Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Prom Rosja-Stany (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3644)

Poncki 30.06.2009 18:23

Prom Rosja-Stany
 
Szukałem trochę w necie ale nie znalazłem zbyt wiele.
Interesuje mnie możliwość przedostania się z Rosji do USiA lub np Kanady drogą morską.
Transport dla 2 osób bez motocykli, w przyszłym roku. Brak wymagań co do standardu i długości podróży. Byle tanio.
Jeśli znacie relacje ludzi którzy na tej trasie złapali stopa to koniecznie:)
Dajcie też info jak się sprawa ma w przypadku motocykli. Będzie dla potomnych.
Z góry dziękówka.

PARYS 30.06.2009 21:36

Promów to tam chyba raczej nie ma.
Najszybciej ale też niekoniecznie najpewniej do portu jakiegoś się wybrać i wśród floty hanldowej popytać. Niektórzy zabierają takich autostopowiczów a i z motorem w takim przypadku nie powinno być problemu.
Wiem o jednych kolesiach co z Rosji do Japonii płynęli z motorami.
Poszperam i zapodam linka jakiegoś jak znajdę.

Pozdrav

kajman 01.07.2009 13:13

Z tego co wiem to z Rosji ciężko
Najszybciej to z Władywostoku do Japoni i potem dalej do Stanów czy Kanady
Najtaniej to Z władywostoku do Korei południowej (nie pomylić z północną) i dalej

PARYS 01.07.2009 16:43

W 2007 dwóch chłopaków poleciało z Belgradu do Japonii.
Ich strona była www.xross-sibieria2007.com ale teraz nie chodzi coś.
Oni właśnie z Władywostoku popłynęli promem do Japanu.
Z tego co wiem mieli zajebiste problemy z papierami. Japończycy sami nie wiedzieli czego wymagać, bo do nich bardzo rzadko ktokolwiek przyjeżdża swoim pojazdem.

Pozdrav

kajman 01.07.2009 23:13

Potrzebny jest carnet
I japońce są strasznie upierdliwe
Ale - jeżeli Japonia jest tylko portem przeładunkowym w celu dostania się do hameryki to moze bedzie łatwiej

Dwa lata temu pewni ludzie wybrali się czterema kółkami (patrolem) do Japoni (pewnie pojechali po części- bo to jak wiadomo japońska produkcja).

Nie pamiętam ich strony - jak znajdę to zapodam - jak by napisało się do nich to na pewno powiedzą jak i co

Poncki 02.07.2009 20:22

A orientujecie się, czy jest szansa wskoczyć np na jakiś kontenerowiec? Słyszałem, że czasami komuś się udawało. Gdzie można szukać informacji dotyczących połączeń.
A może z Kamczatki do Kanady? Wiem, ze kursuje prom (teraz nie mogę odszukać w necie) ale to jest gruba kasa.

A swoją drogą dzięki za pomoc:Thumbs_Up:

NaczelnyFilozof 02.07.2009 21:48

Cytat:

Napisał kajman (Post 64968)
Potrzebny jest carnet
I japońce są strasznie upierdliwe

Teoretycznie można bez karnetu :) Ale to się udało tylu ludziom że można by policzyć na palcach :)

Cytat:

A orientujecie się, czy jest szansa wskoczyć np na jakiś kontenerowiec? Słyszałem, że czasami komuś się udawało. Gdzie można szukać informacji dotyczących połączeń.
A może z Kamczatki do Kanady?
Z Europy do Canady/USA pływa kupa kontererowców z europeiskimi kamperami (temu pozniej widać holendrów w Alasce :) ). Ale jak do nich kiedys mailowałem to olewali motocykle :Thumbs_Down:

Mirmil 06.07.2009 14:58

Promu nie ma
ze statkiem moze byc problem,a moze trzeba bedzie dlugo czekac

Cytat:

Napisał NaczelnyFilozof (Post 65163)
Z Europy do Canady/USA pływa kupa kontererowców z europeiskimi kamperami (temu pozniej widać holendrów w Alasce :) ). Ale jak do nich kiedys mailowałem to olewali motocykle :Thumbs_Down:

a ta KUPA to chyba przesada,na alasce,kanadzie,czy w usa nie widzialem zadnego europejskiego kampera,a nawet samochodu na europejskich blachach.Pozatym wysylka kampera-do kontenera toto nie wejdzie,a RORR bardzo drogi-taniej wychodzi pozyczyc na miejscu kamper na miesiac-dwa-wychodzi mniej wiecej tyle,co wyyslka kampera RORRem.
Motocykli w ameryce lacinskiej z niemiec,czy europy widzialem dwa,jednego kampera z dani i jednego z niemiec.czasami ludzie wysylaja motocykle z europy do ameryki,lecz czesciej przylatuja na miejsce i kupuja sprzety na miejscu,zeby na nich jezdzic

NaczelnyFilozof 06.07.2009 18:04

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 65666)

a ta KUPA to chyba przesada,na alasce,kanadzie,czy w usa nie widzialem zadnego europejskiego kampera,a nawet samochodu na europejskich blachach.Pozatym wysylka kampera-do kontenera toto nie wejdzie,a RORR bardzo drogi-taniej wychodzi pozyczyc na miejscu kamper na miesiac-dwa-wychodzi mniej wiecej tyle,co wyyslka kampera RORRem.

Kupa :) Znaczy kilka pływa :)

Taka moda na zachodzie. Zabrać swojego campera do Ameryki. Taki Holender co już całą europe zjezdził swoim kamperem nie bedzie myślał o wynajmie kampera za wielką wodą... Tylko o swym... Wiadomo to jest usługa dla zapaleńców.

Nie podam linków (miałem kiedyś chyba w ulubionych ale sie zgubiło) ale w goooglach wposać RORO i wetrować strony...

Izi 06.07.2009 23:34

popieram Mirmila, chociaż tam wielki krysysa w ameryce jest,
a jeszcze z tego co pamiętam to niezłe jaja są z ubezpieczeniem takiego "naszego" motocykla na dzikim zachodzie, nasze ubezpieczenie tam nie działa, i trzeba to nasze moto tam ubezpieczyć, a to dopiero SOM jaja


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.