Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Honda - inna niż AT & NAT (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=185)
-   -   crf250-rally - ma ktoś u nas coś takowego ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29257)

Babel 18.05.2017 08:45

Cytat:

Napisał Pirania (Post 531904)
DRZta DRZcie nie równa.. miałem 8 lat temu i do dupy była..Spróbuj tej od Santosa, nie wiem co za gowno ma z przodu ale jest bajka! Komfort i miękko, plus dobra guma, zacięcie i fantazja mlodzienca i objezdzal 40kg lżejsza WR'f. Zresztą Dziadków na XR'ch również :p:p:p

Może - ale jak pisałem nie chodzi mi tu o silnik - tylko ogólnie o prowadzenie tego motocykla/ jego rozkład mas - zrób wyskok na drz-cie - z reguły przy lądowaniu wali się na przód.
Ja to postrzegam tak miałem rd03 przesiadłem się na DRZ - było łał jakie piórko prowadzenie ma ta drz
Ja się przesiadłem z DRZ na EXC - to dla mnie jest taka sama ja pomiędzy RD03 a DRZ - przepaść.
DRZ - to jednak dual

madafakinges 18.05.2017 09:31

nie mylić DRZ S z DRZ E

Franz 18.05.2017 15:00

Cytat:

Napisał wojtekm72 (Post 531836)
Może kiedyś zmienię gaźnik:Thumbs_Up:.
Ale litr benzyny w górach to dużo w oryginalnym zbiorniku.
A spalanie na pewno wzrośnie

To kupisz IMS 15 L . Możesz już dziś czasem luknąć na ebay.com za używką. Nowe z cłem wychodzą dość drogo
ACERBIS 22 litry jest za duży, nawet do XRL 650
Spalanie w średniotrudnym terenie mi wychodzi 6 L .Droga do 5L
Dysza ma być 125. W tej chwili mam 127,5 ale świeca nie ma prawidłowej barwy. Przy następnym serwisie wkładam 125 czyli oryginalna jak kupujesz nowy gażnik
Wydech odblokowany w połowie. Tak by głowa nie puchła od decybeli i nie ryczało w lesie

Drak 05.08.2018 13:44

Wróciłem z wakacji na Rally. Trasa TETem litewskim i łotewskim. Łącznie 2700km z czego ~1000 asfaltem. Na pokładzie moje 95 oraz bagaż z namiotem, śpiworem.
Pod taką masę wymieniałem wcześniej tylną sprężynę na twardszą, fabryczna jest pod lżejszych. Przód zostawiłem fabryczny i jest ok pod moje użytkowanie.

Połacia szutrowych autostrad, leśne drogi, przeprawy rzeczne, głębokie piachy, bagna, zdarzyły się nawet podjazdy (chociaż pod tym kątem wytestowałem CRFę w Rumunii rok temu).
Jak ktoś ma wątpliwości co do możliwości tego motorka niech pyta śmiało. Ja nie mam i jestem pełny uznania. Jest to dobry wybór jeżeli ktoś zakłada 60+% offu, reszty dojazdów. Bo na dojazdach brakuje, z Mitasami MC23 prędkość przelotowa bez męczenia motocykla była do 110km/h. Kanapa dała o sobie znać, nie jest komfortowa, dużo pomogła owieczka, inaczej nie byłoby możliwe przejechanie takiego dystansu w 10 dni.
A najważniejsze to plusy- na szutrowych autostradach nie ma znaczenia czy jadę 250 czy 650 czy 1200, jest maks jaki jest granicą rozsądku i bezpieczeństwa i każdy z tych motocykli osiąga bez wysiłku ten maks gdzie to było w granicach 90km/h. Za to w terenie CRFa z bagażem jechała bez najmniejszego problemu, czekając na ciężkich i zmęczonych wysiłkiem kolegów, którzy musieli walczyć z motocyklem i jego masą i mocą. Tam CRFa była dużo szybsza, zwinniejsza i pozwalająca na relaksacyjną jazdę i czerpanie przyjemności.

Łącznie zrobiłem Rally już ~7000km.

