Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Halogeny led (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19889)

krakus 03.03.2017 08:30

pierwszy w środę ustawił się w kolejce Jac przez PW. Czekaliśmy czy Wojtek będzie zainteresowany.
Jeśli zrezygnuje, bierze Maras. Blisko do dostawy będzie :)

edit: Jac potwierdził, bierze.

Punkt 17.04.2017 21:28

Czy ktoś z forum używa/ używał świateł przeciwmgielnych sw motech?
Warte są wydanej na nie kasy?

FrankoChmiel 18.04.2017 14:19

Hej, nie denerwujcie się ale znalazłem taki artykuł z jakimś tam przywołaniem przepisów w razie jakby się diagności lub niebiescy brali za wypisywanie mandatów. Chyba warto się zapoznać przed zamontowaniem światła w dogodnym miejscu:
http://moto-kaplan.autokult.pl/28974...godne-z-prawem

samos 20.04.2017 11:29

A właśnie się przmierzałem żeby coś poszukać do mojego motonga...

myku 28.04.2017 21:59

Poradzcie prosze.Wreszcie zdecydowalem sie na halogeny do motocykla fimy 4xled supermini.I teraznie wiem ktore wybrac zeby moc bez problemu w dzien jezdzic,ale i zeby po ciemku robily robote.Halogeny maja byc dwa na wysokosci bocznego gmola jakies 60cm.Ktora wersje wybrac?MID WORK czy FOG?Nie chce problemow na drodze z innymi kierujacymi.
http://4xled.com/pl/moto-aero/

redrobo 28.04.2017 22:30

Wiazka tylko typu spot. Na dzien beda za mocne. Jesli chcesz w dzien na tym jezdzic to zainteresuj sie endurotech.eu od piothrusa z advrider.pl

myku 28.04.2017 22:49

Na stronie producenta jest zestaw z dimerem do lampek,zeby w dzien moc je przelaczyc na nizsze zuzycie energii,a co za tym idzie ich slabszym dzialaniu.Wtedy w trybie dziennym swieca po prostu slabiej .

redrobo 29.04.2017 03:02

W takim razie powinno byc ok. W sumie 6 diod xml zrobi robote. Zamontowane wyzej beda skuteczniejsze i w terenie przed kolami bedzie mniej czarnych plam.

myku 29.04.2017 10:45

Dzieki,to wspomozemy rodzima produkcje :Thumbs_Up:

szynszyll 06.06.2017 12:44

2 Załącznik(ów)
yo

szukam sposobu by zamontowac ledy na goleniach w dwoch tigerach. znalazlem takie obejmy jak na fotkach. dedykowane sa do srednicy rury 50mm - w tigerach mamy 55mm. czy nie kojarzy się wam jakas dziedzina techniki gdzie podobne obejmy sa stosowane? te znalazlem w sklepie z technika sceniczna. moze w Waszej pracy uzywacie czegos podobnego rozmiarem zblizonego do 55mm?

znalazlem:

https://www.alibaba.com/product-deta...078771358.html

zamowione 4 sztuki tych chinoloi. jak przyjda wrzuce fotki jak siadly na goleniach.

szalonystefan 18.06.2017 20:17

Ja mam od enduro tech i robią robotę. Polecam.

PiterXTZ750 26.07.2017 09:05

Czy ktoś miał do czynienia z tymi halogenami?
http://allegro.pl/halogeny-motocyklo...0.html#thumb/4

Wyglądają podobnie do tych polecanych przez Was z Aliexpress. Problem z tym, że wyjazd za pasem i nie mam czasu tyle czekać na przesyłkę, a muszę coś dokupić, bo z oryginalnymi lampami w Super Tenere jestem dosłownie w ciemnej du*ie...

hellwoot 26.07.2017 13:17

To samo, tylko cena doj...na ostro. Grubo jak za chińczyka bez homologacji. Za 3 stówy to kupisz hellę.

