Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Gruzja - 3 szybkie pytania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38487)

wd60 26.12.2020 19:33

3 Załącznik(ów)
Na Metzeler Enduro 3 Sahara - tył, Pirelli Scorpion - przód, przez Rosję zrobiłem trasę 10tys. km i zawróciłem pod Araratem. Nie widzę potrzeby zabierania opon na zapas :). Chyba, że dla lansu.
W czerwcu, w górach leży śnieg.

krytek 28.12.2020 18:39

Cytat:

Napisał wd60 (Post 710775)
Na Metzeler Enduro 3 Sahara - tył, Pirelli Scorpion - przód, przez Rosję zrobiłem trasę 10tys. km i zawróciłem pod Araratem. Nie widzę potrzeby zabierania opon na zapas :). Chyba, że dla lansu.
W czerwcu, w górach leży śnieg.

... niektórzy pojechali na totalnie drogowych oponach i tez wrucili.
Sadze ze Ty musiałeś dla lansu założyć Saharę :) ...

Pozatym nie każdy chce i trzyma się utartych utwardzonych dróg rożnego rodzaju ...
My naprzyklad zjeżdżamy często na trawkę i się spinamy ile dajemy rade .... a wiadomo do tego kostka najlepsza :)

Mirmil 29.12.2020 00:06

Cytat:

Napisał krytek (Post 710920)
... niektórzy pojechali na totalnie drogowych oponach i tez wrucili.
Sadze ze Ty musiałeś dla lansu założyć Saharę :) ...

Pozatym nie każdy chce i trzyma się utartych utwardzonych dróg rożnego rodzaju ...
My naprzyklad zjeżdżamy często na trawkę i się spinamy ile dajemy rade .... a wiadomo do tego kostka najlepsza :)

Dla lansu to sie jedzie na kostkach.lub zabiera opony.na wymiane na miejscu.
Wiekszosc ogarnie wszystkie miejsca turystyczne w Gruzji na dobrych uniwersalnych oponach typu ssahara 3.
A jak ktos bedzie chcial znalesc jakas wymowke, to.powie, ze nawet na tkc80 sie zle po Gruzji jezdzi.

krytek 29.12.2020 14:30

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 710946)
Dla lansu to sie jedzie na kostkach.lub zabiera opony.na wymiane na miejscu.
Wiekszosc ogarnie wszystkie miejsca turystyczne w Gruzji na dobrych uniwersalnych oponach typu ssahara 3.
A jak ktos bedzie chcial znalesc jakas wymowke, to.powie, ze nawet na tkc80 sie zle po Gruzji jezdzi.

no to prawda , tylko czy ja jestem wiekszosc ? - pytanie retoryczne :)

dla mnie wyprawa do Gruzji to nie tylko miejsca turystyczne, jak pisalem wczesniej jazda tez po : trawa , mokra trawa , lasy , bloto , bardziej strome podjazdy .....itd. - nie ograniczamy sie :) jak dla mnie i moich kolegow obowiazkowo kostki :)

Wiec nie oceniajmy czy to lans czy nie :), poprostu inna wizja wyjazdu ...

prosze dopuscic mysl do siebie ze ktos chce i moze inaczej troche ok ? :)

Mirmil 29.12.2020 15:08

Cytat:

Napisał krytek (Post 710996)
no to prawda , tylko czy ja jestem wiekszosc ? - pytanie retoryczne :)

dla mnie wyprawa do Gruzji to nie tylko miejsca turystyczne, jak pisalem wczesniej jazda tez po : trawa , mokra trawa , lasy , bloto , bardziej strome podjazdy .....itd. - nie ograniczamy sie :) jak dla mnie i moich kolegow obowiazkowo kostki :)

Wiec nie oceniajmy czy to lans czy nie :), poprostu inna wizja wyjazdu ...

prosze dopuscic mysl do siebie ze ktos chce i moze inaczej troche ok ? :)

To po co oceniasz, ze ktos zalozyl opony sahara 3 do lansu?
W Gruzji nie ma blota , nie jezdzi sie po lesie. Za to.duzo jest szutruu, kamieni, mokrych kamieni. Oczywiscie tylko wtedy, jak sie chce pojezdzic po terenie. Bo do wiekszosci fajnych.miejsc mozna dojechac asfaltem.

krytek 29.12.2020 15:41

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 711001)
To po co oceniasz, ze ktos zalozyl opony sahara 3 do lansu?
W Gruzji nie ma blota , nie jezdzi sie po lesie. Za to.duzo jest szutruu, kamieni, mokrych kamieni. Oczywiscie tylko wtedy, jak sie chce pojezdzic po terenie. Bo do wiekszosci fajnych.miejsc mozna dojechac asfaltem.

Ja oceniam ? to byl sarkazdm ktory ma uzmyslowic :mur: - ktos mi pisze ze cos jest lansem a nie popatrzy na siebie ze tez moze byc odbieranny jako lans przez osobe co byla tam na drogowych oponach i obiechala ......

np ogladajac te zdjecia wole miec kostki :

https://www.scigacz.pl/Gruzja,na,BMW...oto,30335.html

proponuje zakonczyc temat o oponach i niech sobie kazdy jaedzie na czym chce :Thumbs_Up:

Emek 29.12.2020 15:46

Jak masz się czuć lepiej to weź kostki. Po prostu. Jak będziesz miał gdzieś nie wyjechać to i na kostce nie wjedziesz. Ja w Gruzji przez las jechałem chyba raz i to szutrem a wszystkie odnogi w bok to były single tracki nie na ciężkie motocykle. Po ruskiej stronie jak będziesz chciał polatać to kostka się przyda na bank. Przy mokrej pogodzie na K60 na taki Bermamyt nie podjedziesz lub będzie bardzo trudno.

krytek 29.12.2020 15:53

Cytat:

Napisał Emek (Post 711005)
Jak masz się czuć lepiej to weź kostki. Po prostu. Jak będziesz miał gdzieś nie wyjechać to i na kostce nie wjedziesz. Ja w Gruzji przez las jechałem chyba raz i to szutrem a wszystkie odnogi w bok to były single tracki nie na ciężkie motocykle. Po ruskiej stronie jak będziesz chciał polatać to kostka się przyda na bank. Przy mokrej pogodzie na K60 na taki Bermamyt nie podjedziesz lub będzie bardzo trudno.

takie pisanie to rozumiem
:Thumbs_Up:

dżony 18.01.2021 19:55

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 710330)
Adagio.
Na razie Gruzja zamknieta na 4 spusty. Od marca turystyka stoi, ale .jak tylko sie otworzy, to zrobie Ci plan I ogarne wszystko.
Zadzwonie w 2021


Są już może jakieś wieści czy coś ruszy tego lata ? W zeszłym roku plan się posypał ale kobita mnie ciśnie, że znowu tam chce pojechać

Ciaman 18.01.2021 23:17

Wystarczy spojrzeć na sytuację krajową, żeby wiedzieć, że nie wiadomo nic...

Edit 30.01:

Wiadomo już w jakim kierunku to idzie: https://www.fly4free.pl/gruzja-zaszc...z-pozostalymi/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.