Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Paliwo przelewa komory pływakowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6719)

PawelZDR 06.06.2010 19:48

Paliwo przelewa komory pływakowe
 
Witam!
Zaworki iglicowe ok szczelne i podmieniane na drugie bez rezultatu,pływaki całe.Czy ktoś wie jak jest osadzony korpus zaworka w samym gaźniku ,czy jest na wcisk i ma być szczelne, czy może jest tam jakiś o-ring?Zaczynam podejrzewać ,że paliwo idzie bokiem między korpusem zaworka a samym gaźnikiem bo nic innego na razie nie przychodzi mi do głowy.Same zaworki ,wszelkie powierzchnie i szczelność sprawdziłem jak się należy więc teraz czas na inne pomysły.

Babel 06.06.2010 20:40

Cytat:

Napisał PawelZDR (Post 118366)
Witam!
Zaworki iglicowe ok szczelne i podmieniane na drugie bez rezultatu,pływaki całe.Czy ktoś wie jak jest osadzony korpus zaworka w samym gaźniku ,czy jest na wcisk i ma być szczelne, czy może jest tam jakiś o-ring?Zaczynam podejrzewać ,że paliwo idzie bokiem między korpusem zaworka a samym gaźnikiem bo nic innego na razie nie przychodzi mi do głowy.Same zaworki ,wszelkie powierzchnie i szczelność sprawdziłem jak się należy więc teraz czas na inne pomysły.

A drugie zaworki wsadzałeś nowe ??
Ja miałem podobnie niby szczelne jak się wyjęło a po wsadzeniu gaźników do moto lało się jak diabli. Dopiero wymiana na nowe pomogła.

PawelZDR 06.06.2010 20:42

właśnie nowe i dalej się leje

podos 07.06.2010 08:42

a moze pompa od 90-setki? Z duze cisnienie daje i przelewa górą?

PawelZDR 07.06.2010 12:51

Pompa jest org. także ciśnienie odpada.W drugiej mam Pierburga który ma deko wyższe ciśnienie, pompa pracuje cały czas i tam jest sucho.

podos 07.06.2010 13:23

Jak wyjmiesz gaznik to pływak podnieś do góry tak aby zamknął sie zawór. Dmuchnij ustami w rurkę doporowadzającą paliwo. Jak nie pójdzie to znaczy zaworek jest szczelny i musisz szukać dalej. Sprawdz pływaki na okolicznosć podwieszania się. I przede wszystkim jak sika? Przewodem przelwowym pod motocykl?

Babel 07.06.2010 13:38

Cytat:

Napisał podos (Post 118445)
Jak wyjmiesz gaznik to pływak podnieś do góry tak aby zamknął sie zawór. Dmuchnij ustami w rurkę doporowadzającą paliwo.

D..pa jak tak robiłem i było szczelnie jak dmuchałem a po założeniu gaźników się lało - jak pisałem u mnie wymiana pomogła. Nie wiem dlaczego tak się działo ale Dzieju świadkiem bo mi pomagał :)
Może za słabe mam płuco ;)

PawelZDR 07.06.2010 17:04

Cytat:

Napisał podos (Post 118445)
Jak wyjmiesz gaznik to pływak podnieś do góry tak aby zamknął sie zawór. Dmuchnij ustami w rurkę doporowadzającą paliwo. Jak nie pójdzie to znaczy zaworek jest szczelny i musisz szukać dalej. Sprawdz pływaki na okolicznosć podwieszania się. I przede wszystkim jak sika? Przewodem przelwowym pod motocykl?

Pisałem już ,że to mam sprawdzone i jest na bank OK.Zaworki podmieniłem na nowe z Larssona ale to tylko trzpień z kawałkiem gumy więc musi być OK.Sika wężykiem przelewowym czyli poziom jest ponad rurkę odprowadzającą.Jutro to rozmontuję jeszcze raz i mam nadzieję znajdę winowajcę takiego stanu.

mirkoslawski 21.11.2012 06:57

Podepnę się pod ten temat - u mnie przelewa lewy gaźnik - wymieniłem zaworki iglicowe na nowe, pływaki chodzą luźno, nie widać uszkodzeń (BTW - jak sprawdzić ich szczelność? podtopić w wodzie?), komory wyglądają czysto, gniazda (okiem "znafcy przez f" czyli moim) też ok. Założyłem u-rurkę na razie...czy można kupić same pływaki? czytałem w jakimś wątku, że "czasem pomaga piznięcie śrubokrętem w komore pływakową" - piznąć?:)

Dzieju 21.11.2012 07:31

Lewy gaźnik? to masz boksera :)
Jeśli pływaki będą nieszczelne to będziesz miał w środku benzynę.Jak już chcesz je topić w celu sprawdzenia szczelności to dlaczego w wodzie a nie w Pb?
Do tego są one na tyle luźno osadzone (przynajmniej u mnie) że podwieszanie nie jest możliwe.
Jeśli pływak chodzi swobodnie , nie zawiesza się i jest szczelny to jedynym pozostałym elementem zatrzymującym paliwo jest zaworek iglicowy.
Może u ciebie już się wykłepał albo po prostu podszedł jakiś farfocel i przez to nie domyka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.