szynszyll 26.07.2017 17:46

ktory model helli konkretnie?

redrobo 26.07.2017 17:51

Cytat:

Napisał PiterXTZ750 (Post 541228)
Czy ktoś miał do czynienia z tymi halogenami?
http://allegro.pl/halogeny-motocyklo...0.html#thumb/4

Wyglądają podobnie do tych polecanych przez Was z Aliexpress. Problem z tym, że wyjazd za pasem i nie mam czasu tyle czekać na przesyłkę, a muszę coś dokupić, bo z oryginalnymi lampami w Super Tenere jestem dosłownie w ciemnej du*ie...

Jak nie masz czasu to kup taka jedna.. Powinna dac rade.

szynszyll 26.07.2017 17:57

1. lampy na przekazniki - w xtz jest to spartolone i cala moc idzie przez stacyjke i przelacznik na kierze. roznice aku-lampa dochadza do 2V

2. wysokiej klasy zarowki H4. w Xtz jak nie przerabiales mozesz miec jeszcze zwykle zarowki!

3. moc dodatkowego oswietlenia max 50W bo usmazysz instalacje. jaki masz regler? ten maly obok aku czy ten od TDM juz? ktory rok motocykla? jaki kraj pochodzenia?

hellwoot 26.07.2017 18:31

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 541345)
ktory model helli konkretnie?

a o ten:
http://allegro.pl/halogeny-motocyklo...411056402.html

Zmyler 26.07.2017 18:39

Jeśli mogę swoje 3 grosze o światłach w xtz750 czy xt600z 3aj - doskonałe światło dają polskie zamienniki produkcji firmy Wesem czy Wessem . Oczywiście po zastosowaniu przekaźnika tak jak Szynszyll pisze. Z zewnątrz różnią się od oryginału gładkim "szkłem" a wewnątrz nowoczesnym jakby wielozwierciadłowym odblaśnikiem. Pare osób to przerabiało.

szynszyll 26.07.2017 19:04

kolega chce oswietlac droge a nie ja podgrzewac. epoka halogenow tradycyjnych juz sie konczy - stad takie obnizki cen. sila swiatla jest nieporownywalna. do tego ten zestaw pobiera 110W to jest 11 diod 10W cree - masz pojecie jaka to moc swiatla? :)

ja zakladam 2x10W cree i wg mnie jest wystarvzajaco.

Redrobo napisal wyzej ze jedna 40W powinna dac rade i ja tez tak uwazam. w zupelnosci wystarczy.

PiterXTZ750 26.07.2017 19:39

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 541349)
1. lampy na przekazniki - w xtz jest to spartolone i cala moc idzie przez stacyjke i przelacznik na kierze. roznice aku-lampa dochadza do 2V

2. wysokiej klasy zarowki H4. w Xtz jak nie przerabiales mozesz miec jeszcze zwykle zarowki!

3. moc dodatkowego oswietlenia max 50W bo usmazysz instalacje. jaki masz regler? ten maly obok aku czy ten od TDM juz? ktory rok motocykla? jaki kraj pochodzenia?

Ad.1. Z elektryki słaby jestem i nie chcę grzebać zbytnio tuż przed wyjazdem, bo potem w najmniej oczekiwanym momencie okaże się, że coś źle zrobiłem lub popsułem, dlatego temat przekaźników będę ogarniał już po powrocie - dzięki za radę!

Ad.2. Żarówki mam Philips Extreme Vision i mimo wszystko słabo to wszystko świeci...

Ad.3.Regulator mam wymieniony wg porad mojego forum XTZ na jakiś polskiej produkcji. Miałem ten mały obok aku i się usmażył chyba ze starości, bo rok moto 91 i kiedyś po prostu zaczął się fajczyć. Pochodzenie - Szwajcaria.

