Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   małe,lekkie enduro (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2313)

motormaniak 13.01.2009 20:18

Moje subiektywne rady:
Dr 350 - dobry jest za drogi, zazwyczaj kopany a zalany pali ciężko- miałem
dr 125 - Fajny ale nie jeździ, bokiem nie idzie , piach i błoto za słaby - miałem
Drz 400 - Miły, przyjemny i e guzik. Jak bym miał kupować zadbane i drogie dr 350 z rozrusznikiem to kupił bym drz - to nowa generacja. Wiem bo sam zmieniłem dr 350 na drz. Da sie trafić dobrą sztukę już za ok 8 tys, za 9 bez problemu.

Dt 125 - Fajnie jeździ , łatwo odpala- dla lekkiej i niskiej osoby na pocżatek -będzie ok
KMX 125 - lekki 2t , miał znajomy - wydaje sie że będzie ok
XT 225 - czasem sie spotyka - niedrogi i przyjemny motocykl off dla kobiety

EXC 200 - podchodziłem z rezerwą - ale przejechałem sie na Marcina i jestem zachwycony - idzie z dołu jak mój drz , ale jest ponad 30 kg lżejszy. Na górze mocny. Ja bym sobie kupił.... :) Niestety drz- ty wciąga nosem.. :(

Lepi 13.01.2009 20:45

No ja pod koniec selekcji miałem do wyboru EXC 250 i drz. Zdecydowała waga.
A z tym smrodem nie jest tak źle. Nie ty wąchasz tylko ten z tyłu :). A rozgrzany nie zostawia praktycznie żadnego dymka. Fakt, pierdzi ale jak na nim siedzisz i odkręcisz to nie masz czasu się tym martwić :devil:

BABA 13.01.2009 20:57

Cytat:

Napisał Lepi (Post 39110)
No ja pod koniec selekcji miałem do wyboru EXC 250 i drz. Zdecydowała waga.
A z tym smrodem nie jest tak źle. Nie ty wąchasz tylko ten z tyłu :). A rozgrzany nie zostawia praktycznie żadnego dymka. Fakt, pierdzi ale jak na nim siedzisz i odkręcisz to nie masz czasu się tym martwić :devil:

a czym sie kierowales przy tej selekcji?
u mnie ostatecznie zadecyduje wysokość siodła (też możliwości ew. jego obniżenia ) i waga, z uwagi na postórę

Lepi 13.01.2009 21:02

Miał być bezobsługowy i możliwie lekki. No i taki jest póki co. Chociaż przyznaję, wybór był trudny. No i zawias był dla mnie ważny. Więc wyszło tak a nie inaczej. No i trafiła się akurat fajna sztuka.

BABA 13.01.2009 21:09

czytając poprzednie posty to wychodze z założenia że wyszło EXC ? aha, i przyznaje bez bicia, nie do końca łapie z tym zawiasem:p

Franz 13.01.2009 21:17

Napisał Motormaniak
"Drz 400 - Miły, przyjemny i e guzik. Jak bym miał kupować zadbane i drogie dr 350 z rozrusznikiem to kupił bym drz - to nowa generacja. Wiem bo sam zmieniłem dr 350 na drz. Da sie trafić dobrą sztukę już za ok 8 tys, za 9 bez problemu. "

Na 162 cm wzrostu Drz jest za wysoka .Jeżdże taką. Jest w sam raz dla mnie ale mój wzrost to 182 cm
Na wstępie napisałem ,ze DR350se z guzikiem. Dlaczego droga? bo dobra.
Opinie ma lepsze niż Drz400 , mimo że ten jest nowszej generacji.
Pozatym podejrzewam,ze do kumpli trzeba dojechać, a nie od razu z domu buch w las.
W suzuki serwis co 6tys km.

Lepi 13.01.2009 21:19

No mi wyszło EXC 250 (2T). Pisząc o zawiasie miałem na myśli zawieszenie. Jest na pewno lepsze niż w drz.
Ale u mnie wysokość nie grała roli wiec to trochę inne podejście.

hero 13.01.2009 21:21

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 39099)
Moje subiektywne rady:
Dr 350 - dobry jest za drogi, zazwyczaj kopany a zalany pali ciężko- miałem
dr 125 - Fajny ale nie jeździ, bokiem nie idzie , piach i błoto za słaby - miałem
Drz 400 - Miły, przyjemny i e guzik. Jak bym miał kupować zadbane i drogie dr 350 z rozrusznikiem to kupił bym drz - to nowa generacja. Wiem bo sam zmieniłem dr 350 na drz. Da sie trafić dobrą sztukę już za ok 8 tys, za 9 bez problemu.

Dt 125 - Fajnie jeździ , łatwo odpala- dla lekkiej i niskiej osoby na pocżatek -będzie ok
KMX 125 - lekki 2t , miał znajomy - wydaje sie że będzie ok
XT 225 - czasem sie spotyka - niedrogi i przyjemny motocykl off dla kobiety

EXC 200 - podchodziłem z rezerwą - ale przejechałem sie na Marcina i jestem zachwycony - idzie z dołu jak mój drz , ale jest ponad 30 kg lżejszy. Na górze mocny. Ja bym sobie kupił.... :) Niestety drz- ty wciąga nosem.. :(

Widzę że trochę siedzisz w temacie.
Może wiesz jaka jest waga XR650R i XR400R i jak się ma ona w stosunku do DRZ400E i co wo ogóle sadzisz o tych machinach?

BABA 13.01.2009 21:34

KLX 250, DR 125, WR 250, DR 350, XLR 250, EXC 200 , DT 125

co z tych opcji fizycznie jestem w stanie ogarnąć ( wysokość i masa ) i co sprawi mi najmniej problemu a najwięcej przyjemności z jazdy? co ew. najłatwiej z tego obniżyć jak najmniejszym kosztem i stratą właściwości moto w terenie ?

i powiedzcie konkretnie czemu któryś z tych sprzętów będzie lepszy lub gorszy w porównaniu do siebie ?

masa, wysokość, obsługa, awaryjność, jazda w terenie, moc, zawieszenie , ogólne wrażenia ew.

Marcin SF 13.01.2009 21:38

BABA mój kat jest wysokości DRZ może odrobinę wyższy, ale 30 - 40 kg różnicy powoduje że łatwiej go utrzymać, z resztą zawsze możana skręcić na zawieszeniu. Gania ze mna kumpela co ma 160 cm w kapeluszu na 200 exc z 2003 rocznika i daje spokojnie radę. Po za tym jak wyglebisz to podniesiesz :)

jak bóg da (znaczy w zależności od pogody i długości trasy jaką wyznaczy felkowski) mogę na zimowy "extreeme jura endurance trzoda" zabrać wścieklaka to się przysiądziesz


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.