Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Imprezy forum AT i zloty ogólne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Zlot we Lwowie lipiec 2010 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6732)

ATomek 16.08.2017 12:22

34 Załącznik(ów)
Od ostatniego zlotu we Lwowie minął rok. Tym razem Lionsi chcieli zmienić klimat i zaprosili nas w Karpaty. Z góry uprzedzam, że było czysto motocyklowo, bez zbędnych napięć.

Wyjechaliśmy z Lublina późnym wieczorem chcąc jak najszybciej być za granicą i ranek przywitał nas gdzieś na ukraińskim polu

Załącznik 72198

Załącznik 72199

Jedynie Ktm Marcina wyglądał jak należy, bo miał zapasową gumę. Wiadomo- Karpaty!
Obiecał, że w razie czego użyczy ją każdemu w potrzebie i od razu poczuliśmy się lepiej; przestaliśmy oszczędzać opony i raz dwa dolecieliśmy za Slawsko.

Załącznik 72200

Załącznik 72201

Tu poczuliśmy zew na arbuza i kąpiel. Znalazłem nawet chętną, co zaprowadziła na miejscową plażę. Była płytka, ale rześka. Mówię o wodzie w strumieniu.




Miejsce zlotu to okolice wsi Wołosianka, teren pensjonatu Zakhar Berkut

Załącznik 72202

Załącznik 72203

Integracja z sąsiadami jest błyskawiczna i odnajdują się znajomi, choć ludzi jest mało. Są Białorusini, Litwini..

Załącznik 72204

Muzyka wali po uszach, powitalna gorzałka robi wir w głowie.
Ładnie tu, ale pada propozycja obejrzenia wszystkiego z góry. Chwilę rozważamy możliwości wjechania motocyklami, ale błogi stan w kościach zwyciężył. Wybraliśmy długą kolejkę narciarską i jeszcze trochę z buta wężykiem, wężykiem na Wysoki Wierch.
Latem trasę i kolejkę wykorzystują rowerzyści górscy.
Tak wygląda fragment TET na Wysokim Wierchu

Załącznik 72205

Załącznik 72206

Załącznik 72207


I jak to w górach, nagle się rozpadało i doceniliśmy kolejkę. Niemniej uznaliśmy, że jutro z samego rana gdzieś pojedziemy

Załącznik 72208

Załącznik 72209

Załącznik 72210

Tu napiszę, o celu naszej przejażdżki.
Jakieś 150 km od Wołosianki jest Park Narodowy Synewyr i w nim jezioro leżące na wys 1000mnp, o którym wyczytałem, że jest zaliczane do jednego z 7 cudów Ukrainy. To wystarczyło a na dokładkę dowiedziałem się, że jadąc przez góry to tylko jakieś 80km.

Załącznik 72211

Załącznik 72212

Załącznik 72213

Załącznik 72214

Wreszcie trafia się coś, na co spragniony wędrowiec czeka kilometrami

Liczę: RAZ, DWA, TRZY i jeszcze raz: RAZ, DWA, TRZY
Ja, Mirek i Daro to razem trzy! I przy drodze stoją piękne dziewczyny. RAZ, DWA, TRZY
Hamujemy!
Dziewczyny jadą stopem na weekend właśnie nad jezioro Synewyr i chętnie skorzystają z podwózki na te brakujące 20km

Załącznik 72215

Załącznik 72216

Załącznik 72217

Załącznik 72219

Załącznik 72220 Tanya


I cel naszej wycieczki:

Załącznik 72221

i jezioro w wersji dla żon:

Załącznik 72222




Niestety, nie tego się spodziewałem; ilość ludzi i krupówkowa infrastruktura odstrasza.

Nu, dziewczętom czut, czut włosy poczochralim, to i zgłodnielim:

Załącznik 72223

Szefowa w barze Koliba wygląda groźnie. Jest ważna. Ma duże drewniane liczydła i kopiowy ołówek, który śliniąc wykreśla zapłacone zamówienie. I pyta -czy smakowało? Nie widziałem, żeby ktoś zaprzeczył. Jedzenie polecam. Koliba stoi w miejscu, gdzie TET schodzi na parę km na asfalt, tuż nad rzekąTereblą

Załącznik 72224

Powrót tą samą drogą wydaje się dużo krótszy. Spieszymy się, bo na wieczór zamówiona- dla odmiany- gorąca kąpiel.

Załącznik 72225

Załącznik 72226

Woda gorąca w sam raz, choć piecyk dawno wygasł. Sześć minut w balii i kąpiel w basenie zasilanym górskim źródłem daje początkowo niezły szmer w głowie, ale z każdym następnym razem jest lepiej. Dwie godziny takiego umartwiania + wrażenia całego dnia powodują, że nocnego koncertu wysłuchujemy już w namiotach i to nie do końca...




Załącznik 72227 Załącznik 72228

Tym razem motocyklistą, który przyjechał tu kręcąc rekord km był Nowozelandczyk.
Pełny luzak. Daro wypatrzył w jego Dakarze dziwną tarczę hamulcową, ale i to nie zrobiło na nim większego wrażenia




I jeszcze tradycyjnie patenty ukraińskich bikerów:

Załącznik 72230

Załącznik 72231

Załącznik 72232

Po drodze, jeszcze przed Stryjem szybka nauka sztukowania łańcucha na drodze i bystry powrót do domu.

Załącznik 72233

strobus1 16.08.2017 12:43

To teraz muszą być fotki z nad jeziorka :)
zdrowia

Navaja 16.08.2017 13:54

Ja tylko nieśmiało zapytam: co to jest TET?

PAWCIO 16.08.2017 15:05

Chyba Darkowi się spodobała ta Ukraina bo wczoraj widziałem go na przejściu w Dorohusku jak się udawał na Ukraine

ATomek 16.08.2017 16:15

Navaja-TET- Trans Euro Trail- http://www.transeurotrail.org/
to plan, coby legalnie objechać Europę szutrem
Tu masz wątek:http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29831

Pawcio- A bardzo się spieszył? :D:D Pewnie delegacja w ramach pogłębiania stosunków polsko ukraińskich

daro 16.08.2017 21:09

3 Załącznik(ów)
Jechałem okąpać się w Pisecznie .
Przed knajpą o której mowa wyżej , miał miejsce tzn. miał mieć miejsce koncert i nawet padło pytanie artysty skierowane do publiczności jaki sobie życzą utwór żeby artysta wykonał , ale niestety instrument okazał się nie nastrojony :)

daro 16.08.2017 21:38

5 Załącznik(ów)
Na tym wyjeździe udało mi się zrobić kilka zdjęć które mnie cieszą .
Jak w piosence "ja to się ciesze byle czym " , ale jak wracaliśmy (ja ostatni , damy przodem) z jeziora Synewyr na drogę wybiegła krowa , a za nią mała dziewczynka która ją pasła .
Albo czekające kłady na pasażerów .
A co do Zlotu , to ogień i dym (-:

Mirek Swirek 16.08.2017 22:02

Eh... nie napisze, ze zazdroszcze, bo nie zazdraszczam, ale ciesze sie Waszym szczesciem ;) Do zobaczenia.

daro 17.08.2017 07:58

3 Załącznik(ów)
Dziękuje za zaproszenie do wyjazdu za SPA i do następnego wyjazdu , lewa w górę .

calgon 24.08.2017 11:30

:Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.