Biorę jedną sztukę na testy i zobaczymy co z tego będzie.

motomax 26.07.2017 19:43

2 Załącznik(ów)
Jak XTZ ma słabe światła jak afryka,to wrzuć ledowe żarówki i stanie sie jasność... w ten sposób wyleczyłem AT z Egipskich ciemności świeci prawie jak NAT.

Jak chcesz zrobię zdjęcia w nocy to zobaczysz

Tu masz 2x halogeny 3hp led w XRV 750 po 40 wat każdy

za jakiś czas będę miał żarówki led w ofercie i puszczę 1 na testy na forum

zdjęcie poniżej afra z H4 Led 22w sztuka x2

PiterXTZ750 26.07.2017 21:39

No świeci to pięknie!
A możesz polecić jakieś dobre źródło takich żarówek i konkretny model, bo jak patrzę np. na alledrogo to trochę tego jest?

Dymkaaa 26.07.2017 21:55

Philips luxeon 6000lm, przynajmniej mi to podrzucił , myślę że w następnym tygodniu zamontuje i również mogę pokazać efekt.

motomax 26.07.2017 21:59

Niedługo będę miał w ofercie z gwarancją 24 miesiące,cierpliwości

Jedynym minusem jest brak homologacji,ale za jakość światła przymykam na to oko... użytkuję takie w busie od ponad roku i są mega

Emsi 26.07.2017 22:01

Z philipsa, to pewnie tylko nazwa i nic więcej, homologacji toto na pewno nie ma (wszystkie led H4, H7). I ciekawe jak bardzo razi tych z naprzeciwka.

szynszyll 27.07.2017 02:43

z tego co widze w sieci to do produkcji tego uzywane sa diody Philips serii Lumileds. Finalny produkt nie jest dzielem tej marki, uzyto tylko ich diod.

teoretycznie w razie jakiejs draki mozna miec klopoty jak to ktos wyczai czy z policja czy z ubezpieczycielem - no ale to chyba oczywiste.

JaTomek 27.07.2017 07:09

W motocyklu zmiana żarówki na led nie robi większej różnicy dla współuczestników ruch. W samochodzie jest zdecydowanie gorzej. Wrzuciłem kiedyś led'y h4 do auta i efekt był taki, że co 10 kierowca migał mi światłami. Strasznie dawały po oczach. Takie "żarówki" dają mocno rozproszone światło i na pewno go nie modelują jak powinny. Lampy dawały bardzo podobne odbicie snopu światła na ścianie a nie powinny.

PiterXTZ750 27.07.2017 07:37

Czekamy w takim razie na testowy egzemplarz.

szynszyll 27.07.2017 09:25

wiadomo ze swiat skonczy na ledach i bedzie to podstawowe zrodlo swiatla juz za kilka lat, to jednak wymaga przeprojektowania calego reflektora tak by nie byl uciazliwy i niebezpieczny dla innych uzytkownikow. mnie bardzo irytuje to, ze kierowcy nie zmieniaja na mijania na przeciwko pieszych i rowerzystow - wiedza, ze ci nie moga im za kare pociagnac dlugimi po oczach. sporo kiedys jezdzilem rowerem w nocy i nie raz musialem sie po prostu zatrzymac bo jakis buc mnie oslepial a ja nie widzialem gdzie jade.

Novy 27.07.2017 09:28

Z żarówkami led jest taki problem, że o ile nie mają właściwego radiatora to będą się bardzo grzały i niestety paliły. Niestety zwykły reflektor nie jest przystosowany do chłodzenia żarówki od tyłu i to może być problem.
Zaznaczam - może, ale nie musi :)

motomax 27.07.2017 15:17

Nie oslepiają,oślepia palnik ksenonowy w zwykłeym reflektorze ,linia odcięcia światła jest bardzo wyrazna. moim zdaniem warto byle nie w jakieś badziewie sie wepchać..

Zarówki led mam ponad rok w busie i zostały wytestowane dobrze,w dupie mam homologacje mam widzieć na drodze pieszych rowerzystów i inne cuda..

