Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   KOMI Respublika przedsmak WORKUTY (2017 r.) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30702)

henry 25.11.2017 18:01

KOMI Respublika przedsmak WORKUTY (2017 r.)
 
Jest 13 dzień sierpnia 2015 roku, piątek.
Sylwek, Banan i ja, czwarty dzień jedziemy przez Kazachstam w drodze do Kirgistanu i Pamiru.
W tym dniu, na nocny odpoczynek nasze namioty rozbiliśmy głęboko w stepie szerokim, wśród traw i ziół pachnących obłędnie.
Kiedy po kolacji z puszki raczyliśmy się deserem w postaci soczystego arbuza stojąc w trójkę na tle zachodzącego słońca, Banan zadał mi niewinne pytanie.
- A gdzie byś chciał pojechać na kolejną wyprawę ?
Hmm. Analizuję w pamięci mapę, oczywiście na wschód od Polski.
W Pamir właśnie jedziemy, w Gruzji i na Krymie byłem, Magadan i Bajkał na razie mnie nie interesuje. Może bardziej na północ by pojechać ?
Murmańsk za blisko i wszyscy tam jeżdżą, ale dalej na wschód jest fajny punkt, Workuta się nazywa i kojarzy mi się tylko i wyłącznie z sowieckimi łagrami.
- Może do Workuty by pojechać ? - odpowiadam.
- A gdzie to jest ?
- Północny Ural.
- Ale tam nic nie ma.
- I dobrze, nikt tam nie jeżdzi.
W 2016 trzeba mi było jeszcze raz w Pamir, żeby przejechać Bartang, a po powrocie …
Jest póżna jesień, chyba październik. Zakościele 164, dom Dafika.
Ogień wesoło buzuje w kominku, siedzimy pijąc kawę z ciasteczkami, a ja opowiadam o Bartangu.
W pewnym momencie Dafik pyta:
- To gdzie zabierzesz mnie w przyszłym roku ?
I w ten oto sposób, w sobotę 15 lipca 2017 roku jesteśmy w drodze do Augustowa.
Wizy załatwione przez WizaCenter, ubezpieczenia w PZU, SPoT od Neno, dolary i euro kupione.
Motory ( XL600 i XL700 ) po przeglądzie, min. świeży olej, nowe klocki, nowe opony.
Decydujemy, że spać będziemy razem, dlatego kupujemy namiot trzy osobowy ze sporym przedsionkiem na manele. Dodatkowo nowe materace, torby bagażowe, kufer Givi dla Dafika.
W międzyczasie, na Forum Afrykańskim, całkiem przypadkiem powstaje małe zamieszanie wokół mojego wyjazdu w rezultacie czego otrzymuję prezent od motomax-a w postaci kompletu opon do Trampka. Wielkie dzięki Max.
Ruska wiza rozpoczyna się 18 lipca, a my startujemy 15, więc mamy trzy dni, żeby spokojnie dojechać do granicy.

Kali89 25.11.2017 18:08

Długo czekałem na tą relację...

Jedziesz Henry, nie daj się ciągnąć za język.

marcinos11 25.11.2017 19:20

Odrazu widać że relacja będzie interesująca jak zawsze :)

przemo77390 25.11.2017 20:43

Fajnie - ciekawiło mnie strasznie jaka będzie relacja

chemik 25.11.2017 21:50

Nareszcie.

kylo 25.11.2017 23:00

Na pohybel malkontentom:lukacz:

chankrymski 26.11.2017 19:57

No wreszcie! Henry jeśli ta xl700 dojechała i wróciła... to przestaje myśleć o "miodzie w dupie"! Czekam z niecierpliwością.....

henry 26.11.2017 20:39

Cytat:

Napisał chankrymski (Post 558871)
No wreszcie! Henry jeśli ta xl700 dojechała i wróciła... to przestaje myśleć o "miodzie w dupie"! Czekam z niecierpliwością.....

Dojechała i wróciła bez problemów ... no, przynajmniej przez nas nie zawinionych :D Ale ... czy to w ogóle były problemy ?

pantufl 27.11.2017 12:18

A my mamy trzy dni czekać spokojnie na ciąg dalszy? No zlituj się Henry i pisz dalej :)

henry 27.11.2017 23:01

Cytat:

Napisał pantufl (Post 558942)
A my mamy trzy dni czekać spokojnie na ciąg dalszy? No zlituj się Henry i pisz dalej :)

Jakie trzy dni ... tydzień, tylko w soboty mam wolne :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.