Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   małe,lekkie enduro (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2313)

Marcin SF 13.01.2009 18:39

BABA a czemu 4t a nie 2t ?

BABA 13.01.2009 18:52

głównie spalanie, trwałość, zakres obrotów , opinie

felkowski 13.01.2009 18:58

Wprawdzie nie będzie gospodarza ,ale mam permit na umówienie się z żoną pod nieobecność:)

Marcin SF 13.01.2009 19:02

raczej głównie opinie :) które traktują o wysilonych sprzętach crossowych a nie o endurakach :)

latam 200 exc 2t

- spalanie porównywalne z drz 400 ktm 250 exc-f w tych samych warunkach
- trwałość, mam znajomych którzy ganiają na 200 exc z roku 2001 i to nie mało wciąż na oryginalnym tłoku
- zakres obrotów - sprzęty endurowe mają mocny dół (za wyjątkiem 125 exc który ma małą pojemność i jest bardziej wyżyłowany) więc jeździsz w całym zakresie obrotów

za plus mogę dodać znacznie mniejsze zaangażowanie serwisowe (wymieniasz oleum tylko w skrzyni) nie regulujesz zaworów i parę innych.

Proponuję nie słuchać mitów o 2t tylko rozmawiać z użytkownikami ale sprzętow z homolgacją a nie torowych. 4t torówka też potrafi 14 spalić :)

BABA 13.01.2009 19:21

Cytat:

Napisał Marcin SF (Post 39079)
raczej głównie opinie :) które traktują o wysilonych sprzętach crossowych a nie o endurakach :)

latam 200 exc 2t

Proponuję nie słuchać mitów o 2t tylko rozmawiać z użytkownikami ale sprzętow z homolgacją a nie torowych. 4t torówka też potrafi 14 spalić :)

sama nie jeździłam to słucham i czytam opinie właśnie odnośnie sprzętów z homologacją, dzięki za twoją, z checią poczytam wiele takich innych, które ew. wyprowadzą nie tylko mnie z błędu :), t
o teraz pytam, czemu dla mnie lepszy może być 2T, jaka jest przewaga 2T enduro nad 4T enduro?

Lepi 13.01.2009 19:44

Nie wiem czy 2T będzie dla Ciebie lepsze. Sama musisz zdecydować.
Ja długo się zastanawiałem. Właściwie stawiałem na 4T ale...
Spotkałem się z kolesiem, który ma EXC 250 2T. Po pierwsze usiadłem, położyłem moto, podniosłem, hmmm, wsiadłem i polatałem po torze i polu.
Waga i poręczność zrobiły na mnie duże wrażenie.
Potem przyszedł czas na rozmowy o utrzymaniu, serwisowaniu itd.
Okazuje się, że moto praktycznie bezobsługowe. Przy moim lataniu trzeba raz na rok wymienić olej w skrzyni i raz na dwa lata tłok. Jak będę więcej i ostrzej latał to tłok może raz na sezon. Jednym słowem do moto zagląda się raz w roku! W porównaniu z 4T to jednak rzadko.
Jeszcze krótko inne zalety. Generalny remont (jak kupisz minę) zamyka się praktycznie w wymianie tłoka i korby czyli jest dużo tańszy niż w 4T.
Odpalanie 2T kopką jest banalnie proste.
O zaletach 4T nie będę pisał bo sama masz.
Ty decydujesz.

wieczny 13.01.2009 19:50

Teoretycznie 2t to silnik, który ma mniej ruchomych części. Mniej części - mniejsza masa. Mniejsza masa - lżejszy motocykl jako całość i żwawsza reakcja na dodanie gazu. No i nie pogniesz zaworów tłokiem gdyby coś ten teges ;).

BABA 13.01.2009 19:53

przy pojemności od 125 do 250 ( 350 ) jak wypada porównanie? ma być małe, lekkie, jak najmniej awaryjne i bezobsługowe, wiadomo że nie będę tak katować ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu ) jak Wy Panowie, dopiero się uczę. W tym momencie trochę już się pogubiłam jeśli chodzi o to czy 2T a 4T. Tak jak chłopaki mówli że lepiej 4T bo tamto i tamto, to teraz już nie wiem

BABA 13.01.2009 19:59

to jeszcze raz z modyfikacją

dobra, co nastepuje:

1. lekkie
2. niskie
3. 4T lub 2T
4. z homologacją
5. możliwie najmniej awaryjne i najmniej obsługowe
6. starter mile widziany z uwagi na kontuzje prawej nogi ( jak nie to trudno, jakos poradze )
7. pojemnosc od 125 do 350
8. i zeby troche mocy mialo ale bez przesady, bo sobie krzywde zrobie :vis:
rozważania już nad : KLX 250, DR 125, WR 250, DR 350, XLR 250, 200 exc, DT 125

Maciej 13.01.2009 20:18

no i kupując dwu suwa musisz przyzwyczaić się do tego smrodu i pierdzenia :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.