Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Kask Dual ADX-1 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32392)

Pawel_z_Jasla 14.07.2018 17:02

Kask Dual ADX-1
 
Ktoś coś wie ?? Wa, używa, macał, przymierzał - jakieś opinie ??
https://allegro.pl/scorpion-adx-1-ka...2.html#thumb/1

Novy 14.07.2018 17:12

Mam taki kask, obecnie jest promo w Louis'ie m.in. na niego.
Mam czarny mat, kolor niezbyt trafiony, wali gorąc w łeb :lol8:
Jak kupisz to zabezpiecz śrubki Loctite'em, bo lubią się odkręcać.

Przystosowany dla okularników, dołożyłem do niego spokojnie Scalę Rider.
Używam około roku, bez zastrzeżeń. Wentylacja to pojęcie względne, bo wg mnie zależy to od wysokości szyby jaką masz.

Pisz, co chcesz jeszcze wiedzieć.

Promo w Louis.de

radiolog 14.07.2018 17:48

Miałem kiedyś scorpiona i błąd konstrukcyjny strasznie rysował blendę p/słoneczną, ciekawe czy poprawili

Pawel_z_Jasla 14.07.2018 17:53

Rozmiarówka taka "europejska" - mam od kilku sezonów Nolana N103 xl czy w/g Ciebie będzie to mniej więcej odpowiednik ?? Jak z uciskaniem w okolicach skroni i policzków ?? Głośny czy w miarę cichy ?? Pinlok wyrabia ?? /w Nolanie rysuje wizjer - mocowanie oryginalne jest bez silikonu i niestety się luzuje/. Szyba na moto oryginał więc tak w pół wizjera wiatr wali - Gs 1200 ADV. Myślałem o Schubercie E1 /nawet kolega na forum w dobrej cenie wystawia/ ale cena i tak dwa razy - zastanawiam się ale może ... Zerknę do Louisa.

lukasz_vip 14.07.2018 17:57

Najbliższym konkurentem tego kasku jest CABERG TOURMAX.

Novy 14.07.2018 20:41

Cytat:

Napisał Pawel_z_Jasla (Post 590673)
Rozmiarówka taka "europejska" - mam od kilku sezonów Nolana N103 xl czy w/g Ciebie będzie to mniej więcej odpowiednik ?? Jak z uciskaniem w okolicach skroni i policzków ?? Głośny czy w miarę cichy ?? Pinlok wyrabia ?? /w Nolanie rysuje wizjer - mocowanie oryginalne jest bez silikonu i niestety się luzuje/. Szyba na moto oryginał więc tak w pół wizjera wiatr wali - Gs 1200 ADV. Myślałem o Schubercie E1 /nawet kolega na forum w dobrej cenie wystawia/ ale cena i tak dwa razy - zastanawiam się ale może ... Zerknę do Louisa.

Też mam na dojazdy do pracy starego N103.
Nolan, rozmiar L, Scorpion, rozmiar również L.
Skroni mi nie uciska, ale za to policzki tak. W sumie nie pytałem czy można dokupić inne. Z czasem się trochę ugniotły, więc dużego problemu nie ma.
Głośny czy cichy?
Jak w sklepie przymierzałem Schuberth'a E1 to wyłączył się świat. Znaczy się jego dźwięki :D
W Scorpionie tak nie ma :)
Pinlock wkleiłem, bo jeżdżę w okularach i raczej nie paruje. Jednakże z reguły jeżdżę z otwartą szybką.



Cytat:

Napisał radiolog (Post 590672)
Miałem kiedyś scorpiona i błąd konstrukcyjny strasznie rysował blendę p/słoneczną, ciekawe czy poprawili

Nie zaobserwowałem.
Blenda błyszczy ;)

heniekstar 14.07.2018 23:29

Mam w malowaniu battleflage. Drażni nieco blenda na wyjebach. Pojawia się i znika:)
Fajna wentylacja. Powyżej 120 ,przy otwartej szczenie, chce łeb z płucami wyrwać:D
Mi tam pasi.

Vlad Palinka 30.08.2018 21:39

u mnie Battleflage spełnia swoje zadanie, jednak z daszkiem powyżej 120 nosi i drga. przesiadłem się z nolana 103 do którego nawet kupiłem nową wyściółkę, ale leży bo Scorpion mi pasi. ogólnie polecam ADX-1. interkom siadł do niego również nieźle.

Pawel_z_Jasla 27.11.2019 13:52

Po ponad roku od założenia wątku w końcu kupiłem Scorpiona ADX-1 w malowaniu niby BMW 30 years gs, niby HRC. Wydałem 799 zeta + jazda do Jarosławia ale "po drodze" więc nadłożyłem tylko 60 km. Cena niższa - ostatnia sztuka z dostawy i rozmiarówka jakaś nie teges - niby xxl ale ponoć coś sknocili z wkładem środka i wyszło takie większe xl. Nolan N103 służył blisko 10 lat i tam xl leżał idealnie tu ten "niby" xxl ładnie trzyma choć policzki delikatnie muszą się ugnieść. Dzisiaj zrobiłem krótkie testy na skuterze, XTZ660 /bez jakichkolwiek owiewek - lampa enduro/ i Gs1200ADV.
Wrażenia pozytywne, daszek nie drży pomaga przy słońcu /u Nas dzisiaj momentami ostro świeciło/, wyściółka miła, szyba z pinlokiem bardzo "czysta" i daje mega pole widzenia, blenda przyzwoita ale w Nolanie o ton ciemniejsza. Na skuterze do 100km./h hałas do wytrzymania ale powyżej 80 zaczyna się nasilać - skuter to Sh150 bez jakiejkolwiek szyby/. Na XTZ660 po leśnym dukcie było dobrze ale krawędź schowanej blendy wystaje jakieś 0,5 cm. i nieco drży na większych nierównościach ale nie stwierdziłem dalszego opadania - jeśli to drżenie będzie jedyną jej bolączką to temat do pominięcia. BMW i 140km./h to już spory hałas ale myślę , że tu deflektor nieco pomoże - ten hałas nie jest mega większy jak w Nolanie i mam wrażenie, że częściowo odpowiada za niego nieco inne przyleganie kasku do małżowin /w mojej ocenie bardziej komfortowe w Scorpionie ale przez to i mniej wygłuszające/. Jak coś zacznie odpadać albo w inny sposób doskwierać dam cynka w temacie - a jak u innych użytkowników, na co zwrócic uwage i gdzie fabrykę poprawić ??

darek70 27.11.2019 14:38

Z rozmiarówką to bywa różnie. Kupiłem L ale uciskał w policzki i skronie tak, że po kilkudziesięciu kilometrach łeb napie...lał. Dałem synowi. Jemu pasuje chociaż w Nolanie jeździł w M.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.