Ogólne przemyślenia to: świetny dual do codziennej jazdy jak i weekendowej zabawy w terenie. Turystycznie do podmiejskich wycieczek 100-200km. Na następne wakacje zabieram CRFę na przyczepie i nie marnuje swoich sił i komfortu oraz opon na dojazd tylko bawię się na miejscu lepiej niż na większym sprzęcie. Kwestia własnych preferencji wyjazdowych.

Dylan 05.08.2018 13:51

Cytat:

Napisał Drak (Post 594107)
Wróciłem z wakacji na Rally. Trasa TETem litewskim i łotewskim. Łącznie 2700km z czego ~1000 asfaltem. Na pokładzie moje 95 oraz bagaż z namiotem, śpiworem.
Pod taką masę wymieniałem wcześniej tylną sprężynę na twardszą, fabryczna jest pod lżejszych. Przód zostawiłem fabryczny i jest ok pod moje użytkowanie.

Połacia szutrowych autostrad, leśne drogi, przeprawy rzeczne, głębokie piachy, bagna, zdarzyły się nawet podjazdy (chociaż pod tym kątem wytestowałem CRFę w Rumunii rok temu).
Jak ktoś ma wątpliwości co do możliwości tego motorka niech pyta śmiało. Ja nie mam i jestem pełny uznania. Jest to dobry wybór jeżeli ktoś zakłada 60+% offu, reszty dojazdów. Bo na dojazdach brakuje, z Mitasami MC23 prędkość przelotowa bez męczenia motocykla była do 110km/h. Kanapa dała o sobie znać, nie jest komfortowa, dużo pomogła owieczka, inaczej nie byłoby możliwe przejechanie takiego dystansu w 10 dni.
A najważniejsze to plusy- na szutrowych autostradach nie ma znaczenia czy jadę 250 czy 650 czy 1200, jest maks jaki jest granicą rozsądku i bezpieczeństwa i każdy z tych motocykli osiąga bez wysiłku ten maks gdzie to było w granicach 90km/h. Za to w terenie CRFa z bagażem jechała bez najmniejszego problemu, czekając na ciężkich i zmęczonych wysiłkiem kolegów, którzy musieli walczyć z motocyklem i jego masą i mocą. Tam CRFa była dużo szybsza, zwinniejsza i pozwalająca na relaksacyjną jazdę i czerpanie przyjemności.

Łącznie zrobiłem Rally już ~7000km.

Ogólne przemyślenia to: świetny dual do codziennej jazdy jak i weekendowej zabawy w terenie. Turystycznie do podmiejskich wycieczek 100-200km. Na następne wakacje zabieram CRFę na przyczepie i nie marnuje swoich sił i komfortu oraz opon na dojazd tylko bawię się na miejscu lepiej niż na większym sprzęcie. Kwestia własnych preferencji wyjazdowych.

Wrzucaj śmiało jakieś fotki!;)

Drak 05.08.2018 20:41

Fotek dużo nie mam ale zmontowałem filmik :)



https://www.youtube.com/watch?v=jQhGOeoPpkY

aadamuss 05.08.2018 23:31

Film fajny ale świateł temu Rally brakuje :-) pozdrawiam Adam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Drak 05.08.2018 23:36

No jest dobry LED ale niestety daleko i wysoko świecący. BMW miało chyba 6 halogenów więc robi dzień :D

Dymkaaa 06.08.2018 01:19

Zbytnio od serca

Franz 06.08.2018 06:40

Dymka-
Piszesz jak ortodoksa.
Z założenia crf 250 l to dual. Olej wymieniasz
Raz na 12 tys
Te 23 ps jest całkiem żwawe,
Jeśli masz w swojej xr400 zwykły gaźnik
To na drodze asfaltowej temu pierdzpiedowi
nie uciekniesz. W terenie wiadomo, ale z założenia to są dwa inne moto
Wyczynowe ktm w papierach mają 12 -16 kW
, wiadomo co później
Podstawowe pytanie - ile tym crf przejechales
Żeby mieć o nim zdanie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.