Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Lark 35AT - nowe menu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10112)

Wegrzyn 03.08.2011 18:41

Lark 35AT - nowe menu
 
Jako żółtodziób w sprawach navi dość długo męczyłem się z 35AT, żeby w końcu wszystko zaczęło działać tak jak należy. Widzę, że nadal wiele osób ma problemy, więc jak mogę tak pomogę :D

Krok pierwszy to ściągnięcie nowego menu.
Ściągamy to:
http://odsiebie.pl/b9m1ufbnosln/Lark_35_AT.rar.html

Potem przy użyciu programu ActiveSync wrzucamy rozpakowany katalog "system" do pamięci urządzenia (ResidentFlash)

Po wgraniu uruchamiamy larka i wchodzimy w ustawienia, wybieramy "wybór nawig", tu naciskamy niebieską strzałkę w prawo przy ścieżce dostępu i po kolei: ResidentFlash\System\Skrypt\start.exe. Po wykonaniu tych czynności koniecznie naciskamy znak X w prawym górnym rogu, aż do wyjścia do głównego menu. Wybieramy "Nawigacja" i jeśli wszystko zrobiliśmy jak należy powinno się wyświetlić nowe menu wyboru.

fxrider 03.08.2011 19:04

OK, a możesz napisać co ono umożliwia ?

Akurat nie przepadam za tymi nakładkami, bo tylko utrudniają życie gdy chce się zrobić coś czego autor nie przewidział - zdarza mi się to nader często. Wolę broić w gołym systemie po "odblokowaniu" navi ;)

rambo 03.08.2011 19:09

Freakrider, ty lepiej dawaj tego gmxt na win ce 5,0 bo się zdenerwuje a tego byśmy nie chcieli :p :D

Wegrzyn 03.08.2011 19:19

Cytat:

Napisał fxrider (Post 190478)
OK, a możesz napisać co ono umożliwia ?

Akurat nie przepadam za tymi nakładkami, bo tylko utrudniają życie gdy chce się zrobić coś czego autor nie przewidział - zdarza mi się to nader często. Wolę broić w gołym systemie po "odblokowaniu" navi ;)

Umożliwia to przede wszystkim, że w jednym miejscu mogę wybierać między kilkoma programami nawigacyjnymi. Dodatkowo ma wiele innych elementów do wyboru (ja z nich nie korzystam) z których można korzystać. Wiem, że Ty lubisz rozebrać cały soft i zmieniać, ale tacy zwykli zjadacze chleba jak ja na tym się nie znają...

rambo 03.08.2011 19:21

Jak czasem czytam freakridera o jego specyfice użytkowania motocykla i gps, to nasuwa mi sie w zasadzie tylko jedno pytanie..? :)
Jak to robisz że mas tyle czasu na to :)

Ronin 03.08.2011 19:42

Cytat:

Napisał rambo (Post 190487)
Jak czasem czytam freakridera o jego specyfice użytkowania motocykla i gps, to nasuwa mi sie w zasadzie tylko jedno pytanie..? :)
Jak to robisz że mas tyle czasu na to :)


zagina czasoprzestrzeń? ;)

fxrider 03.08.2011 19:43

Nie mam tego czasu, przez ostatni miesiąc kat stoi unieruchomiony i jeszcze nie skończyłem nawet silnika rozbierać. GSa od kwietnia stoi, też brak czasu (póki LC4 jeździło to i chęci ;) ). Ale w tym tygodniu planuję ruszyć już temat.

A GPSami zajmuję się sporadycznie, gdy sam czegoś potrzebuję albo ktoś o coś poprosi. Dlatego m.in. na garminie siedzę, a nie mam czasu wnikać w inne wynalazki. Zresztą swojego garmina pożyczyłem miesiąc temu i też na razie nie odczuwam braku.... qrde, trzeba coś z tym zrobić ;)

no ale styknie już chyba offtopu.

gjw 04.08.2011 00:02

Cytat:

Napisał Wegrzyn (Post 190475)
Po wgraniu uruchamiamy larka i wchodzimy w ustawienia, wybieramy "wybór nawig", tu naciskamy niebieską strzałkę w prawo przy ścieżce dostępu i po kolei: ResidentFlash\System\Skrypt\start.exe. Po wykonaniu tych czynności koniecznie naciskamy znak X w prawym górnym rogu, aż do wyjścia do głównego menu. Wybieramy "Nawigacja" i jeśli wszystko zrobiliśmy jak należy powinno się wyświetlić nowe menu wyboru.

Ja nie bardzo jestem biegły w tych sprawach stąd moje podstawowe pytanie, czy przez tę operację nie stracę tego co już jest zainstalowane na Larku a w szczególności tej domyślnej mapy GPS?

fundriver 04.08.2011 09:25

Cytat:

Napisał gjw (Post 190549)
Ja nie bardzo jestem biegły w tych sprawach stąd moje podstawowe pytanie, czy przez tę operację nie stracę tego co już jest zainstalowane na Larku a w szczególności tej domyślnej mapy GPS?

Nie. Zawsze wykonujac te kroki mozesz wrocic do oryginalnej nawigacji LarkMap.

Wegrzyn 04.08.2011 11:59

Cytat:

Napisał gjw (Post 190549)
Ja nie bardzo jestem biegły w tych sprawach stąd moje podstawowe pytanie, czy przez tę operację nie stracę tego co już jest zainstalowane na Larku a w szczególności tej domyślnej mapy GPS?

Nic nie stracisz. Wystarczy, że wykasujesz ścieżkę dostępu, lub podasz bezpośrednio do wgranej mapy :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.