Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Gaerne Midland - Alpinestars Corozal (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30558)

czosnek 07.11.2017 11:34

Gaerne Midland - Alpinestars Corozal
 
2 Załącznik(ów)
Szukam opinii użytkowników o tych butach:

1. Gaerne Midland - Gore tex.

W grupie butów z gore-texem jest to zdecydowany lider cenowy, jednak z tego co widzę, jest bardzo mało popularny.

Załącznik 75272



2. Alpinestars Corozal Adventure.

Tańsza alternatywa dla Toucana. Przypominają mi moje ukochane Formy Adventure ;)

Załącznik 75273


Ktoś coś ?

rumpel 07.11.2017 13:44

ja mam Gaerne od wiosny i jestem bardziej niz zadowolony, pól dnia w ulewie, błocie, strumienie itp i suchutko. W miare wygodne do chodzenia.

Novy 07.11.2017 13:44

2 Załącznik(ów)
Mam trochę inne Alpinestars, model Durban. Ale dół wygląda identycznie.
Pancerne i nie do zabicia. Wodę w nich miałem tylko wtedy, gdy wlewała się górą.
Jeżdżę w nich już trzeci rok. Powycierała się tylko farba od klamer.

Załącznik 75274
Załącznik 75275

turas 07.11.2017 16:18

Miałem Corozale i sprzedałem po połowie sezonu.
W upałach stopa po kilku godzinach śmierdziała jak po wyjęciu z gumofilców, była zakiśnięta. Teraz mam Toucany i nie ma porównania. Wiadomo, że też się spocić można i to mocno, bo to jednak szczelny but, ale stopę wyciągasz "świeżą". Gore to Gore...

Poza tym jadąc w Alpach w deszczu Corozale przemokły mi po jakiś 50 km intensywnych opadów. Nie wiem czy to była wada mojego egzemplarza, czy one tak mają.
Dla porównania moja żona (swoim motocyklem, więc woda tak samo spod kół leciała) jechała w Alpinestarsach Web Gore Tex i te buty były suchutkie przez trzy dni mocnego deszczu. Moje za to przez te trzy dni były bez suchej nitki a kolejne trzy dni po powrocie suszyły się.

Pod kątem wygody były całkiem w porządku, choć Toucany wg mnie zapewniają dużo większą ochronę.

Novy 07.11.2017 16:30

W takim razie dodam, bo chyba są różne modele - moje mają Gore-tex.
Dużo też zależy od skarpetek. Mam do nich jakieś oddychające czy coś i chyba z bambusem dlatego stopa jest świeża. Dla przykładu - kupiłem długie skarpety Pharao i po kilku godzinach jazdy jak wyjąłem nogę z buta to nie mogłem ustać w pionie, tak się ciagnęło :o

czosnek 07.11.2017 16:54

Szkoda, bo Corozale jakoś mi się bardzo spodobały. Turas, potwierdzasz opinie, że trudno schną. Czyli szala przechyla się mocno ku Gaerne :) Dzięki za opinie.

turas 07.11.2017 17:04

Durbany akurat chyba standardowo były z Gore Texem (?)
Corozale mają tą membranę Dry Star, promowaną przez Alpinestars.
Mam od nich ubrania i sprawdza się to, choć zawsze ubieram kondomy, więc nigdy nie sprawdzałem skrajnej nieprzemakalności.
Mam rękawice zimowe z Dry Starem i wytrzymywały ponad 6 godzin intensywnych norweskich opadów, więc uważam to za dobry wynik.
No ale buty mi się nie sprawdziły...
Akurat prawdziwy Gore Tex uważam za najlepsze rozwiązanie. Zarówno w butach górskich jak i motocyklowych.
Mam również wyżej wspomniane WEBy i tam zjawisko przemakalności nie występuje. Toucany na razie testowane w rzekach, bez tak dużych opadów.
Co do skarpet, to zainwestowałem parę lat temu w trzy pary takich właśnie profesjonalnych, oddychających i nie mogę ich zniszczyć. Więc wszystkie śmierdzące i pachnące tematy obuwnicze były przeprowadzone w tych samych warunkach :D

Baza 07.11.2017 20:45

Midlandy mam od zeszłego roku. Same plusy. Jakość super. Jedynie w dużych upałach takich 35+ jednak parzą stopę pomimi gore tex'u ale nigdy nie wierzyłem w cuda. Za to jak chodzi o przemakalność. W tym roku przeszły chrzest w rzece. I jak wysoki jest but tak można stać w wodzie.
Ja bym drugi raz kupił.

marcinos11 09.11.2017 19:32

a jak sie te gaerne sprawdzają np. w całodniowej ulewie ?? Ostatnio jechałem na weekend pod namiot i moje sidi canyon z gore dały du.. :( innym razem woda doszła do membrany i gore zaczą się pocić....
teraz revit wypóścił buciory z zaminowanym gore ale niestety nie dają takiej ochrony jak normalne adv :/

Baza 10.11.2017 06:23

No w całodniowej ulewie nie jechałem. Nie podpowiem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.