Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Karta i.c.e (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7608)

BLOB 11.10.2010 19:55

Karta i.c.e
 
Podczas jednego ze szkoleń natrafiłem na temat kart I.C.E (In Case of Emergency) to znaczy w nagłym wypadku.

Niestety czasy takie są jakie są i w związku z tym poddaję temat do rozpatrzenia przez wszystkich osobiście.
Karta ICE - w nagłym wypadku!

W sytuacji wypadku czy innego zagrożenia nasi bliscy często nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. W dowodzie osobistym czy innych dokumentach, które nosimy w portfelu nie mamy numerów kontaktowych. Nieliczni mają je zapisane na kartce papieru lub w telefonie komórkowym. Najlepszym sposobem na zapisanie tak ważnej informacji jest karta ICE - trwała, plastikowa, z 3 numerami do naszych najbliższych.

Skrót ICE (In Case of Emergency) oznacza „w nagłym wypadku”. Pomysł kart ICE powstał z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych.

Niemal każdy z nas znalazł się w sytuacji, która zagraża naszemu życiu lub zdrowiu. W 2007 r. na polskich drogach doszło do prawie 50 000 wypadków drogowych. Ucierpiało w nich 70 000 osób. Zapisane na karcie numery telefonów pozwalają służbom ratunkowym, Policji czy Straży Pożarnej na szybki kontakt z bliskimi osoby poszkodowanej. Pomaga to ustalić tożsamość poszkodowanego i stan zdrowia (choroby, przebyte urazy lub leki, które bierze). Wypadki komunikacyjne, to nie jedyne zagrożenie. Karta ICE jest niezastąpiona także w innych sytuacjach: gdy zgubi się dziecko, ktoś straci przytomność, albo nie potrafi podać swoich danych osobowych – wtedy ułatwia kontakt z rodziną takiej osoby.

Karta ICE zawiera imię i nazwisko właściciela oraz numery telefonów do 3 osób, które należy powiadomić w razie wypadku. Osoby podane do kontaktu powinny umieć udzielić informacji o stanie zdrowia właściciela karty. Karta nie zawiera informacji o grupie krwi, bo i tak nie zwalnia ona lekarza z obowiązku przeprowadzenia próby krzyżowej przed transfuzją.

Kartę ICE powinien mieć każdy z nas!
- Ty
- Twoje dziecko
- Twoi rodzice i dziadkowie
- Twoi współpracownicy, podwładni i przełożeni


W oddziałach PCK w całym kraju oraz w e-sklepie na www.pck.pl można kupić zdrapkę ze specjalnym kodem. Za pomocą kodu należy się zalogować na podanej stronie i wpisać swoje dane oraz kontakty do 3 najbliższych osób. Plastikową, wydrukowaną kartę otrzymamy pocztą.

Patronem Honorowym kampanii jest Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz -Waltz.


Dane wypadkowe trochę stare lecz nie w tym żecz.

Źródło:
www.pck.org.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/I.C.E.

Jeżeli mod uzna, że można przykleić to proszę.

A.Twin 11.10.2010 20:57

Cytat:

Napisał BLOB (Post 137188)
Karta ICE - w nagłym wypadku!

Godne polecenia :Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał BLOB (Post 137188)
numery telefonów do 3 osób

1.matka
2.żona
3.i kochanka ;)

MarekM 11.10.2010 21:31

Oprócz kart ICE, warto dodać te litery przed nazwiskiem bliskich nam osób w swoim telefonie komórkowym. Ratownicy często w ten sposób szukają osób, z którymi mogliby się skontaktować w razie naszego wypadku.

krystek 11.10.2010 21:49

powiem szczerze, że jeszcze z tego nie korzystałem jak zabierałem pacjenta, ale sam mam w komórce :)

BLOB 11.10.2010 22:02

Powiem tak "aby nigdy nikomu się nie przydało"

puntek 12.10.2010 12:24

Cytat:

Napisał Dr A.Twin (Post 137202)
Godne polecenia :Thumbs_Up:


1.matka
2.żona
3.i kochanka ;)

trzeci numer dynamiczny jest trzeba by jakąś aplikację aktualizacji założyć :)

Yennefer 12.10.2010 14:04

no wiesz Puntek...nie poznaję kolegi :D

Pablo 12.10.2010 14:54

Blob, racja.
Jednak ratownik musi o tym wiedzieć. Ten, który mnie zbierał 2 tygodnie temu nie wiedział (a mam kartę w portfelu, w telefonie ICE również)...

A.Twin 12.10.2010 15:33

Cytat:

Napisał puntek (Post 137309)
jakąś aplikację aktualizacji

Najlepiej,żeby była : telepatyczna, natychmiastowa, samoczynna i nie do rozszyfrowania po upgradzie :D

Dzieju 13.10.2010 01:19

Cytat:

Napisał puntek (Post 137309)
trzeci numer dynamiczny jest trzeba by jakąś aplikację aktualizacji założyć :)

No to zależy od dynamiki zmian , można jakiś automat zapodać albo ręcznie dla pewności.....:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.