Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Bi-xenony H4 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1647)

petrosbike 29.09.2008 02:39

Bi-xenony H4
 
Witam- ostatnio pojechała mi oryginalna żarówka H4 60/55 W taka niebieska co przyjechała w moim trampie z niemiec. Swieciła niezle. Załozyłem nową H4 zwykłą no i porażka - światło mdłe jak ze swiecy woskowej. Wypatrzyłem na allegro taki zestaw i mysle intensywnie coby zakupić
http://moto.allegro.pl/item440507455...er_gratis.html
Jakie sa opinie forum - czy to sie sprawdza? Czy też trzeba zakładac chłodnice i spryskiwacze na reflektor?
http://1.1.1.2/bmi/img231.imageshack...sc03727nc9.jpg

Pastor 29.09.2008 07:25

Cytat:

Napisał petrosbike (Post 25416)
Czy też trzeba zakładac chłodnice i spryskiwacze na reflektor?

HIDy sa chłodniejsze od zwykłych halogenów - nie musisz się bać o przegrzanie.
Zdrowia!
:hello:

Bonjour 29.09.2008 07:36

Widziałem cos podobnego na stacji orlenu. Dwie żarówki H4 Philips-a. Philips reklamuje na opakowaniu że dają do 20% dłuższy strumień światła i chyba 50% jaśniejszy. Soczewki tych żarówek barwione sa na niebiesko. Dwie kosztowały 55 zł więc to chyba nie były xenony ale za to 5 razy tańsze a może też niezłe. ALe tego nie sprawdziłem, tyle co wyczytała.

hans 29.09.2008 08:59

wiec,
mialem takie cos w poprzednim moto (cbr) i powiem tak: pomnijając kwestie legalnosci a borąc pod uwage kwestie zasiegu, mocy, itd - warto.). bylem b. zadowolony.

nie wiem tylko jak z zywotnoscia żarnika na dziurach (cóż, CBR z z asfaltu jnie schodzila)

pozdr

J

wieczny 29.09.2008 11:37

Mnie wk*rwia, że policja nie trzepie kasy na mądrych inaczej, mających takie gówna w światłach oślepiając kierowców z naprzeciwka.

Po cholere to ładować? Trwać w mylnym błędzie, że skoro lepsze światło, to lepiej widać...? Gówno prawda. W nocy oślepia, Ci z naprzeciwka widzą mniej i niebezpieczeństwo czołówki większe.



Czasem na prawdę marzy mi się praca w policji na jakimś BMW i bezlitosne tępienie debilizmu w dresie i światełkami z remizy. DO tego brak migacza, nietrzymanie się swojego pasa, parkowanie gdzie popadnie... Normalnie nic tylko bym klepał mandaty, muahahahahahhaa!!

:D.

Pastor 29.09.2008 11:45

Cytat:

Napisał wieczny (Post 25470)
Po cholere to ładować? Trwać w mylnym błędzie, że skoro lepsze światło, to lepiej widać...? Gówno prawda. W nocy oślepia, Ci z naprzeciwka widzą mniej i niebezpieczeństwo czołówki większe.
.

A skąd ten wniosek? Sprawdzałeś sam, czy po prostu mijał Ci ktoś z ch...owo wyregulowanym reflektorem?
Zdrv!
:hello:

wieczny 29.09.2008 11:53

Nie minął mnie nikt z dobrze wyregulowanymi światłami. Tak o!
:)

PS: moim zdaniem, które jest mojsze bardziej niż wajsze, Zenony H4 to remiza.

szwedzkikucharz 29.09.2008 12:13

Ja tam się nie znam, wiem tyle co gdzieś tam usłyszę albo przeczytam, dlatego wkleję fragment tekstu popierającego linię Wiecznego:

Cytat: Można się spodziewać, ze reflektory ksenonowe już niebawem zagoszczą w motocyklach seryjnych. Proces ich wdrażania jest znacznie opóźniony w stosunku do tego, co dzieje się w samochodach, ale też specyfika ruchu motocykla sprawia konstruktorom znacznie więcej problemów. Duże amplitudy ruchów wzdłużnych, zarówno na nierównościach drogi, jak i podczas hamowania czy przyspieszania, a także boczne przechyły pojazdu, wymagają zastosowania niezwykle sprawnego systemu poziomującego. Modyfikacje samej instalacji elektrycznej nie są szczególnie skomplikowane. Samodzielne montowanie lamp wyładowczych w tradycyjnych reflektorach to naruszenie warunków homologacyjnych motocykla i całkowite lekceważenie innych użytkowników dróg, permanentnie oślepianych taką bezmyślną przeróbką.

Źródło: D. Dobosz, Od karbidu do ksenonu, "Świat Motocykli" nr 10/2008, s. 122.

Pastor 29.09.2008 12:24

Cytat:

Napisał szwedzkikucharz (Post 25480)
Cytat: Można się spodziewać, ze reflektory ksenonowe już niebawem zagoszczą w motocyklach seryjnych. Proces ich wdrażania jest znacznie opóźniony w stosunku do tego, co dzieje się w samochodach, ale też specyfika ruchu motocykla sprawia konstruktorom znacznie więcej problemów. Duże amplitudy ruchów wzdłużnych, zarówno na nierównościach drogi, jak i podczas hamowania czy przyspieszania, a także boczne przechyły pojazdu, wymagają zastosowania niezwykle sprawnego systemu poziomującego. Modyfikacje samej instalacji elektrycznej nie są szczególnie skomplikowane. Samodzielne montowanie lamp wyładowczych w tradycyjnych reflektorach to naruszenie warunków homologacyjnych motocykla i całkowite lekceważenie innych użytkowników dróg, permanentnie oślepianych taką bezmyślną przeróbką.

Źródło: D. Dobosz, Od ksenonu do karbidu, "Świat Motocykli" nr 10/2008, s. 122.

No! :Thumbs_Up: To jest w końcu jakiś konkret w temacie :)
Zdrowia!
:hello:

wieczny 29.09.2008 12:36

O, jest coś ciekawego w ŚM :). Mam akurat ten numer, kupiłem dla tej naklejki. Wiecie, "WSZYSCY SIĘ ZEMŚCIMY" :D.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.