producentów były za ciasne). Podpasowały mi dopiero O'neal Element III. Buty nie są wcale jakieś super i w sumie ich nie polecam. Faktycznie Sidi robi do 50 (na pewno Crossfire, ale np. Adventure już tylko 48). Nacodzień latam w butach Demar z PL wojska (a'la Kupczaki) rozm. 31 i dają radę. ;)

Cytat:

Napisał rob (Post 156923)
Baj de łej - ma ktoś doświadczenie z dłuższymi dźwigniami zmiany biegów do afryni? Coś czuję że życie mi by to ułatwiło właśnie z racji rozmiaru buta? Uczę się narazie jazdy na stojąco i łapie tendencję do przypadkowych zmian biegów - a stanie na palcach na podnóżkach to tak jakoś nie bardzo...

Nie mam z tym żadnego problemu. :)

chomik 30.01.2011 23:22

Moje klamry nie maja ale maja blache za przedzie i goretex Daytony rozmiar 49 rozmiar, nadają sie i w teren i do tego aby pozwiedzać..... bardzo polecam..

dery 31.01.2011 03:54

Cytat:

Napisał rob (Post 156923)
stanie na palcach na podnóżkach to tak jakoś nie bardzo...

jak to nie bardzo? to co, na pietach?

wiem, ze to temat nie o tym, ale jak sie dyskusja rozwinie, to bedzie mozna przeniesc.

Bonjour 31.01.2011 07:54

O k...wa nie sądziłem że jest tu tyle chłopa z duża stopą. Panowie piszcie dalej, okazuje się że temat może być przydatny szerszej grupie Czarnuchów.

rob 31.01.2011 10:49

Cytat:

Napisał dery (Post 156954)
jak to nie bardzo? to co, na pietach?

wiem, ze to temat nie o tym, ale jak sie dyskusja rozwinie, to bedzie mozna przeniesc.

Za dużo jeszcze na moto nie nakręciłem więc dla mnie to wszystko nowe. (Wszystkiego może zdążyłemnakręcić 1,5tyś km i to prawie zaraz po prawku) Dopiero teraz będę dostosowywał (podwyższenie kiery i takie tam...) Więc jeździło mi się jak Quasimodo albo na Fafika. Wszystko na siłę. W takiej "pozycji" najlepiej stoi się na śródstopiu a jak cofnę stopy to wiszę już na palcach. Uczę się. Więc się pytam.

iwan 31.01.2011 12:21

Bonjour,a przymierzales alpinestarsy?Ja mam tech 7 i sobie chwale.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.