W afryce pokazanej na zdjeciach były w Tobolsku i si nic nie przpaliły ani nie przegrzały

Gówno mi z homologacji zwykłej żarówki jak kogoś potrące czy nie daj bóg zabije...

Jeżdzą w dwóch motocyklach i obaj właściciele są zachwyceni i starych żarników nie chcą widzieć.

Były kontrole Policji z EU włącznie i życzliwymi Austryjakami,kilka razy jezdziłem na stacje diagnostyczne że niby światła wyregulować i sie tam nikt nie pytał co to za żarówki.

Szarówka deszcz a tu nadal białe jasne światło...

ok jak otrzymam przesyłkę daję jedną na testy i każdy sobie sprawdzi na swojej lampie w nocy,nie będę nikogo przekonywał każdy sam sobie sprawdzi i porówna.

Nic nie zachwalam stwierdzam fakty,nieprzekonanych zapraszam do mnie.
Tak jak pisałm jak sie uda wynegocjować warunki bedę miał w sprzedaży...jak si uda...

Póki co widzę że już się pojawiają z homologacją,a żeby ni było że sie sępię wiedzą

tu gość sprzdaje w sensownej cenie z radiatorami pasywnymi
http://allegro.pl/zarowka-led-h4-90w...822736403.html

Technologia szybsza od ludzkich przekonań

Ale to osobny wątek bedzie zdrowia

szynszyll 27.07.2017 16:06

no taka troche zabawna ta oferta koles pisze:

TO PRODUKT POLSKIEJ FIRMY NIE CHIŃSKI ZAMIENNIK!!!

a na stronie producenta:

http://www.nssc.eu/nssc-lighing.php

zero adresu, zero telefonu. Polski producent :)

nigdzie rowniez na stronie producenta nie ma slowa o uzyciu diod Philipsa

i jak zwykle na stronie z chinszczyzna ogolniki w stylu:

Marka NSSC (obok marek Philips i Hella) jest jedną z niewielu, która oferuje swoim użytkownikom produkty posiadające wszystkie właściwe testy, które zostały wykonane w warunkach laboratoryjnych, co potwierdzają uzyskane certyfikaty, zarówno homologacyjne jak i jakościowe.

co kto jakie badania i certyfikaty to juz niestety sie nie dowiemy :)

tu sklepik z tymi ledami:

https://www.aliexpress.com/store/265...108.0.0.5HnJoH

JaTomek 27.07.2017 17:18

Cytat:

Nie oslepiają,oślepia palnik ksenonowy w zwykłeym reflektorze ,linia odcięcia światła jest bardzo wyrazna. moim zdaniem warto byle nie w jakieś badziewie sie wepchać..
Podaj mi proszę konkretnego producenta i typ żarówki. Chętnie kupię i zamontuję w aucie bo z moich doświadczeń wynika, że oślepiają i nie ma na to rady.

Cytat:

Były kontrole Policji z EU włącznie i życzliwymi Austryjakami,kilka razy jezdziłem na stacje diagnostyczne że niby światła wyregulować i sie tam nikt nie pytał co to za żarówki.
Też byłem kilka razy na stacji diagnostycznej i nikt o żarówkę się nie pytał ale jej nie wyregulujesz ponieważ nie ma wyraźnej linii odcięcia jak w żarówce halogenowej.

Tak ja wcześniej pisałem w przypadku lamy w motocyklu lekkie oślepianie to nie problem w samochodzie zdecydowanie gorzej.

szynszyll 27.07.2017 18:02

u mnie na wsi facet nawet nie wstaje od biurka jak sie motocyklem przyjezdza :) motocykl na placu a pan pisze swoje i kasuje. zupelne rodeo.

motomax 27.07.2017 21:21

Na stację diagnostyczną jeżdziłem z ciekawości czy czepią sie żarówek,a światła sobie sam wcześniej bez problemu wyregulowałem.. z widoczną linią odcięcia światła..

