Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Pamir Highway 27/07...19/08 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32142)

zaczekaj 15.06.2018 04:04

Cytat:

Napisał Wojteak (Post 586346)
http://www.centralasia-adventures.co...zor_lakes.html
Siedem jezior jest trochę dalej, wjazd z drogi z Piandzykentu ( piąte jezior jest ok 60 km ot niego. 39.165603,67.839495 Marguzor w Fanskich górach) . Z kolei powyżej Iskanderkul prowadzi jedna droga ( wzdłuż jeziora). po.minieciu willi prezydenta i parku pięciu źródeł zaczyna się piąć w górę. Następnie chińskakopalnia ( dwa kilometry w pyle) restauracja (!) I Sarytag (39.165603,67.839495)

Dziękuję 😉

adaml 15.06.2018 04:32

Cytat:

Napisał trolik1 (Post 586321)
Sugeruję jeszcze rozważyć nocleg na jeziorem Iskander Kul w drodze do Duszanbe. Nie pożałujesz...Z Chorogu będziesz jechał do Karakul drogą M41? A co z Korytarzem Wakhańskim? Ja byłem w korytarzu w zeszłym roku i mam nadzieję zawitac tam znowu za 2 miesiące bo moim zdaniem to najfajniejszy obszar w Pamirze..
pozdrawiam trolik.

Tak, M41. Przyjąłem że nie starczy już czasu na Korytarz i nie zbadałem jakie są wymagania dokumentowe - czy tam się wjeżdża bez wizy? Jakieś pozwolenie potrzebne? Byłeś tam z noclegami? Jeżeli tak, to na dziko czy u ludzi?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

adaml 15.06.2018 04:37

Cytat:

Napisał Sylwek_76 (Post 586330)
Już lepiej, ale.:
Pkt.
1 i 2. Piaseczno- Kijów przez Medykę. Po co?
4. Ambitnie, po drodze zatkany Woroneż i wyjazd w kier. Borysoglebska. Ale da się :).
Dorzuć lekko po jednym, dwa dni na Uzbekistan i Tadżykistan. Itd.

1-2: W piątek 27/07 muszę jeszcze w pracy odbić kartę :) więc ruszam z Piaseczna gdzieś o 14:00, stąd wymyśliłem postój pod granicą i nocleg. . .
4: Jak byś sugerował inaczej ten Woroneż ogarnąć? Czy inaczej się nie da tylko kilometrów za dużo na jeden dzień? Może dzień wcześniej uda mi się zajechać dalej niż do Kurska, pewnie dużo zależy od sytuacji na granicy UA/RUS

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Emek 15.06.2018 06:38

Cytat:

Napisał Sylwek_76 (Post 586330)
Już lepiej, ale.:

Pkt.

1 i 2. Piaseczno- Kijów przez Medykę. Po co?

4. Ambitnie, po drodze zatkany Woroneż i wyjazd w kier. Borysoglebska. Ale da się :).

Dorzuć lekko po jednym, dwa dni na Uzbekistan i Tadżykistan. Itd.



Woroneż da się całkiem ominąć. Bez wjazdu do miasta.

Sylwek_76 15.06.2018 07:04

Emek, wiem o tym :).

Adaml: rozumiem, że praca do 14. i jeszcze piątek. Ale po co do Medyki i z niej do Kijowa? Jedziesz w dalszą podróż i na początek takie kółko?

Kijów również nie jest najszczęśliwszy do przelotu, bo wiecznie zapchany. Warto ominąć to miasto od południa i, miast jechać do Kurska przez Głuchów i Kateryniwkę,skoczyć przez Charków, Hoptiwkę i Stary Oskoł (RUS).

adaml 15.06.2018 09:58

Cytat:

Napisał Sylwek_76 (Post 586356)
Emek, wiem o tym :).

Adaml: rozumiem, że praca do 14. i jeszcze piątek. Ale po co do Medyki i z niej do Kijowa? Jedziesz w dalszą podróż i na początek takie kółko?

Kijów również nie jest najszczęśliwszy do przelotu, bo wiecznie zapchany. Warto ominąć to miasto od południa i, miast jechać do Kurska przez Głuchów i Kateryniwkę,skoczyć przez Charków, Hoptiwkę i Stary Oskoł (RUS).

Okej, wujek googiel twierdził że przez kijów najszybciej :)

To w którym miejscu najlepiej przekroczyć Dniepr jeżeli nie w Kijowie?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Emek 15.06.2018 11:30

Jak będziesz leciał wcześnie rano to Kijów miniesz sprawnie. My lecieliśmy ok 7.00 rano i bardzo szybko to poszło. W przeciwną stronę w godzinach popołudniowego szczytu był dramat.

chemik 15.06.2018 11:45

Cytat:

Napisał Emek (Post 586393)
Jak będziesz leciał wcześnie rano to Kijów miniesz sprawnie. My lecieliśmy ok 7.00 rano i bardzo szybko to poszło.

Chyba nie ma reguły, bo ja o 7 rano utknąłem. Natomiast we wrześniu 2016 zarówno wjazd do samego centrum (popołudnie) jak i wyjazd (rano) poszedł nam sprawnie.

trolik1 15.06.2018 13:57

Cytat:

Napisał adaml (Post 586348)
Tak, M41. Przyjąłem że nie starczy już czasu na Korytarz i nie zbadałem jakie są wymagania dokumentowe - czy tam się wjeżdża bez wizy? Jakieś pozwolenie potrzebne? Byłeś tam z noclegami? Jeżeli tak, to na dziko czy u ludzi?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Do TAJ musisz mieć wize. Robisz ją tu:
https://www.evisa.tj/index.evisa.html
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że potrzebujesz też zgodę na GBAO (my potrzebowaliśmy na pewno bo jechaliśmy do korytarza)-ptaszek we wniosku wizowym i już. Spanie w namiocie lub u ludzi. Ogólnie ze spaniem nie ma żadnych problemów i obie opcje są fajne.
pozdrawiam trolik

adaml 15.06.2018 14:20

Wize do TAD razem z GBAO mam, ale korytarz to przecież terytorium Afganistanu chyba nie?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.