Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Gruzja przez Turcję. Dlaczego tak? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6269)

bigos 14.04.2010 23:58

Gruzja przez Turcję. Dlaczego tak?
 
Poczytałem sobie relację 7Grega, patrzę na jego majową fotkę w kalendarzu 2009 i naszło mnie, że chciałbym też tam być. Jeśli ktoś wie czemu nie warto tam jechać niech powie teraz, albo ... zamilknie na wieki :D.

Ola 15.04.2010 00:19

Nie ma powodów,z powodu których nie warto tam pojechać. Nawet mogę zapewnić, że zdecydowanie warto:Thumbs_Up:

Lewar 15.04.2010 00:49

Najważniejszy powód to taki, że jeszcze Cię tam nie było:)
Więcej powodów znajdziesz w relacji Andrzeja z Gdyni z 2007 roku. Polecam też moją relację z Kapadocji 2006.
Turcja i Gruzja...Nie potrafię powiedzieć gdzie ludzie bardziej gościnni a widoki lepsze.

rambo 15.04.2010 00:59

Motocyklem taki kawał..? :confused:
łomatko ;)

BULLSON 05.05.2010 09:54

w odp na pytanie, przez Turcje bo bedzie taniej niz przez UA, RUS, bez nerwow i przewidywalnie.

PARYS 06.05.2010 22:44

Cytat:

Napisał BULLSON (Post 113365)
w odp na pytanie, przez Turcje bo bedzie taniej niz przez UA, RUS, bez nerwow i przewidywalnie.

A dlaczego taniej? Ze względu na papiery?

BULLSON 07.05.2010 12:14

Cytat:

Napisał PARYS (Post 113691)
A dlaczego taniej? Ze względu na papiery?

Ja placilem za wjazd do RUS, za ubezpieczenie (teraz podobno dziala Zielona Karta), za wypisanie przeroznych kwitów, za ominięcie kolejki, itp...) Później kontrole, radary, prom do Gruzji (znow, opłata za trapy w RUS i GEO, i inne opłaty za bumażki, kwitancje). Suma sumarum taniej wyszedł powrót przez Turcję, ale z perspektywy czasu nie żałuję dojazdu przez RUS. Pierwszy raz byłem w Rosji i po 7 latach znów mam ochotę tam pojechać....

bigos 07.05.2010 20:53

Na razie lekko wyautowany jestem z knuciem tego wypadu, ale wstępnie widzę, że dolot chciałbym pociągnąć :at:hajłejem na śląsk, potem jakosik na Ostrawę (nie znam tego odcinka) i dalej znany już Budapeszt. Serbię przez Belgrad pociągnąć też tą ichnią autobanką, bo niby kosztuje, ale i tak taniej niż smarowanie patroli bokami (no i szybciej). No i dalej przez Sofię na Istambuł. W zależności od szybkości przemieszczania się będzie rozgrywać się dalsza część trasy. W zeszłym roku w pierwszy dzień pojechaliśmy prawie 1300 km (przelotowa 120), więc liczymy, że Turcję zobaczymy może w drugi dzień. Czy są jakieś przeciwwskazania do nocowania na dziko, pod chmurką na odcinku Turcja - Kaukaz?

jackmd 09.05.2010 10:56

Lecąc A4 za Gliwicami jest zjazd na A1 kier Rybnik. Z tamtąd kier. Wodzisław, przejście graniczne w Chałupkach, za mostem na Odrze zaczyna sie autobana do Brna, Bratysławy i dalej do Turcji..Powodzenia.

maryś 09.05.2010 18:04

Cytat:

Napisał bigos (Post 113848)
Czy są jakieś przeciwwskazania do nocowania na dziko, pod chmurką na odcinku Turcja - Kaukaz?

co do Turcji to możesz spokojnie spać pod chmurką, tylko uważaj na cyganów - przed nimi sami Turcy mnie ostrzegali. na wschodzie motele i hotele są dość tanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.