Ag trade tarnobrzeg od tej firmy kupowałem,H4 typ,model 8000.

Na kilku reflktorach sprawdzałem i jest widoczna linia odcięcia światła,po za tym żarówki mają regulację.

Być może u ciebie sie tego nie da zrobić z jakiegoś powodu,ale tego powodu nie znam bo nie mam twojej lampy i żarówki,al to wcale nie znaczy że wszystkie te żarówki nie mają lini odcięcia światła.

Nie twierdze że są idealne,ale przy takiej ilości światła jaką emitują zakładam do wszystkiego co ma silnik i kawałek lampy.

Mi nikt niczego nie podał pobuszowałem w necie przeglądłem aukcje i wybrałem,wybrałem blisko miejsca zamieszkania,jak by był badziew sam bym pojechał osobiście reklamować... ot tyle.

Proszę filmik z tej firmy.
https://www.youtube.com/watch?v=Z_ICWgYAe5c

hellwoot 27.07.2017 21:32

Motomax? Tak z ręką na sercu? Jeździsz busem z tymi ledami i nikt Ci nie mruga? Chętnie bym to kupił do rzepa bo tam światła jak kaganki ale jak mam wyjebać do kosza po kilku nocnych przejazdach bo mnie inni będą przeklinać to wolę kupić kolejne vplusy.

motomax 27.07.2017 21:49

Kur... chłopy rok ponad mam w busie i w osobówce,problemów nie ma,jak jedzie koczot w obnizonym aucie to nawet świeczka go bedzie oślepiac...

Nie mrugają,kilka razy jakiś debil mrugną ale to z tego powodu że wydawało mu sie że auto na wzniesienia ma wjeżdżać w poziomie...

Jazda po PL SK HU A IT SLO,Znajomy AT Był na Litwie Białorusi i sie nie skarżył..

Jak policzyłem że osrane Osram Night Braker palą się systematycznie co 3 miechy to wyszło 240zł za 4 komplety na rok,za ledy wtedy dałem 360zł za komplet i rok przetrwały czyli wyszły 120zł drożej...dziś ledy są tańsze czyli różnica jeszcze mniejsza...

Jadę w trasę to chcę widzieć gdzie jade,na dzień dzisiejszy w masterze 2003 rok nie mam w lampach tradycyjnych żarówek wszystko led i nic sie nie przepala..

Pobór prądu jest też wyraznie mniejszy..

I nikt mi nie mruga chyba że jadę na długich,ale i wtedy nie mrugają tylko poprostu staja bo jeszcze sa dopięte 2 halogeny ledowe po 50 wat każdy i wtedy nastaje jasność..

hellwoot 27.07.2017 21:57

No i namówił :D

motomax 27.07.2017 22:18

:vis:pochwal sie czy zagości na stałe czy poleci do zielonego pojemnika

Zmyler 28.07.2017 07:00

Ile teraz kosztują ? i czy można na sztuki czy tylko parami ? ... Znalazłem 190 pln

R2D2 28.07.2017 23:07

To że u nas na drogach jest kongo to wiadomo nie od dziś i to że wielu ma w dupie homologację też.
Montują w motocyklach i samochodach nieprzystosowanych ksenony i inne gówno i mają w dupie ,grunt że właściciel tego i kierownik widzi dobrze.

Wartości strumienia świetlnego wynoszą 850-1150 lm światło mijania oraz 1400 – 1900 lm dla światło drogowe.
Zbyt duża wartość strumienia dla świateł mijania powoduje oślepianie nadjeżdżających z przeciwka.

