Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Czy można wziąć w leasing moto bez prawka na moto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29049)

ArtiZet 18.04.2017 23:37

Czy można wziąć w leasing moto bez prawka na moto
 
Pytanie z rodzaju głupich (a może i nie) jest takie jak w temacie.
Interesują mnie aspekty prawno- podatkowe.
Sytuacja jest taka, że osoba mająca jednoosobową działalność gospodarczą nie posiadająca prawka kat. A i chce wziąć w leasing moto.

Primo- czy instytucję finansową/leasingodawcę bedzie to w ogóle interesowało ? Udzieli leasingu ?
Secundo- jeśli primo nie bedzie przeszkodą to co na to Urzad Skarbowy?- czy ma prawo sprawdzić w jaki sposób ta osoba wykorzystuje przedmiot leasingu a tym samym np. odmówić skorzystania z szeroko pojętych możliwości odliczeń z tytułu leasingu moto ?

P.S. wiem, że temat może być z pogranicza wiec w razie czego proszę o info na priv

Pirania 18.04.2017 23:42

Chyba możesz ale AC w leasingu Cię wykończy..Dopisz do PKD wyposażyczalnia moto i masz spokój z US.

luk2asz 19.04.2017 00:02

Bez prawka leasing zależy od firmy leasingowej. Każda ma swoje zasady przyznawania. U mnie np. zalezy od magicznego "skoringu" - w AA można dostać bez prawka.

Nynek 19.04.2017 09:45

Cytat:

Napisał Pirania (Post 527973)
Chyba możesz ale AC w leasingu Cię wykończy..Dopisz do PKD wyposażyczalnia moto i masz spokój z US.

No chyba nie wystarczy, bo US może zakwestionować taki koszt w przypadku nie pojawienia się dochodu z tego tytułu. Także chyba co jakiś czas faktura by się przydała z tytułu wypożyczenia moto, ale to nie problem.
Jeżeli będzie na wypożyczalnie brany leasing to na pewno ubezpieczenie będzie na wyższych stawkach także nie wiem jak to suma sumarum wyjdzie w rozrachunku końcowym ?

Obiło mi się o uszy, ze do jakiejś kwoty leasingu nie wymagane jest AC ? Ktoś może to potwierdzić?

Pirania 19.04.2017 11:33

Leasing = czasami FV z wynajmu..
AC- mnie się nie udało finansowo tego ogarnąć..kwoty kosmos i mnie wychodziło że za drogo.

Cezarus 19.04.2017 12:26

Słuchajcie się Pirani ...dobrze prawi....

Zmyler 19.04.2017 17:02

Jak można do drugie pytanie (może to głupie) - Po co Ci motocykl bez prawa jazdy ? Wiem że da się jeździć lecz .... na dzień dzisiejszy miałbym duuuże wątpliwości. Czy to moto ma być na wynajem ? Pytam poważnie .

cheniek 19.04.2017 17:06

Np. Pani Żona ma działalność gospodarczą i chcielibyśmy wziąć nowy sprzęt w leasing ...
Takie coś mi przychodzi do głowy ...

ArtiZet 19.04.2017 17:18

No właśnie, nikt nie powiedział, że kierował będzie właściciel firmy nie mający A

ivul 20.04.2017 09:22

Przecież właściciel firmy nie musi jeździć/używać tego co kupuje.
Jak kupujesz koparkę albo pogłębiarkę za milion PLN to chyba US nie oczekuje, że będziesz w tym siedział. Możesz to kupić do swojej firmy dla pracownika lub podwykonawcy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.