Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=250)
-   -   Opony do NAT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29283)

Emek 23.07.2017 20:04

Dokładnie

bender42 24.07.2017 13:06

Cytat:

Napisał Emek (Post 540830)
Mam całkiem odmienne doświadczenia bo w weekend latałem katem 1190 na motozach. stabilne przy każdej prędkości czy to na suchym czy na mokrym. Off bajka. Na czarnym rozpedzalem się do 180, żadnej shimmy, awaryjne hamowanie z tej prędkości tez super. Nie mam żadnych negatywnych spostrzeżeń. Dla mnie rewelacja. Wydaje się ze tył 10 k spokojnie powinien wytrzymać. W mojej ocenie najlepsze gumy do moich potrzeb.

O ile na suchym jest miodnie, na mokrym też o tyle w momencie pojawienia się nierówności na jezdni w dodatku mokrej to zaczyna latać. No ale to kostka więc nie oczekujmy cudów.

Natomiast co do prędkości to zaczyna latać powyżej 170 w Kacie więc i tak jest naprawdę dobrze.

Emek 24.07.2017 13:35

Nie zauważyłem żeby cokolwiek latało. Chyba że to ta twoja sieczkarnia zaczyna się telepać bo śruby zaczynają się rozkręcać przy 170 :D.

QrczaQ 25.07.2017 20:46

Aby gumowe były i kierownika nie zabiły ;)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

chrupa 28.07.2017 22:10

2 Załącznik(ów)
motozy po przebiegu ok 5500:

Załącznik 72004

Załącznik 72005

To moje pierwsze w życiu dualowe oponki, więc trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć i porównać. Porównanie do dunlopów przecież nie ma najmniejszego sensu....
- pierwsze wrażenie: na sfrezowanym asfalcie motor tańczy (już się nauczyłem, że trzeba wolniej niż zwykle)
- poza czarnym: rewelacja... (tylko umiejętności jeszcze brak)

Zaskoczyło mnie, że przód szybciej poleciał niż tył. Dodatkowo nie wiem dlaczego złapałem 2 kapcie (na asfalcie) w przeciągu ostatniego tygodnia (1000km) mimo braku zauważalnej przyczyny (typu gwóźdź w oponie). W praktyce okazało się też, że nie umiem załatać dętki, szybko puszczały moje łatki. Dzisiaj z uśmiechem na gębie zmieniłem przód... :)

Emek 29.07.2017 10:36

Próbowałeś obrócić przód "pod prąd" ? Mięcha jeszcze sporo.

radiolog 29.07.2017 10:49

Ale klocki pękają z tyłu, niepokojący objaw, ile z tego jechałeś autostradą i jakie max prędkości?

chrupa 30.07.2017 14:03

Autostrad nie lubię. Motozami na nich nie jechałem. Moje prędkości przelotowe też są niskie w porównywaniu do tego co się czyta na forum... za to afryczka doładowana na maxa (pewnie nawet przeładowana).
Gdyby nie problemy z dętką, to jeszcze bym zrobił trochę km na przedniej, a tak, to zostawiłem sobie ją na później (jak będę się kręcił wokół komina, to jeszcze postaram się ją trochę pozdzierać)

radiolog 30.07.2017 16:18

Na dziurawy szutrze idą idealnie, wgryzają się, no raczej swojej nie przeładuję, to może nie popęka, ale zaczyna mnie wkurza ćwiczenia ta ciężka do wyrównania shima przy dynamicznym wyprzedzaniu przy 120 i najechaniu na pas środkowy

madafakinges 31.07.2017 15:36

Zrobiłem 5tyś na Pirelli mt90 z czego 4 tyś.km, bałkany, gównie asfalt załadowane moto w dwie osoby w tym ok 800km autostradą cały czas 160-170km/h.
Tyłu zostało ok 40% przodu drugie tyle. Opony miały ciężko jechałem z KTM 990 cały czas mocno odwijane było, upał i moto doładowane.
Tył jest super trzyma i jest stabilny. przód przez małe kostki trochę niestabilny w szczególności przy przerzucanie z winkla w winkiel i przy przedkościach 60-70 po puszczeniu kierownicy moto łapie lekką shimę, przy prędkościach autostradowych nie czuć niestabilności.
Po za tym miód-malina, na asfalcie suchym i mokrym trzymają jak głupie, pozamykałem je już pierwszego dnia zero stresowych sytuacji.
Przejechałem na nich z babiną pętle Theth miejscami padało, mokre kaminie i delikadne błotko-zero niepokojących sytuacji.
Jestem bardzo zadowolony.
Teraz czas na kostki wjeżdża komplet Pirelli Scorpion Rally:rules:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.