Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Klr 650 czy warto kupic ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13106)

gerardgrodzisk 10.04.2012 22:07

Klr 650 czy warto kupic ?
 
Jak w temacie co sądzicie o KLR-ce
ps.a tu przykładowo http://otomoto.pl/kawasaki-klr-650-M3073902.html

KML 10.04.2012 22:20

A nie wolisz KLX?
Jest bardziej jakby hard ;)

HRABIA z Krosna 10.04.2012 22:25

Mam od nowości 2003, wszystko zależy od twoich:dizzy: oczekiwań ,niestety nigdy nie będzie on ani DRZ -tą ,ani Katem...:D

majo 10.04.2012 23:34

Moto kochane w Hameryce..chyba jeden z najbardziej popularnych singli do turystyki:) U Nas cieszący się nie najlepszą opinią po artykułach w ŚM i MŚ(używane). Chętnie poznam szczegóły użytkowników:)

Scorpi 11.04.2012 01:41

JAk to mówią kawasaki - kawał sraki.... podpobno częsci silnikowe z gównolitu aczkolwiek znajomy lata i nie nazeka, z tym ze ma go prawie od nowości no i oleju dolewaaaaaaaaaa... oj dolewa...

Marcin.111 11.04.2012 06:40

W jaki sposób chcesz używać tego motocykla? Ja używałem dwa lata i mam bardzo dobre zdanie na temat motocykla ale tak jak ktos napisał KTM to to nigdy nie bedzie?

BLOB 11.04.2012 07:09

Cytat:

Napisał Scorpi (Post 233110)
JAk to mówią kawasaki - kawał sraki.... podpobno częsci silnikowe z gównolitu aczkolwiek znajomy lata i nie nazeka, z tym ze ma go prawie od nowości no i oleju dolewaaaaaaaaaa... oj dolewa...


No i dobrze że mieszkasz tak daleko od Ryśka:mur:, coś mi się jednak wydaje że już odpalił swojego mafio woza cruzera i jedzie w twoim kierunku:umowa:.

A tak naprawdę to fajnie radzące sobie w ofie i onie motorki z kostką majtasową potrafią naprawdę wiele. Arek zjeździł kawał krowich placków za nim Rysiek i były to obydwa modele KLX i KLR bardzo podobne. Ja na tym robiłem parę podjazdów i co mi się nie podobało to miętkość wole twardsze moto, co nie kwalifikuje go do śmietnika. Dla mnie za niski (2 metry miesa i kości).
Na plus i to wielki KLX-R to start engine czego brakowało mi w starszych modelach bardziej hard.
Pomieszać zębatki zamontować rurki i w trasę.

Scorpi 11.04.2012 13:58

Cytat:

Napisał BLOB (Post 233119)
No i dobrze że mieszkasz tak daleko od Ryśka:mur:, coś mi się jednak wydaje że już odpalił swojego mafio woza cruzera i jedzie w twoim kierunku:umowa:.


Nie rozumiem twojej aluzji...

Możesz nawet i komarem jechać w któąś tam strone...

Napisałem ze moto nie jest złe bo znajomy sobie chwali ale jak wiekszośc singli ma coś w zapasie... jeden bierze olej drói domaga sie co sezonowego remontu itd...

To ze jezdzili gdzies tam po lrowich plackach to i gdzies czytałem ze na komarach sie wybrali gdzies w czarną dupe i dojechali...

puntek 11.04.2012 14:01

Cytat:

Napisał Scorpi (Post 233187)
Nie rozumiem twojej aluzji...

Możesz nawet i komarem jechać w któąś tam strone...

Napisałem ze moto nie jest złe bo znajomy sobie chwali ale jak wiekszośc singli ma coś w zapasie... jeden bierze olej drói domaga sie co sezonowego remontu itd...

To ze jezdzili gdzies tam po lrowich plackach to i gdzies czytałem ze na komarach sie wybrali gdzies w czarną dupe i dojechali...

aśśś się napiął
luzu więcej Blob z jajem to napisał ....

mikelos 11.04.2012 15:40

Z mojej dwuletniej perspektywy użytkownika KLR 650 i przejechanych 10 tys km zacznę od plusów:
+ lżejszy, węższy i niższy od AT (mam 177 cm i był OK)
+ prostszy od AT (żadnych pomp paliwa, synchronizacji gaźników, padającego tripmastera itd). Po prostu jak czegoś nie ma to się nie psuje :)
+ niedoceniany przez Polski rynek i dlatego tańszy od konkurentów
+ sprzedawany w sieci dilereskiej w PL (wersja C) = cień szansy na kupienie czegoś bez piętnastu właścicieli i dziwnych patentów
+ niskie spalanie (4,5 l w trasie z kuframi)

Co do minusów:
- jedyna rzecz która się psuje w silniku i którą trzeba bez względu na przebieg wymienić to napinacz łańcucha wałka wyrównoważającego (tzw. doohickey kit) Wymienić należy nie na fabryczny tylko na akcesoryjny - jest kilku dostawców. Robimy to raz i zapominamy o temacie.
- niewielki zbiornik 14 l - zasięg max 300 km - można kupić np. akcesoryjnego acerbisa 23 l
- słabe przednie hamulce - wiadomo: jedna tarcza, gumowe przewody, wymiana na stalowy oplot nieco pomaga.
- dziura energetyczna przy jeździe ok 70 km/h - na 4 biegu robi się głośny, na 5 jeszcze szarpie łańcuchem
- miękkie zawieszenie z przodu bez regulacji - zostaje tylko zmiana oleju albo sprężyn na progresy (kosztowne).
- mniej popularny = mniej akcesoriów i mniej fachowej wiedzy dostępnej w sieci. Część gratów kupowałem z Stanach, część musiałem dorobić (np. stelaże i gmole u Bartkowiaka)
- powyżej 110/120 km/h wibracje i wiatr urywa głowę (mimo dodanej szyby)
- niższa elastyczność niż w dwucylindrowcach - jak to singiel :)

W 2011 pojechałem KLR na Krym (Opis: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11703). Gdybym miał powtórzyć tą trasę, wolałbym AT, które zresztą kupiłem ;). Ale jeśli miałbym śmigać głównie na krótkie weekendowe wycieczki po szutrach/błocie i asfaltach + dojazdy codzienne do pracy, to przyznam że wolę KLR.

Moto jest szalenie popularne w Kanadzie, Stanach i podobno także w Australii, produkowane od chyba połowy lat 80. bez istotnych zmian (no dobra, inne plastki - rama i silnik ten sam). To jest prosta konstrukcja, bez ambicji na bycie hard enduro. Taki osiołek do czołgania się po kiepskich drogach :) Na temat porównania KLR do DR czy XL nie wypowiem się - nie mam doświadczeń.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.