Parametry większości chińskich lamp ledowych są wyssane z palca a większość sprzedających "polskich producentów" nie rozróżnia prądu od mocy , podają jakieś absurdalne strumienie świetlne rzędu 6000lm (lumenów) z 4 diod LUXEON Z ES gdzie według katalogu 1 dioda w temperaturze barwowej 5000K i prądzie znamionowym generuje 220lm x4 daje to 880lm.
Diody można zasilać większym prądem ale spada ich sprawność a zarazem rośnie ilość wydzielanego ciepła.

szynszyll 06.08.2017 19:30

5 Załącznik(ów)
jakis czas temu szukalem obejm do zamocowania LED na upsie w Tiger 1050 i 800xc. tak to wyszlo i moze bedzie inspiracja dla posiadaczy NAT. srednica rur 55mm. uchwyt o zakresie 49-55mm.

Dymkaaa 16.10.2017 14:19

Co to za reflektory? Dedykowane do ledów? Potrzebuje reflektory podobnej wielkości pod H7
ale kompletnie nie wiem gdzie co i jak..
Zastosowałbym to u siebie ale ładowanie zdecydowanie za słabee

szynszyll 16.10.2017 15:39

nic nie zrozumialem z tego co napisales

to sa led 10w przeciez h7 zuzywa wiecej mocy

Adampio 16.10.2017 16:40

H7 ale żarówka! Ledy przy tej samej ilości światła biorą ok 1/10 tego co żarówki

Dymkaaa 16.10.2017 18:44

Mam już ledy H7 2x25w tyle, że szukam do nich reflektorów, bo te co mam i montaż to porażka, owszem świecą ale gdzie chca i jak chca.. Dlatego pytam co to za reflektory, bo nie znam się na tym, jakie dobrać itp. A stator(ładowanie) w XRR wyciąga chyba jedynie około 50w, więc montaż ich tak jak Ty masz+ normalne oświetlenie(kseno+halogen) razcej nie wchodzi w gre.

szynszyll 16.10.2017 20:20

dalej nic nie kumam :) to sa ledy cree 10W. cale takie kupilem. tu sie nie zmienia zarowek. nie otworzysz tego. jutro z roboty wrzuce Ci link. wg mnie swieca bardzo solidnie.

motomax 16.10.2017 21:06

dymka może z tego by zaadoptować

http://bmwonline.pl/pl/p/Podwojny-re...00-850-GS/2964

H4 mijania i drogowe a H7 drogowe... kąt odciecia światła można wyregulować,u mnie jest bardziej wyrazna linia odcięcia światła niz w tradycyjnej h4

redrobo 16.10.2017 21:12

Do ledow i xenonow tylko soczewki. Odblysniki, reflektory do zwyklych zarowek.

motomax 16.10.2017 21:16

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 541727)
To że u nas na drogach jest kongo to wiadomo nie od dziś i to że wielu ma w dupie homologację też.
Montują w motocyklach i samochodach nieprzystosowanych ksenony i inne gówno i mają w dupie ,grunt że właściciel tego i kierownik widzi dobrze.

Wartości strumienia świetlnego wynoszą 850-1150 lm światło mijania oraz 1400 – 1900 lm dla światło drogowe.
Zbyt duża wartość strumienia dla świateł mijania powoduje oślepianie nadjeżdżających z przeciwka.

Parametry większości chińskich lamp ledowych są wyssane z palca a większość sprzedających "polskich producentów" nie rozróżnia prądu od mocy , podają jakieś absurdalne strumienie świetlne rzędu 6000lm (lumenów) z 4 diod LUXEON Z ES gdzie według katalogu 1 dioda w temperaturze barwowej 5000K i prądzie znamionowym generuje 220lm x4 daje to 880lm.
Diody można zasilać większym prądem ale spada ich sprawność a zarazem rośnie ilość wydzielanego ciepła.

hm a to ciekawe co piszesz.. w żarówkach które posiadam jest po 8 diód z lewej i z prawej strony żarówki czyli 16 na żarówkę czyli 32 w dwóch.. 32x220 wynosi 7040 lumenów czyli 3020lm ma pojedyńcza żarówka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.